شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کرمانشاه
ساعت: 11:02 منتشر شده در مورخ: 1399/04/14 شناسه خبر: 1623401
رئیس پلیس فتای کرمانشاه خبر داد؛

کاهش ۸ درصدی جرایم سایبری در کرمانشاه/ کلاهبرداری از طریق اپلیکیشن‌ها رو به افزایش است

کاهش ۸ درصدی جرایم سایبری در کرمانشاه/ کلاهبرداری از طریق اپلیکیشن‌ها رو به افزایش است
سرهنگ علی کریمی گفت: جرایم سایبری در استان نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش ۸ درصدی داشته است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ سرهنگ علی کریمی در گفتگو با شبکه اطلاع رسانی مرصاد اظهار داشت: جرایم سایبری در استان کرمانشاه در سال ۹۹ نسبت به مدت مشابه سال گذشته در مجموع ۸ درصد کاهش داشته است.

وی افزود: این کاهش به دلیل اجرای قانون رمز دوم پویا فقط در زمینه جرایم اقتصادی بوده اما در حوزه جرایم اخلاقی و اجتماعی با افزایش ورودی پرونده‌ها مواجه هستیم.

رئیس پلیس فتای استان کرمانشاه از افزایش روند کلاهبرداری از طریق اپلیکیشن‌های دیوار و شیپور خبر داد و گفت: کلاهبرداران تحت عنوان خریدار بعد از تماس با فروشندگان کالا در اپلیکیشن‌های مذکور و ارائه پیشنهادات جذاب و وسوسه انگیز برای خرید با فریب فرد را به فروش کالا بدون رعایت ملاحظات لازم ترغیب می‌کنند.

این مقام انتظامی بیان داشت: با توجه به اجرا شدن رمز دوم پویا و کاهش میزان برداشت غیرمجاز از حساب‌های بانکی، مجرمان سایبری جهت سودجویی‌های نامشروع خود با فروشندگان اجناس تماس و بعد از قرار ملاقات و جلب اعتماد طعمه، کالای مورد نظر را دریافت و با نشان دادن تصویر جعلی پیامک انتقال وجه (با نرم افزارهای رسیدساز) به حساب فروشنده از طریق تلفن همراه با کالای مورد نظر محل را ترک و بعد از آن فروشنده متوجه عدم واریز وجه و جعلی بودن آن می‌شوند.

سرهنگ کریمی خاطر نشان کرد: افرادی که می‌خواهند در سایت دیوار و… اجناس خود را معامله کنند قیمت مورد معامله را در محل دریافت و بعد از واریز وجه به حساب خود از طریق بررسی حساب بانکی یا پیامک حساب خود اطمینان حاصل کنند و همچنین خریداران بعد از رؤیت کالا به صورت حضوری نسبت به انتقال وجه به حساب فروشنده اقدام کنند.

رئیس پلیس فتای استان کرمانشاه گفت: مردم در صورت نیاز به مشاوره کارشناسان و یا مشاهده هرگونه اقدام مجرمانه در فضای مجازی از طریق نشانی پلیس فتا به آدرس اینترنتی cyberpolice.ir و یا شماره تماس ۰۸۳۲۱۸۲۱۹۲۱ اقدام کنند.

انتهای پیام/
 

https://newsromm.dana.ir/1623401
ارسال نظر
نظرات