شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان زنجان
ساعت: 11:11 منتشر شده در مورخ: 1399/04/14 شناسه خبر: 1623411
مدیرکل میراث فرهنگی زنجان:

18 روستای هدف گردشگری در زنجان شناسایی شده است

18 روستای هدف گردشگری در زنجان شناسایی شده است
امیر ارجمند، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان زنجان گفت: تا کنون 18 روستای هدف گردشگری در استان زنجان شناسایی شده است که این روستاها بازبینی می‌شوند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ امیر ارجمند امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار موج رسا؛ اظهار داشت: 18 روستای گردشگری در استان زنجان شناسایی شده است که ظرفیت این روستاها بازنگری می‌شود.

وی ادامه داد: امکان دارد در بررسی‌های جدید برخی روستاها به لیست روستاهای هدف گردشگری پیوسته و برخی نیز از این لیست حذف شوند.
 
این مسئول بیان داشت: روستاهایی هدف گردشگری که دارای بافت با ارزش باشد ثبت ملی می‌شوند که روستاهای گلابر و قوزلو جزو برنامه‌ها بوده و مابقی نیز در حال بررسی است.
 
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان زنجان با اشاره به سوق دادن راه‌اندازی اقامتگاه‌های بوم گردی در روستاهای هدف گردشگری استان زنحان، افزود: در روستای هدف گردشگری شیت چندین اقامتگاه بوم گردی راه‌اندازی شده است.
 
ارجمند تصریح کرد: در روستاهای گلابر،خوئین، قوزلو و درسجین نیز با برنامه‌ریزی‌های لازم، اقامتگاه‌های بوم گردی برای استفاده مردم راه‌اندازی می‌شود.
 
وی با بیان اینکه در بخش زیرساخت نیز اقداماتی در روستاهای هدف گردشگری انجام می‌شود، افزود: با تصویب اعتبارات، بخشی از این اعتبارات برای زیرساخت‌های گردشگری در روستاهای هدف گردشگری هزینه می‌شود.
 
این مسئول خاطرنشان کرد: روستاهای هدف گردشگری گلابر، روستاهای موجود در شهرستان ماهنشان و قلعه بهستان با اختصاص اعتبارات لازم ساماندهی می‌شوند.
 
انتهای پیام/
https://newsromm.dana.ir/1623411
ارسال نظر
نظرات