شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کردستان
ساعت: 11:07 منتشر شده در مورخ: 1399/04/07 شناسه خبر: 1621434
مدیر روابط عمومی علوم پزشکی کردستان:

بازدید و نظارت بر عملکرد اصناف در ایام شیوع کرونا/ ۴۰ هزار نفر سنندجی از نظر کرونا غربالگری شدند

بازدید و نظارت بر عملکرد اصناف در ایام شیوع کرونا/ ۴۰ هزار نفر سنندجی از نظر کرونا غربالگری شدند
مدیرروابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: با توجه به شیوع بیماری کرونا و الزام اصناف به رعایت پروتکل‌های بهداشتی طی سه روز گذشته ۸۱ مورد از اماکن و اصناف سنندج بازدید شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ آرزو فلاحی در گفتگو با خبرنگار کردتودی اظهار کرد: در راستای بررسی رعایت پروتکل‌های بهداشتی،  مقابله با ویروس کرونا و فاصله گذاری اجتماعی طی سه روز گذشته ۸۱  مورد از اماکن شامل مراکز تهیه و توزیع موادغذایی، رستوران‌ها، آرایشگاه‌‌های زنانه، ادارات، دفاتر پیشخوان دولت  و دیگر اصناف در سنندج توسط اکیپ ضربت بهداشت محیط این شهرستان با ارائه آموزش استفاده از وسایل حفاظت فردی و عدم تجمع در اماکن، مورد بازدید قرار گرفته است.

وی بیان کرد: طی ۱۶ مورد بازدید از اماکن و اصناف سنندج،  برای اماکنی که موازین بهداشتی را رعایت نکرده‌اند تعداد ۲۶ اخطاریه صادر شده است.
 
مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی کردستان، بازدید از کارخانه آرد فجر در سنندج، پیگیری شکوایه بازدید بانک ملت با کد و پیگیری شکوایه قضایی را از دیگر موارد بازدید کننده در این ایام نام برد و گفت:  چک لیست همه آموزش‌های لازم در خصوص رعایت پروتکل‌های بهداشتی تکمیل شده است.
 
 فلاحی با اشاره به تغییر ماهیت ویروس کرونا یادآور شد: این ویروس ناشناخته است، بنابراین مردم باید از تجمع و حضور در جامعه برای مبارزه با این بیماری اجتناب کنند چراکه رعایت فاصله گذاری اجتماعی برای کنترل این بیماری بسیار ضروری است.
 
وی از غربالگری ۴۰ هزار نفر از لحاظ ویروس کرونا در سنندج طی هفته گذشته خبرداد و خاطرنشان کرد: با همکاری مرکز بهداشت سنندج و  سازمان‌های مردم نهاد ۶ اکیپ اطلاع‌رسانی رعایت پروتکل‌های بهداشتی، مراجعه به سایت سلامت و پاسخ و تماس با سامانه ۴۰۳۰ را در محلات مختلف به مردم اعلام کرده‌اند.
 
مدیرروابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: در هفته اخیر۸۱۲ نفر تماس اولیه و ۷۷۹ نفر تماس ثانویه با فرد مبتلا به کرونای مثبت در سنندج قرنطینه و از لحاظ علائم توسط کارشناسان مرکز بهداشت پیگیری شده‌اند.
 
فلاحی در پایان خاطرنشان کرد: یک هزار و ۶۰ تست کرونا در مراکز سرپایی سنندج طی هفته اخیر توسط  کارشناسان مرکز بهداشت انجام شده است.
 
انتهای پیام/
https://newsromm.dana.ir/1621434
ارسال نظر
نظرات