شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان رضوی
ساعت: 16:38 منتشر شده در مورخ: 1399/04/06 شناسه خبر: 1621329
در خطبه های نماز جمعه خراسان رضوی مطرح شد؛

مجلس نقش نظارتی خود را قوی‌تر کند/ اقدام قوه قضاییه در شفاف سازی از درون خود قابل تقدیر است

مجلس نقش نظارتی خود را قوی‌تر کند/ اقدام قوه قضاییه در شفاف سازی از درون خود قابل تقدیر است
در خطبه های نماز جمعه خراسان رضوی بر ضرورت کنترل قیمت‌ها و ضرورت حمایت از اقشار آسیب پذیر تاکید شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از صبح توس، نماز عبادی سیاسی جمعه در مناطق سفید خراسان رضوی برگزار شد و در خطبه های نماز جمعه خراسان رضوی بر ضرورت کنترل قیمت ها و ضرورت حمایت از اقشار آسیب پذیر تاکید شد.

 

امام جمعه تربت حیدریه:

فرهنگ وحشی غرب حقوق بشر را برای منافع خود‌ می‌خواهد/رعایت موازین بهداشتی الزام شرعی و قانونی است

حجت الاسلام عصمتی، امام جمعه تربت حیدریه در آئین خطبه های نماز جمعه تربت حیدریه اظهار کرد: امروز منافقین و جبهه استکبار به خاک مذلت نشسته اند و  اسلام قدرت خود را نشان داده و حرف اول را در منطقه ایران اسلامی تحت ولایت امامت امت اسلامی  می زند.

وی به روز ششم تیرماه سالروز سوء قصد به مقام معظم رهبری اشاره کرد و افزود: علی رغم کبر و حیله مستکبرین و منافقین خدا  این نعمت الهی را برای زعامت امت اسلامی نگه داشت و اکنون از رهنمودهای آن بزرگوار بهره مند می شویم.

حجت الاسلام عصمتی، گفت: کسانی که خودشان را مدافع حقوق بشر می دانند نزدیک به دو قرن است حقوق شهروندی سیاهپوستان را رعایت نمی کنند، زیرا فرهنگ وحشی گری غرب و حقوق بشری که از آن دم می زنند برای منافع شخصی است.

رییس حوزه علمیه مرحوم هراتی خاطر نشان کرد: حقوق بشر اسلام برای سیاه و سفید و قریشی و حبشی تفاوتی قائل نیست و باید همه رعایت حقوق دیگران را بکنند، اما حقوق بشر آمریکایی، گاهی شخصیت های بزرگ نظام اسلامی را به شهادت می رسانند و گاهی برای منافع شخصی خود هواپیمای مسافربری را مورد هدف قرار می دهند.

عصمتی بیان داشت: قوه قضائیه با اقتدار به رسالت خود عمل می کند و امروز با توجه به درایت خاص رییس قوه با مفاسد در ابعاد مختلف آن مبارزه می شود و این مبارزه امنیت و ارامش را برجامعه حاکم می کند.

امام جمعه تربت حیدریه بر رعایت موازین بهداشتی تاکید کرد و افزود: رعایت همه برنامه های بهداشتی الزام شرعی و قانونی است و اگر پزشکان توصیه کردند، این بمنزله حکم شرعی و رعایت آن لازم است.

 

 

امام جمعه موقت درگز:

مجلس نقش نظارتی خود را قوی‌تر کند

حجت الاسلام داوود عبداللهی امام جمعه موقت درگز در خطبه های نماز جمعه 6 تیر، ضمن توصیه مردم به رعایت تقوای الهی اظهار کرد: تقوا عامل سعادت و بی تقوایی عامل شقاوت و بدبختی انسانهاست.

وی در ادامه ضمن مقایسه رفتار اهل بیت علیهم السلام با برخی مسئولین عنوان کرد: چشم امید اهل بیت و انبیا بعد از خدا به همین مردم بوده است؛ ائمه دلسوز ترین افراد نسبت به مردم و پیگیر ترین نسبت به دنیا و آخرت آنها بوده اند و همیشه با مردم متواضعانه و فروتنانه برخورد می کردند.

امام جمعه موقت درگز افزود: اما متاسفانه برخی مسئولین هر چه به مقام های بالاتری می رسند متکبر شده و تواضع خود را از دست می دهند؛ ضمن اینکه خیانت ها و رفتار زشت و ناپسند برخی مسئولین، زمینه گرایش به دین اسلام را در افراد از بین می برد؛ این مردم همانهایی هستند که روزگاری برای رای جمع کردن به آنها التماس می کردید.

حجت الاسلام عبداللهی خطاب به مجلس یازدهم گفت: توقعی که مردم از این مجلس دارند ویژه است؛ لازم است مجلس نقش قانون گذاری و نظارتی خود را قوی تر کند که یک مسئول بالادستی به خود اجازه ندهد با اعلام خبر گران شدن بنزین در روز جمعه، این مردم سختی کشیده را مسخره کند.

وی تصریح کرد: البته انتظار نداریم مجلس از همین فردا سر از بدن دولت جدا کند اما بی تفاوتی و شل بودن مثل مجلس دهم، نتیجه ای جز له شدن قشر ضعیف جامعه و دلزدگی و سست شدن صاحبان اصلی این نظام را نخواهد داشت.

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه درگز ضمن تقدیر از روحیه جهادی رئیس قوه قضائیه در برخورد با فساد درون و برون سازمانی تبیین کرد: اگر تحولاتی در قوه قضائیه دیده می شود به خاطر این است که آنها اول از خود شروع کرده اند؛ البته معنی این جمله آن نیست که بقیه وزارتخانه ها مفسد ندارند؛ مفسد دارند اما برخورد کننده ای وجود ندارد؛ همت رئیس قوه قضائیه در برخی مسئولین کمتر دیده می شود.

حجت الاسلام عبداللهی در بخش های دیگری از سخنان خود تاکید کرد: بیان و تکرار تاریخ درس است، رهبر معظم انقلاب 7 سال پیش فرمودند آمریکا قابل اعتماد نیست اما دولت با برجام، 7 سال زندگی مردم را دچار مشکل کرد و امروز متاسفانه به جای عذرخواهی، هنوز آن را چیز مقدسی می داند و از آن تعریف می کند.

وی در پایان خاطرنشان کردند: این آمریکایی که هنوز هم عده ای ساده لوح چشم امید به آن بسته اند همان کشوری است که مدام دم از حقوق بشر می زند اما در اتفاقات اخیر شاهد هستیم که رفتار وحشیانه پلیس این کشور با معترضان روز به روز بدتر می شود و هیچ گونه عذرخواهی در این میان وجود ندارد.

 

 

امام‌جمعه موقت سرخس:

برجام و وقایع تلخ آن برای عبرت آیندگان وارد کتاب‌های درسی شود

 حجت‌الاسلام علیرضا سیستانی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه سرخس با تأکید بر اینکه تیرماه برای ملت ایران خاطرات تلخ و دردناکی دارد، اظهار کرد: امروز روز ششم تیرماه مصادف با ترور نافرجام رهبر معظم انقلاب در سال 1360 توسط ایادی آمریکا است و یک روز بعد آن به شهادت رساندن آیت‌الله دکتر بهشتی و یاران امام و انقلاب را داریم که به روز قوه قضاییه معروف شد.

امام‌جمعه موقت سرخس افزود: روز دوازدهم تیرماه سال 67 هدف قرار دادن هواپیمای جمهوری اسلامی ایران توسط ناو آمریکایی از دیگر خاطرات تلخ ملت ایران در این ماه و تابلویی دیگر از جنایات آمریکا است.

وی در ادامه به قطعنامه اخیر شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی اشاره و تصریح کرد: با همکاری 100 درصدی کشورمان در طول سال‌های گذشته بازرسان آژانس بین‌المللی اتمی از ۳۳ مرکز ایران بازدید و صداقت جمهوری اسلامی ایران را مشاهده کردند.

حجت‌الاسلام سیستانی بیان کرد: آمریکا و کشورهای اروپایی از جمله آلمان و فرانسه و انگلیس خبیث که عملاً از برجام خارج شدند، دیگر حق ندارند دست به تمدید تحریم تسلیحاتی کشورمان بزنند.

خطیب نماز جمعه سرخس قطعنامه شورای حکام را حربه جدید آمریکا و ایادی او برای ادامه خباثت علیه نظام اسلامی دانست و عنوان کرد: آمریکا و اروپا از رفع تحریم‌های تسلیحاتی ایران در هراس هستند، چون با رفع تحریم تسلیحاتی ساختار سایر تحریم‌های ظالمانه فرو خواهد ریخت.

امام‌جمعه موقت سرخس خاطرنشان کرد: ایران اسلامی به دستور مقام معظم رهبری به سمت اقتصاد بدون نفت و اقتصاد مقاومتی در حرکت است و دشمن با تمدید تحریم تسلیحاتی آخرین تیر خود را به سمت برجام نشانه رفته است.

وی در ادامه با بیان اینکه برجام آینه عبرت برای همه جریان‌های داخل نظام است، افزود: برجام بیش ازآنچه خاصیت کاربری برای اقتصاد ایران داشته باشد، خاصیت تقویت حافظه تاریخی، درس‌آموزی و عبرت‌انگیزی دارد.

حجت‌الاسلام سیستانی تأکید کرد: برجام و وقایع تلخ آن برای عبرت آیندگان باید در کتاب‌های درسی وارد شود، چون نسل‌های آینده بدانند و بفهمند در هیچ شرایطی به دشمن نمی‌توان اعتماد کرد.

خطیب نماز جمعه سرخس با اشاره به اینکه آمریکا با اسلام انقلابی مخالف است و دشمنی او با ما تمام‌نشدنی است، گفت: نقطه پایانی برای دشمنی آمریکا و غرب با نظام اسلامی وجود ندارد.

امام‌جمعه موقت سرخس بیان کرد: امروز زمان ایستادگی و مقاومت هوشمندانه در برابر دشمن است و تجربه نشان داده هر جا پیش رفتیم دشمن عقب‌نشینی کرد.

وی در پایان اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی، جهش تولید، حمایت از کارآفرینان و تولیدکنندگان و رفع موانع اشتغال را از ابزارهای شکست دشمن در جنگ اقتصادی برشمرد و تصریح کرد: تمامی مسئولان و جریان‌های سیاسی باید بدانند که تنها راه پیشرفت ایران اسلامی «مقاومت» و نه سازش و مذاکره است.

 

 

امام جمعه خلیل آباد: 

گرانی‌های افسار گسیخته باعث نارضایتی عمومی مردم است / تحریم‌ها چه سهمی در گرانی 30 میلیونی پراید ظرف یک هفته دارند

حجت الاسلام علی ناهیدی، امام جمعه خلیل آباد ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه این شهرستان اظهار داشت: در تیرماه برای ایرانیان ماه خاطرات تلخ و دردناک است حوادثی نظیر ترور شهید بهشتی و 72 تن از یارانش، ساقط کردن هواپیمای مسافربری ایران و... توسط آمریکای جنایتکار و همدستان آن نیز در این ماه اتفاق افتاده است.

وی با بیان اینکه هفته اول تیرماه، هفته قوه قضائیه نامگذاری شده است، خاطرنشان کرد: اصلاحات از درون و شروع سالم سازی از محیط کاری نشانه عزم جدی مسئولان قوه قضائیه در اجرای وظایف و مسئولیت ها است و اصلاحاتی که آیت الله رئیسی با ورود به این دستگاه، به کار بردند امید را برای سالم سازی به وجود آورد.

امام جمعه خلیل آباد با با بیان اینکه ورود جدی برای رونق اقتصادی و جهش تولید در سال گذشته و در این چندماه از سال جدید نیز نشان از عزم این دستگاه دارد که به بازگشایی صدها واحد تولیدی کوچک و بزرگ منتهی شد، تصریح کرد: ورود قانونی و برنامه ریزی شده قوه قضاییه در مبارزه با زمین خواری، جنگل خواری، کوه خواری و وقف خواری از جمله این عرصه ها است.

وی همچنین در ادامه اذعان کرد: در ترشیز بزرگ 1200 مورد وقف داریم که تنها وقف بر حوزه های علمیه است که در زمان طاغوت یا خرید و فروش یا تقسیم و از بین رفته است و حالی کمتر شخصی حاضر می شود که این موقوفات احیا شود.

ناهیدی با اشاره به شفاف سازی حساب های معین قوه قضائیه، عنوان کرد: بیش از بیست سال بود که بیش از 60 حساب در دستگاه قضایی وجود داشت  که موجب انتقادات و  جو سازی هایی مغرضانه برعلیه این دستگاه شده بود و اقدام شایسته رئیس قوه قضائیه در محدود کردن 60 حساب به 5 حساب و گزارش شفاف از عملکرد 98 این قوه گامی مهم در شفاف سازی عملکرد محسوب می شود.

وی با تاکید بر اینکه دستگاه قضایی بدون ملاحظه و تعارف پاکسازی و سالم سازی از درون دستگاه و مدیران ارشد خود آغاز کرده که ستودنی و امید بخش است، تشریح کرد: از رسیدگی به مجرمانی چون روح الله زم و شناسایی و دستگیری برخی مدیران ارشد دستگاه ها و دفاع از حقوق عامه و شهروندی و دفاع از حقوق عامه مردم ایران در برابر دشمنان و استکبار و برنامه ریزی دراز مدت برای جذب جوانان مومن انقلابی کاری بس خطیر و دشواری است.

خطیب جمعه خلیل آباد با اشاره به گرانی های اخیر در بازار، تاکید کرد: در هفته های اخیر شاهد نابسامانی بازار و گرانی های افسار گسیخته هستیم که موجب نارضایتی عمومی را در این شرایط سخت فراهم کرده است.

وی با بیان اینکه در ماه های اخیر به خصوص از ابتدای سال 99 موجی از گرانی های لجام گستیخته ای بازار را فرا گرفته است، ابراز کرد: بسیاری از کالاهای اساسی به خصوص کالاهای اساسی منزل با افزایش قیمت مواجه شده است که شرایط دشوارتری را برای مردم به خصوص آسیب دیده گان کرونایی فراهم کرده است.

حجت الاسلام ناهیدی با تاکید بر اینکه همه ساله در ابتدای سال جدید موجی از گرانی اجناس و کالا و خدمات در بخش های مختلف به راه می افتد و در سال جاری با توجه به شرایط کرونا با تاخیر در حال انجام است، بیان کرد: گروهی بر این باور هستند که شرایط سخت تحمیلی دشمن در تحریم ها روزها و ماه های آینده بروز می کند.

وی با اشاره به اینکه عامل دیگر گرانی، شرایط سخت کرونایی در ماه های اخیر و وارد آمدن خسارت های سنگین به بخش های مختلف تولید و توزیع و حمل و نقل است، افزود: باید دید تحریم ها چه سهمی در گرانی 30 میلیونی پراید در عرض یک هفته دارد و این مسئله باید برای مردم روشن شود.

امام جمعه خلیل آباد همچنین در ادامه اظهار کرد: عدم وجود یک نظارت هوشمند، فعال و کارآمد و مستمر در دستگاه های، نبود هماهنگی بین دو وزارت صمت و جهاد کشاورزی، وجود دلالان و سودجویان اقتصادی به ویژه در بازار ارز و طلا از عوامل گرانی های اخیر محسوب می شود.

وی با بیان اینکه گروهی بر این باور هستند که نفوذی های اقتصادی در جایگاه های مهم با گرانی های مصنوعی با توجه به نابسامانی بازار در جهت تقویت نارضایتی عمومی مردمی و حاکمیت تلاش می کنند، خاطرنشان کرد: همه این عوامل به نوعی در گرانی های اخیر تاثیر گذار هستند ولی باید دید سهم کدام عامل بیشتر است و وظیفه مسئولان و مردم در این خصوص چیست.

 

 

امام جمعه بردسکن:

 اقدام قوه قضاییه در شفاف سازی از درون خود قابل تقدیر است

حجت الاسلام علی اصغر امینی امروز در خطبه‌های نماز جمعه بردسکن با تبریک ایام هفته قوه قضاییه و گرامیداشت یاد خاطرات شهدای هفتم تیر و نیز شهید مظلوم دکتر بهشتی با تقدیر از زحمات کادر قضائی شهرستان بردسکن اظهار کرد: قضاوت کردن و اجرای عدالت یک امر خطیر است و امروز دستگاه قضا با اولویت اجرای عدالت به پیش می‌رود.

 وی با بیان اینکه رهبری در سال ۸۰ در فرمان هشت ماده خود به سران سه قوه تاکید کردند، که اجرای عدالت در رسیدگی به امور مردم را سرلوحه کار خود قرار دهید، خاطرنشان کرد: متاسفانه امروز هر اقدامی را به بحث تحریم‌ها منتسب می کنند در صورت اینکه بحث تحریم ها فقط ۳۰ درصد آن است و ۷۰ درصد آن به برنامه‌ریزی مدیران و توجه دولتمردان می باشد.

امام جمعه بردسکن گرانی های افسار گسیخته اخیر را از بی‌تدبیری دانست و تصریح کرد: وقتی که یک سخنگو حرف می‌زند، معاون حرفی دیگر می زند و رئیس نیز حرف دیگری را میزند مردم در شک و تردید هستند که حرف کدام یک از این مدیران صحیح است و سندیت دارد و حرف کدام یک را باید بپذیرند.

 وی با بیان اینکه همه باید به دولت کمک کنیم و مردم هم باید همکاری لازم را با دولتمردان داشته باشند، اذعان کرد: گرانی های افسار گسیخته بابت چیست؟ و باید نگاه ویژه ای به آن شود و از مجلس شورای اسلامی که اغلب در دوره تبلیغات خود مشکلات معیشتی مردم را شعار خود میدانستند انتظار است مشکلات اقتصادی مردم را بیش از این مورد توجه قرار دهند.

 امینی بیان کرد: اصلاح دستگاه قضا از درون خودش موجب شده است مردم با امید به اتفاقات افتاده پشتیبان این دستگاه و خدمتگزاران خود باشند و از همه مدیران در شهرستان استان و کشور  میخواهیم با شفاف‌سازی به مردم اقدامات را بیان کنند چرا که ما پنهان کاری در نظام نداریم.

 وی مشکلات اقتصادی مردم، گرانی خودرو، مسکن و اقدام مردم را مورد توجه قرار داد و عنوان کرد: نظارت بر امور حرف اول است لذا هماهنگی و نظارت در دستگاه‌های مربوطه می‌تواند منجر به امیدواری مردم شود.

 امام جمعه بردسکن در ادامه خطبه های نماز جمعه بردسکن به هفته صرفه‌جویی آب شرب اشاره نمود و اظهار داشت: درحال حاضر تولید آب شرب در شهرستان در نقطه سربه سر قرار دارد لذا متولیان امر از مردم می‌خواهند در مصرف آب صرفه‌جویی داشته باشند تا منجر به قطعی آب نشود.

 

 

امام جمعه کاشمر:

مسئولان زیرساخت های ورزش بانوان را در کاشمر فراهم کنند

حجت الاسلام سید محمدکاظم طباطبایی، امام جمعه کاشمر ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه این شهرستان اظهار داشت: رعایت حدود شرعی از موضوعاتی است که نمی توانیم کوتاه بیاییم یا از جو سازی بترسیم و حجاب یک امر ضروری به مانند نماز و روزه است.

وی همچنین در ادامه خاطرنشان کرد: خیلی ها خواسته‌اند موضوع حجاب را سیاسی کنند و برای اینکه دفاع از اقدامات خود داشته باشند در فضاهای سیاسی و مجازی سر و صدا به راه می اندازند تا افرادی که از حجاب، حیا و عفت عمومی دفاع دارند بترسند و عقب نشینی کنند که کار درستی نیست.

امام جمعه کاشمر با تاکید بر اینکه برخی از نقاط کور صحبت های بنده جوسازی راه می اندازند و مردم باید بدانند که ما مخالف با ورزش و دوچرخه بانوان نیستیم ولی باید دوچرخه سواری و ورزش آنها در فضاهای مخصوص بانوان باشد، تصریح کرد: مسئولان باید هرچه سریعتر پارک مخصوص بانوان را آماده کنند تا این کار به صورت صحیح و درست اجرا شود.

وی ضمن گرامیداشت هفته قوه قضائیه، اذعان کرد: شهادت مظلومانه شهید آیت الله دکتر بهشتی و 72 تن از یاران باوفای امام و انقلاب اوج خباثت و کینه توزی منافقین و اربابان جنایتکار آنها را نشان داد.

طباطبایی با بیان اینکه قوه قضائیه فراز و نشیب های فراوانی را پشت سر گذاشت، عنوان کرد: حجم سنگین پرونده ها، کمی نیرو، تخلفات، هجمه ها و تهدیدها از جمله این فراز و نشیب ها بود ولی باید اذعان کنیم که بعد از حضور آیت الله رئیسی در قوه قضائیه تحولات چشمگیری را در این قوه شاهد هستیم.

وی با تاکید بر اینکه برخورد با تخلفات و افراد خاطی حتی در درون قوه، تحولات وسیع سازمانی و مدیریتی و احیای کارخانه ها و کارگاه های تولیدی بعد از ورود این الله رئیسی رخ داد، تشریح کرد: برخورد علنی با مفاسد اقتصادی از سوی هر شخص و مقامی با شدت بیشتری صورت گیرد و جلوی سوء استفاده ها، رانت ها، ضد و بندها، اختلاس ها، فسادها و غارت گری که کشور را به سوی نابودی می کشاند گرفته شود.

خطیب جمعه کاشمر همچنین در پایان بیان کرد: مراقب باشیم که قوه قضائیه کارهای بزرگی را انجام داده و نباید از این قوه بزرگ با این حجم کار، توقع عصمت داشته باشیم و مطمئنا افراد ناخلفی در درون این دستگاه بزرگ و طویل پیدا می شود ولی نباید خواسته و ناخواسته باعث تضعیف این قوه شویم ولی انتظار داریم جلوی هرگونه فسادی به هر شکلی گرفته شود.

 

 

امام جمعه کوهسرخ:

انتخاب فرماندار و استقرار در کوهسرخ از مطالبات مردم است

حجت الاسلام رضایی تولایی، امام جمعه کوهسرخ ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه این شهرستان اظهار داشت: حقوق بشری که غربی ها برای دنیا مخابره می کند این است که پا روی گردن انسان ها بگذارند تا آنها خفه شوند و حتی فرصت نفس کشیدن به آنها ندهد.

وی با بیان اینکه حقوق بشری که سرخپوستان و رنگین پوستان در جوامع آمریکا حق آزادی، حاکمیت، انتخاب و... نداشته باشند و این حقوق بشر آمریکایی است، خاطرنشان کرد: حق حیات در حقوق بشر آمریکایی تنها برای سفید پوستان است و رنگین پوستان حیاتی در این حقوق بشر آمریکایی ندارند.

امام جمعه کوهسرخ همچنین در ادامه ضمن گرامیداشت هفته قوه قضائیه، تصریح کرد: سلامت قضا و پاکدامنی شرط لازم و اول برای مبارزه با فساد است و فردی می تواند با فساد مبارزه کند که خود دست پاک باشد و امروزه الحمدلله یک اهتمام ویژه در قوه قضائیه ایجاد شده که بدون ملاحظات با فساد با هر پست و مقامی برخورد می شود.

وی با تاکید بر اینکه عدالت مسئله ای است که در نهضت انبیاء آمده است و مورد نظر ایران اسلامی و اسلام قرار دارد، اذعان کرد: عدم برخورد با فساد، نوعی همدستی با فاسدان است و امروزه رضایت خوبی از قوه قضائیه در برخورد با فساد و مفاسد وجود دارد و باعث امید بیشتر مردم می شود.

رضایی با اشاره به برخی از مشکلات کوهسرخ، عنوان کرد: کوهسرخ در سال 98 به شهرستان ارتقاء پیدا کرد ولی به دلیل شرایط انتخابات، فرماندار انتخاب نشد ولی رسیدگی به انتخاب و استقرار فرماندار در شهرستان کوهسرخ یکی از مطالبات جدی مردم است که بیش از این کوهسرخ متضرر نشود.

وی با بیان اینکه امیدواریم با استقرار فرماندار در شهرستان، برخی از ادارات دیگر و مدیران پروازی در کوهسرخ مستقر شوند تا مشکلات حل شود، تشریح کرد: حق مردم کوهسرخ نیست که بیش از این منتظر استقرار فرماندار باشند و امیدواریم انتظار به حق آنها به زودی برآورده شود.

خطیب جمعه کوهسرخ با تاکید بر اینکه در این شرایط کرونایی مشاهده می شود که نظارتی بر مهمانان مناطق گردشگری و ییلاقی و بومی گردی کوهسرخ نیست، بیان کرد: مردم کوهسرخ به این قضیه معترض هستند که برخی از غیربومیان در مناطق ییلاقی و حتی زمین های شخصی دیگران اتراق می کنند.

 

امام جمعه رشتخوار:

گرانی‌های اخیر نارضایتی مردم را به دنبال داشته است/ مردم باید اقدامات مسئولان در رسیدگی به مشکلات را لمس کنند

حجت الاسلام حسن جهانشیری امام جمعه رشتخوار ظهر امروز در جمع پرشور نمازگزاران این هفته مسجد علی ابن ابی طالب(ع) رشتخواربا گرامیداشت یاد و خاطر شهدای نیروی انتظامی، و شهدای ترور در کشور، گفت: ما ۱۷ هزار شهید ترور داریم، امروز بحث حقوق بشر آمریکایی که مطرح می شود، آمریکا جنایتکار در ۳ جبهه اقدامات خربکارانه انجام می‌دهد، یکی از این اقدامات در جامعه درونی خود آمریکا با ظلم ها و ستم هایی است، که به سیاه پوستان در این کشور تحمیل می‌کنند.

وی در تکمیل مطلب، افزود: در بحث جامعه جهانی اگر عملکرد آمریکا را مورد بررسی قرار دهیم، می بینیم که در ۵ قاره آنها اثر گذار بوده اند، و تقریبا در ۹۰ کشور اقدامات خرابکارانه انجام  و به آنها حمله کردند.

وی با اشاره به نقش مخرب آمریکا در کشور ما نیز، گفت: آمریکای جنایتکار در زمان رژیم پهلوی از رژیم پهلوی و ساواک حمایت می‌کرد و بعد از پیروزی انقلاب، ایران اسلامی را در شرایط تحریم قرار داد و کاری کرد که ما شهدای ترور داشته باشیم و در واقع در جبهه های دیگر نیز از منافقین حمایت و آنها را بر علیه ما مسلح، تشویق و جنگ ۸ ساله دفاع مقدس را بر ما تحمیل کرد.

امام جمعه رشتخوار با اشاره به اینکه امروز شرایط برای ما با تلاش هاش سربازان گمنام امام زمان عج تغییر کرده است، گفت: کشور ما امروز الحمدالله با تلاش‌های سربازان گمنام امام زمان(عج) در شرایط ابر قدرتی قرار گرفته است.

وی در ادامه با اشاره به مشکلات گرانی حاکم بر کشور نیز در ادامه، گفت: در شرایط کنونی توقع ما از قوه قضائیه این است که ورود جدی در برخورد و شناسایی اختلاس گران است، بحث نظارت جدی بر بازار را مردم باید لمس کنند و بدانند که مسئولان به فکر مردم هستند.

حجت الاسلام جهانشیری یادآور شد: باید یک عظم جدی و راسخ اتحاذ شود تا مبارزه شود با قاچاق کالا با صادرات نابه هنگام چه دلیلی است که یک شبه یک ماشین ۳۰ میلیون افزایش قیمت داشته باشد.

خطیب نماز جمعه رشتخوار تصریح کرد: برخی از شرایط کنونی کشور دارند سو استفاده می کنند، انتظار ما از مجلس و دولت محترم و قوه قضائیه این است که دست به کار شوند.

انتهای پیام/

https://newsromm.dana.ir/1621329
ارسال نظر
نظرات