شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 11:39 منتشر شده در مورخ: 1399/04/12 شناسه خبر: 1623104
حاجی دلیگانی:

قول دولت برای واگذاری ۱۶شرکت بورسی به تامین اجتماعی/ دولت در سه سال اخیر اقدام جدی برای پرداخت بدهی های تامین اجتماعی انجام نداده است

قول دولت برای واگذاری ۱۶شرکت بورسی به تامین اجتماعی/ دولت در سه سال اخیر اقدام جدی برای پرداخت بدهی های تامین اجتماعی انجام نداده است
عضو هیئت رئیسه مجلس گفت: دولت قول داده تا ۱۶ شرکت را در بازار بورس عرضه کند و به عنوان بخشی از بدهی خود به سازمان تامین اجتماعی واگذار کند که اگر چنین اتفاقی بیفتد مبلغ قابل توجهی از این بدهی تسویه خواهد شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛حسینعلی حاجی دلیگانی عضو هیئت رئیسه مجلس یازدهم در گفتگو با دیارآفتاب؛ در خصوص بدهی دولت به سازمان تامین اجتماعی، گفت: این بدهی چندین سال است که وجود دارد و با گذشت هر سال به مبلغ آن افزوده می شود.

وی با اشاره به میزان بدهی دولت به تامین اجتماعی، افزود: تا دو سال گذشته تامین اجتماعی مبلغ ۱۸۰هزار میلیارد تومان را به عنوان طلب خود از دولت عنوان می کرد ولی دولت مبلغی حدود نصف آن را قبول داشت. برای اینکه مبلغ دقیق آن شفاف شود نیاز است تا سازمان حسابرسی به عنوان دستگاهی مسئول مبلغ دقیق را محاسبه کند.

عضو سابق کمیسیون برنامه و بودجه، تصریح کرد: در تدوین قانون برنامه ششم، در مصوبه ای دولت مکلف شد تا ظرف ۵ سال این بدهی را پرداخت کند. در قوانین بودجه سنواتی نیز آورده شد که هر ساله و بنا بر قانون برنامه ششم این مبالغ پرداخت شود ولی متاسفانه تا الان که بیش از ۳ سال از قانون برنامه می گذرد، دولت اقدام جدی برای پرداخت این بدهی انجام نداده است. البته دولت بیان می کند در سال ۹۸ توانسته ۳هزار میلیارد تومان را پرداخت کند.

واگذاری ۱۶شرکت بورسی به تامین اجتماعی بعنوان بخشی از بدهی دولت

حاجی دلیگانی ادامه داد: برای پیگیری این موضوع از طریق ماده ۲۳۴ آیین نامه داخلی مجلس از وزیر اقتصاد طرح شکایت کردم ولی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس دهم کوتاهی کرد و گزارش آن را منتشر نکرد. امسال مجددا پیگیری ها را آغاز کردیم که دولت قول داده تا ۱۶ شرکت را در بازار بورس عرضه کند و به عنوان بخشی از بدهی خود به سازمان تامین اجتماعی واگذار کند که اگر چنین اتفاقی بیفتد مبلغ قابل توجهی از این بدهی تسویه خواهد شد و سازمان تامین اجتماعی می تواند با عرضه سهام این شرکت ها در بازار سرمایه، تناسب سازی حقوق بازنشستگان را انجام دهد.

وی در پاسخ به این سوال که آیا شرکت های مد نظر سودده هستند و چه میزان از بدهی دولت را تسویه می کنند، گفت: اطلاع دقیقی از وضعیت اقتصادی شرکت های مذکور ندارم. سازمان تامین اجتماعی بایستی بررسی کند که اگر آن شرکت ها دردی از این سازمان دوا نمی کند، نپذیرد.

انتهای پیام/

 

https://newsromm.dana.ir/1623104
ارسال نظر
نظرات