شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مازندران
ساعت: 10:51 منتشر شده در مورخ: 1399/04/13 شناسه خبر: 1623263
در جلسه ستاد استانی مقابله با کرونا اعلام شد؛

وضعیت قرمز کرونا در 5 شهر مازندران/ 334 بیمار کرونایی در بیمارستان‌ها بستری هستند

وضعیت قرمز کرونا در 5 شهر مازندران/ 334 بیمار کرونایی در بیمارستان‌ها بستری هستند
دو شهر آمل و بهشهر در وضعیت قرمز و سه شهر فریدونکنار، نوشهر و قائم شهر در آستانه وضعیت قرمز قرار گرفتند و هم اکنون 334 نفر بیمار مشکوک به ویروس کرونا با علائم تنفسی حاد مشکوک به کرونا بر اساس تشخیص بالینی در این مراکز بستری هستند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از بلاغ، سید عباس موسوی رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران پنجشنبه شب  در جلسه ستاد استانی مقابله با کرونا اظهار کرد: دو شهر آمل و بهشهر در وضعیت قرمز و سه شهر فریدونکنار، نوشهر و قائم شهر در آستانه وضعیت قرمز قرار گرفتند.

وی از آمادگی همه مراکز درمانی و بیمارستان های استان جهت پذیرش بیماران کرونایی خبر داد و افزود: طی 24 ساعت گذشته تعداد 97 بیمار مشکوک به کرونا بر اساس تشخیص بالینی در بیمارستان های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی مازندران در سطح استان بستری شدند  ظرف همین مدت تعداد 53 نفر از افراد مشکوک بستری شده ، از بیمارستان ها مرخص شدند و  تکمیل روند درمانی خود را در منزل ادامه خواهند داد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران تصریح کرد: هم اکنون 334 نفر بیمار مشکوک به ویروس کرونا با علائم تنفسی حاد مشکوک به کرونا بر اساس تشخیص بالینی در این مراکز بستری هستند.

موسوی تصریح کرد: مردم باید این نکات را جدی بگیرند که استفاده از ماسک، رعایت فاصله فیزیکی و اجتماعی، کاهش رفت و آمدهای غیرضروری و عدم حضور در تجمعات و اماکن شلوغ مهمترین مواردی است که باعث کاهش شیوع کرونا خواهد شد.

وی از تشدید نظارت های بهداشتی بر واحدهای صنفی در شهرستانها خبر داد و گفت: مردم باید این نکات را جدی بگیرند که استفاده از ماسک، رعایت فاصله فیزیکی و اجتماعی، کاهش رفت و آمدهای غیرضروری و عدم حضور در تجمعات و اماکن شلوغ مهمترین مواردی است که باعث کاهش شیوع کرونا خواهد شد.

احمد حسین‌زادگان استاندار مازندران نیز اشاره به اینکه هر تصمیمی که تاکنون برای مقابله با کرونا اتخاذ شده است، برای حفظ سلامت و جان مردم و مراقبت از اقتصاد و معیشت آنان بوده است، اظهار کرد: متاسفانه تغییر شاخص‌های آمار بیماران سرپایی و بستری که دانشگاه علوم پزشکی ارائه کرده، نشان‌گر آن است که به‌خاطر عدم رعایت هشدارها و پروتکل‌های بهداشتی، وضعیت چند شهر در استان اکنون خوب نیست و به شرایط قرمز تغییر وضعیت داده است.
 
وی با اشاره به اینکه مجبور شدیم برای چند شهرستان که در وضعیت قرمز یا مرحله هشدار قرار دارند، محدودیت‌هایی را اعمال کنیم، افزود: از 15 تیرماه استفاده از ماسک در مکان‌های دارای تجمع اجباری می‌شود و با توجه به پیش بینی‌ها اگر این وضعیت تداوم پیدا کند شرایط خاص در شهرستان‌های دیگری نیز بناگزیر حاکم می‌شود؛ لذا از مردم استان تقاضا دارم رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی را جدی بگیرند‌.

استاندار مازندران خاطرنشان کرد: تالارها با اینکه مکلف شدند با 50 درصد ظرفیت به کار خود ادامه دهند، متاسفانه رعایت نکردند که اداره کل صمت نظارت‌ها را تشدید و با متخلفین برخورد خواهد کرد.

مقام عالی دولت در مازندران با بیان اینکه هلال احمر نیز فعالیت خود در این چند شهرستان را از سر می‌گیرد و همه این‌ها بدان معناست که هشدارها رعایت نشده و عادی انگاری در مواجهه با کرونا صورت گرفته است، گفت: همچنین ضد عفونی برخی اماکن پرتردد نظیر بانک‌ها از سر گرفته می‌شود و باید مردم ما تا اطلاع ثانوی، رعایت بهداشت فردی و دستورالعمل بهداشتی و فاصله گذاری به‌ویژه استفاده از ماسک و شست‌وشوی دست را در برنامه زندگی خود قرار دهند‌.

حسین‌زادگان با اشاره به اینکه اگر رعایت دستورالعمل‌ها را کنار بگذاریم و استان به موج دوم بیماری کرونا بر به خورد؛ خسارات آن بیش از پیش خواهد بود، متذکر شد: از اصناف و کسبه تقاضا دارم برای صیانت از جان شهروندان و مردم، رعایت الزامات بهداشتی را جدی بگیرند، چرا که در صورت عدم رعایت آن‌ها، مجبور به اعمال مجدد محدودیت‌ها در بازار خواهیم بود و این وضعیت می‌تواند روی معیشت بازار و مردم تاثیر منفی بگذارد.

وی اعلام کرد: در فصل تابستان قرار داریم و تاکید می‌کنیم حتی الامکان مردم و مسافران به سواحل مراجعه نکنند؛ چرا که تراکم در سواحل زیاد است و خواهش می‌کنیم برای حفاظت از جان خود و فرزندانشان مثل شروع همه گیری کرونا، پروتکل‌های بهداشتی و هشدارها را جدی بگیرند.

استاندار مازندران با بیان اینکه این محدودیت‌ها را از ادارات و دستگاه‌های اجرایی آغاز کردیم، گفت: دستور دادیم جلسات داخلی و استانی تمامی ادارات بصورت ویدیوکنفرانس برگزار شود و همایش، تجلیل‌ها و سایر مراسمات،حتی الامکان برگزار نشود و در صورت ضرور به‌صورت ویدئوکنفرانس و با استفاده از ظرفیت‌های فضای مجازی و آی تی برگزار شود و در مواقع ضروری به برگزاری جلسات حضوری، تعداد افراد شرکت کننده نباید بیشتر از 10 نفر شود.

این مسئول از تشدید نظارت‌ها خبر داد و افزود: قرارگاه نظارت بر اصناف از سوی اداره کل صمت فعال بوده که جدی‌تر به کار خود ادامه خواهد داد و نیز  نظارت بر صنوف برای رعایت پروتکل‌های بهداشتی بصورت شبانه روزی و فعال‌تر از گذشته ادامه خواهد یافت.

حسین زادگان تاکید کرد: اماکن پرتردد نیز توسط شهرداری‌ها به‌صورت ویژه در قالب یک مانور عمومی ضدعفونی می‌شود و اینها همه به این معناست که در رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی را باید با جدیت و از نو آغاز کنیم؛ چرا که اگر پیشگیری نکنیم، وضعیت خطرناک می‌شود‌.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران نیز از تشدید مراقبت‌های بهداشتی در تمامی شهرستان‌ها خبر داد و گفت: با واحدهای صنفی که پروتکل‌ها را رعایت نکنند برخورد می‌شود.

حامد روحانی زاده اظهار کرد:  با توجه به افزایش بیماران مبتلا به کووید ۱۹ در استان های کشور از جمله استان مازندران در چند روز گذشته آمار بیماران مراجعه کننده به بخش‌های سرپایی و بستری استان به صورت معناداری افزایش پیدا کرده است.

وی با بیان اینکه رعایت پروتکل های بهداشتی و مراعات بهداشت فردی را به همه مردم استان توصیه می کنیم، افزود: امیدوارم مردم عزیز با بکار بستن همه دستورالعمل های بهداشتی به صورت دقیق و عدم حضور در مکان های شلوغ و پرهیز از مسافرت های غیر ضرور و عدم برگزاری مراسمات و تجمعاتی که تعداد زیادی از افراد کنار هم قرار می گیرند در قطع زنجیره بیماری و همه گیری بیماری کمک کنند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران با اعلام اینکه هم اکنون تعدادی از شهرهای استان وضعیت نامناسبی دارند، گفت: دو تا از شهرستان های مازندران در وضعیت قرمز و ۴ شهرستان نیز در آستانه وضعیت قرمز قرار دارند و در شهرهای دیگر نیز تعداد بیماران در حال افزایش است.

روحانی‌زاده با تاکید بر رعایت نکات بهداشتی و عدم حضور افراد در اجتماعات بدون ماسک و محافظت های فردی، افزود: در تمامی شهرستان ها تشدید مراقبت های بهداشتی از سوی مراقبین و مسوولین بهداشت انجام خواهد شد و با متخلفین مربوطه در اصناف مختلف که پروتکل ها را رعایت نکنند برخورد قانونی می‌شود.

انتهای پیام/

https://newsromm.dana.ir/1623263
ارسال نظر
نظرات