شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: اقتصادی
ساعت: 18:18 منتشر شده در مورخ: 1399/04/06 شناسه خبر: 1621366

طلا به ۱۷۶۴ دلار رسید

طلا به ۱۷۶۴ دلار رسید
قیمت طلا به علت نگرانی از افزایش مبتلایان به ویروس کرونا در جهان، در مسیر ثبت سومین هفته افزایشی قیمت قرار گرفت و هر اونس ۱۷۶۴.۴ دلار فروخته شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛به نقل از رویترز، قیمت طلا به علت نگرانی در مورد افزایش مبتلایان به ویروس کرونا در جهان، در مسیر ثبت سومین هفته افزایشی قیمت قرار گرفت، هرچند که تقویت دلار و اوراق قرضه مانع از تقاضای بیشتر برای این دارایی امن شده است.

 
 هر اونس طلا در بازارهای جهانی ۱۷۶۴.۴۶ دلار فروخته شد. طلا تا این زمان از هفته جاری بیش از یک درصد افزایش ارزش را ثبت کرده است. این فلز گران بها  در روز چهارشنبه به ۱۷۷۹.۰۶ دلار یعنی بالاترین رقم در ۸ سال گذشته رسیده بود.
 
برایان لی، تحلیلگر بازار در میانه نرخ پایین بهره در جهان گفت: «با توجه به وضعیت کووید ۱۹ در جهان، مقدار پولی که دولت ترزیق کردند قطعا طلا را به عنوان دارایی امن تقویت کرده است.»
 
لان افزود با توجه به قوت دلار و بازار بورس، طلا پس از نزدیک شدن به ۱۷۸۰ دلار در هر اونس، اندکی هم شاهد برداشت سود خواهد بود.
 
ارزش بازارهای بورس آسیا بالاتر رفته اما به علت جبران شدن اثر آمارهای اقتصادی ترغیب کننده با افزایش تعداد مبتلایان به کووید ۱۹، این هفته با اندکی تغییر به پایان می برد.        
 
ذخایر طلای گلدتراست، بزرگ‌ترین صندوق سرمایه گذاری طلا در جهان در بالاترین سطح خود در ۷ سال گذشته قرار دارد.      
 

منبع: فارس 

https://newsromm.dana.ir/1621366
ارسال نظر
نظرات