شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 13:06 منتشر شده در مورخ: 1399/04/14 شناسه خبر: 1623483
آخرین وضعیت ویروس کرونا در استان مرکزی؛

۱۲۷ بیمار کرونای در استان بستری هستند/کمبود ماسک و مواد ضدعفونی‌کننده در سطح داروخانه‌های استان نداریم

۱۲۷ بیمار کرونای در استان بستری هستند/کمبود ماسک و مواد ضدعفونی‌کننده در سطح داروخانه‌های استان نداریم
جمالیان رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی اراک گفت: در حال حاضر هیچ‌گونه کمبودی از ماسک و مواد ضدعفونی‌کننده در سطح داروخانه‌های استان نداریم و در داروخانه‌هایی که تحت نظارت دانشگاه هستند هرروز بازدیدهای متعددی در کل استان انجام می‌شود و اگر داروخانه‌ای خارج از ضوابط قیمت ماسک را تعیین کند، برخورد قانونی خواهیم کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ سید محمد جمالیان رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی اراک در گفتگو با دیارآفتاب؛ گفت: بر اساس آخرین نتایج آزمایشگاهی در مورد بیماری کووید۱۹ در ۲۴ساعت گذشته استان مرکزی ۵۶ مورد جدید ابتلا شناسایی شده اند که بدین ترتیب تعداد موارد مبتلا به کرونا ویروس از زمان شیوع این ویروس تا کنون به ۴۱۰۷ نفر رسیده است.

جمالیان با اشاره به اینکه بیماران کرونایی اراک در مرکز آموزشی و درمانی امیرالمؤمنین(ع) بستری می‌شوند‌ اظهار کرد: در حالی که با اقدامات صورت گرفته بود تعداد بیماران بستری در استان تک رقمی شده بود به دلیل رعایت نکردن پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی در حال حاضر ۱۲۷ بیمار کرونای در استان بستری هستند.

وی در خصوص هزینه های تست کرونا، گفت: در صورتی که فردی با دستور پزشک متخصص نیاز به انجام تست کرونا داشته باشد رایگان است در صورتی که فردی علائمی از بیماری را نداشته باشد و برای چکاپ بخواهد تست بیماری را بدهد باید به مراکز خصوصی مراجعه کند و هزینه تست کرونا هم در مراکز خصوصی ۵۴۰ هزار تومان است.

جمالیان با اشاره به اینکه بیشترین سن درگیری بیماری در افراد ۴۰ تا ۶۰ سال است، افزود: همچنین بیشترین درصد فوتی ها را در میان سالخوردگان خصوصا افرادی که بیماری زمینه‌ای به خصوص فشارخون، دیابت و بیماری‌های قلبی و عروقی داشته اند، داشته ایم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی اراک اضافه کرد: البته این بیماری نوزاد ۲۰ روزه تا کودک ۵ و۶ ساله ،۱۰ و ۱۱ ساله  و به نوعی تمامی سنین را درگیر کرده است.

وی یکی از دلایل عمده افزایش ابتلا بیماری در استان مرکزی را عادی شدن وضعیت در میان مردم عنوان کرد و گفت: عاجزانه، صادقانه از مردم خواهش می کنیم بحث رعایت را جدی بگیرند. مطمئن باشید با استفاده از ماسک جلوی خیلی از عواقب بد را برای خودمان، خانواده و اجتماع می گیریم.

جمالیان افزود: در حال حاضر هیچ‌گونه کمبودی از ماسک و مواد ضدعفونی کننده در سطح داروخانه های استان نداریم و در داروخانه هایی که تحت نظارت دانشگاه هستند هر روز بازدید های متعددی در کل استان انجام می شود و اگر داروخانه ای خارج از ضوابط قیمت ماسک را تعیین کند، برخورد قانونی خواهیم کرد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی اراک با اشاره به اینکه پیش بینی ما برای هفته جاری بسیار بحرانی و ترسناک‌تراست خاطرنشان کرد: با اینکه استان ما نسبت به استان‌های همجوار هنوز وضعیت خوبی دارد اما این وضعیت بسیار شکننده است، یعنی همانطور که هفته گذشته پیش‌بینی کردیم تعداد بستری ها و مرگ و میر افزایش پیدا کند در صورتی که پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی از سوی مردم رعایت نشود شرایط بدتر خواهد شد.

انتهای پیام/

 

https://newsromm.dana.ir/1623483
ارسال نظر
نظرات