شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کرمانشاه
ساعت: 11:18 منتشر شده در مورخ: 1399/04/14 شناسه خبر: 1623431

باغ مادری گردو در پردیس کشاورزی کرمانشاه راه‌اندازی می‌شود

باغ مادری گردو در پردیس کشاورزی کرمانشاه راه‌اندازی می‌شود
حمیدرضا چقازردی گفت: باغ مادری گردو در پردیس کشاورزی و منابع طبیعی در آینده نزدیک راه‌اندازی می شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حمیدرضا چقازردی در گفتگو با شبکه اطلاع رسانی مرصاد از راه اندازی باغ مادری گردو در آینده نزدیک خبر داد و گفت: کرمانشاه به عنوان قطب کشاورزی و با ظرفیت تولید محصولات زراعی بسیار بالا است.

مدیر مزرعه آموزشی، پژوهشی پردیس کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه رازی کرمانشاه با اشاره به وجود ارقام مختلف گردو در کرمانشاه، اظهار داشت: ارقام مختلفی از گردو در سطح استان وجود دارد که در بین آنها ارقام نامرغوب به چشم می‌خورد و ما در صدد آن هستیم با راه اندازی باغ مادری بستر خوبی برای اصلاح و توسعه باغ گردو فراهم نمائیم و در توسعه باغات گردو نیز در سال‌های پیش رو حرفی برای گفتن خواهیم داشت.

این مسئول گفت: برنامه ما برای افق باغبانی کرمانشاه توسعه ارقام مرغوب گردو در سطح استان است که در این راستا زمینی به مساحت نیم هکتار در پردیس کشاورزی و منابع طبیعی به این فعالیت اختصاص داده شده است.

چقازردی خاطرنشان کرد: سیستم آبیاری تحت فشار این قطعه زمین انجام شده و محصور نمودن آن با فنس نیز جز برنامه‌های در دست اقدام است.

این مسئول از مستقر شدن بیش از ۱۵ رقم گونه گردو در اسفند سال جاری در زمین اختصاص یافته خبر داد و اظهار داشت: طی دو سال آینده پیوندک گردو جهت تأمین نهال در نهالستان‌ها، اجرای پیوند و اصلاح باغات سطح استان در اختیار باغداران قرارمی گیرد.

وی همچنین از تشکیل تیم مشاور برای انجام مشاوره‌های فنی و تخصصی در مزرعه آموزشی نیز خبر داد.

انتهای پیام/

https://newsromm.dana.ir/1623431
ارسال نظر
نظرات