شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مازندران
ساعت: 10:54 منتشر شده در مورخ: 1399/04/13 شناسه خبر: 1623278
نماینده قائم‌شهر و سوادکوه در مجلس خبر داد؛

تشکیل قرارگاه اقتصادی و نظارتی در مجلس/ پیگیر دغدغه اقتصادی مردم هستیم

تشکیل قرارگاه اقتصادی و نظارتی در مجلس/ پیگیر دغدغه اقتصادی مردم هستیم
کمال علیپور با بیان اینکه کسانی که می‌گویند خزانه کشور خالی است، آب بر آسیاب دشمن می‌ریزند، گفت: قرارگاه اقتصادی، عملیاتی و نظارتی اقتصادی در مجلس یازدهم تشکیل دادیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از بلاغ، کمال علیپور پنجشنبه شب در جلسه شورای اداری و مراسم تکریم و معارفه امام جمعه پل‌سفید اظهار کرد: اگر فرهنگ یک کشور از بین برود، همه چیزش از بین می‌رود و فلسفه وجودی انقلاب اسلامی در فرهنگ است.
 
 وی افزود: با فرهنگ اصیل اسلام و انقلاب اسلامی جوان ۱۸ و پیرمرد ۸۰ ساله به زیر تانک رفت و نماز جمعه ملجا اعتماد مردم است و تریبون نماز جمعه مقدس است.
 
نماینده قائم‌شهر، سوادکوه، جویبار، سیمرغ و سوادکوه‌شمالی در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ساعت‌ها می‌توانم درباره امام جمعه سابق صحبت کنم، گفت: قسم یاد می‌کنم که هر آنچه ایشان پیگیر بودند برای مردم بود و هیچ چیز شخصی از نمایندگان مطالبه نکردند و نماز جمعه عبادی سیاسی و اجتماعی است، افزود: تلقین آرامش به جامعه توسط امامان جمعه جای تشکر دارد.
 
این مسئول با بیان اینکه ما نمایندگان در کنار امام جمعه جدید هستیم، افزود: در مجلس یازدهم با نگاه انقلابی دغدغه اقتصادی مردم را در حال پیگیری هستیم تا وضعیت اقتصادی جامعه را جهت دهیم.
 
علیپور در پایان با بیان اینکه کسانی که می‌گویند خزانه کشور خالی است، آب بر آسیاب دشمن می‌ریزند، گفت: قرارگاه اقتصادی، عملیاتی و نظارتی اقتصادی در مجلس یازدهم تشکیل دادیم.
 
سعید یزدانی فرماندار شهرستان سوادکوه نیز با اشاره به گردش علما و تولیدکنندگان علم، مذهب و سیاست در بخش دینی و فرهنگی ذکر و اظهار کرد: کرامت، بزرگواری، مردم‌داری حجت‌ا‌لاسلام قربانی به عنوان سرمایه بزرگ اجتماعی همه مردم در منطقه محسوب می‌شود و قسم می‌خورم هیچ‌گاه برای منفعت خود و بستگان خود رایزنی نداشت و تماس‌های مکرر برای وضعیت شهرستان داشت.
 
وی با اشاره به برکت حضور امام جمعه سابق پل‌سفید در حوزه‌های علمیه، افزود: فعالیت‌ها و رفتارهای امام جمعه سابق امام جمعه پل‌سفید کار امام جمعه بعدی را سخت ولی لذت‌بخش می‌کند.
 
فرماندار شهرستان سوادکوه با بیان اینکه نماز جمعه منشور مدنیت اسلام و نخستین پایگاه مدنی اسلام است و احترام به حقوق شهروندان اسلامی در گزارش‌دهی و برنامه‌ها بود که این میراث گران‌بها تاکنون باقی ماند، خاطر نشان کرد: کارکرد نماز جمعه، سیاسی و عبادی و اجتماعی و انسجام دهی است و برخی‌ها سعی داشتند تا مردم را از نظام ناامید کنند که حضور ائمه جمعه در تریبون نماز جمعه باعث انسجام بود.
 
یزدانی تصریح کرد: مصادره‌شدن نماز جمعه با نام هر جریانی به ابهت و اقتدار نماز جمعه لطمه می‌زند.

حجت‌الاسلام محمد انتظاری مدیر شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه مازندران نیز ضمن تقدیر از برگزاری شورای اداری برای تکریم و معارفه امام جمعه، به جایگاه بلند علما و مردم سوادکوه اشاره و حجت‌الاسلام قربانی را از چهره‌های شجاع قبل از انقلاب و‌گام با گام حضرت امام و رهبر معظم انقلاب توصیف و اظهار کرد: شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه کشور از کسانی که خدمت داشتند به مقام بازنشستگی پاسخ مثبت بدهند و موضوع جوانی برای ائمه جمعه مورد نظر رهبر معظم انقلاب است.
 
مدیر شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه مازندران با بیان اینکه اعتقادات دینی ما را برای ساخت تمدن بزرگ اسلامی آماده می‌کند، افزود: حجت الاسلام حسن قربانی ۴ دوره امامت نماز جمعه پل‌سفید سوادکوه بودند و دغدغه مردم و دین و معنویت و اخلاق داشتند، حجت الاسلام سید‌مهدی جعفری را جوان برومند جهادی و از امامان جمعه موفق در استان مرکزی بود.
 
حجت‌الاسلام حسن قربانی امام جمعه سابق پل‌سفید نیز با بیان اینکه فعالیت‌های من از روی انجام وظیفه بود، اظهار کرد: عقل دارای اجزای معرفت، ترک معصیت و طاعت الهی است و حسینیه‌ها را فعال کنیم تا امام جماعت داشته باشند و دین و مسجد را تحویل مردم دهیم و همین مساجد بود که انقلاب اسلامی را به پیروزی رساند و مردم، مدیران خوبی هستند.
 
وی افزود: در اسلام، شیخ و آخوند نداریم بلکه عالم داریم، بیماری آیت‌الله نظری، ‌رحلت آیت الله طبرسی و رحلت حجت الاسلام عمادی را خسران و باعث تالم روحی بنده شد.
 
امام جمعه سابق پل‌سفید خاطرنشان کرد: مردم سوادکوه، مردم خوب و مستحق خدمت هستند و از پل‌سفید، سوادکوه و انقلاب اسلامی و دستاوردهای آن خداحافظی نمی‌کنم و در شهر حضور دارم.
 
قربانی به لزوم احیای نماز جماعت‌ها توسط اداره تبلیغات اسلامی اشاره و تصریح کرد: معتقد بودم که مدیران باید تقویت شوند و همه گروه‌ها در زیر چتر نماز جمعه قرار گیرند و استاندار مازندران در سیل و کرونا خوش درخشید.
 
وی در پایان تاکید کرد: وحدت و انسجام برای مقابله با ستم‌گری‌های دشمنان را در اولویت قرار دهیم.
 
در ادامه مراسم حجت‌الاسلام سید‌مهدی جعفری امام جمعه جدید پل‌سفید ضمن تقدیر از اعتماد برای امامت نماز جمعه اظهار کرد: مسئولیت سخت، دشوار و امانت است.
 
وی تاکید کرد: مردم هیچگاه امام جمعه سابق را فراموش نمی‌کنند و تقاضای کمک برای پیشبرد فعالیت‌ها را دارم و به عنوان شاگرد ایشان برای منطقه خدمت می‌کنم.
 
امام جمعه پل‌سفید به سابقه کاری خود اشاره و خاطرنشان کرد: در سال ۱۳۷۷ وارد حوزه آمل و قم شدم و یک دوره ۳ ساله امام جمعه دربند شهرستان شازند استان مرکزی را بر عهده داشتم.
 
این مسئول تصریح کرد: من اصول‌گرا و اصلاح‌طلب نیستم، اصول‌گرای اصلاح‌طلب و خط رهبری، امام و انقلاب هستم.
 
جعفری گفت: وحدت باید در اولویت باشد و دود اختلاف بین مدیران به چشم مردم می‌رود و به مردم و انقلاب ضربه می‌زند و در وحدت کار‌های بزرگ می‌توان انجام داد که در اختلاف نمی‌توان به آن اهداف رسید.
 
وی با بیان اینکه در موضوع فرهنگ، دشمن قوی کار کرد و درباره چرایی خلوت‌‌بودن مساجد و حسینیه‌ها باید حساس باشیم، افزود: نماز جمعه قطب و قرارگاه فرهنگی است، مردم خوب هستند و اگر مشکلی هست از ما مدیران است، مردم با وجود همه افسارگسیختگی قیمت‌ها و مشکلات پای انقلاب هستند.

گفتنی است در پایان مراسم حجت‌الاسلام سید‌مهدی جعفری بعنوان امام جمعه پل‌سفید معرفی و از حجت‌الاسلام حسن قربانی تکریم شد.

انتهای پیام/
 

https://newsromm.dana.ir/1623278
ارسال نظر
نظرات