شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کردستان
ساعت: 14:38 منتشر شده در مورخ: 1399/04/07 شناسه خبر: 1621057
در گفتگو با کارشناس بهداشت حرفه ای تشریح شد؛

مزیت استفاده از شیلد در مقابل کرونا

مزیت استفاده از شیلد در مقابل کرونا
درویشی استادیار گروه بهداشت حرفه ای دانشگاه علوم پزشکی استفاده از "شیلد" را برای افرادی که در تماس مستقیم با بیماران کرونایی هستند، مفید و در عین حال لازم و ضروری دانست.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛به نقل از کردتودی، با شیوع کرونا  و همگیر شدن آن در تمام کشورها  مهم‌ترین توصیه‌های بهداشتی برای دور ماندن از این ویروس ناشناخته، رعایت بهداشت فردی بوده است. نکته‌ای که همچنان نیز مورد تاکید دست اندرکاران حوزه  سلامت است.و اگر ناچار به خروج از منزل باشیم چگونه می‌توانیم از خود در برابر این ویروس خطرناک محافظت کنیم؟ در میان لوازم ایمنی بهترین و کامل‌ترین محصول برای این منظور، شیلد محافظ صورت می‌باشد.

ابراهیم درویشی استادیار گروه بهداشت حرفه ای دانشگاه علوم پزشکی  در گفتگو با خبرنگار ما عنوان داشت: راه اصلی انتقال ویروس کرونا در درجه اول از طریق ذرات ریزی است که فرد مبتلا با عطسه سرفه و یا حتی حرف زدن در هوا پخش می‌کند و در مرحله بعد، یا از طریق تنفسِ این قطرات، ویروس به بدن وارد می‌شود یا در اثر دست زدن به سطوح آلوده با این ترشحات، ابتدا به دست و سپس از طریق دست آلوده به دهان بینی یا چشم راه پیدا می‌کند بهمین خاطر استفاده از  وسایل محافظتی مختلفی از جمله دستکش، ماسک و شیلد جهت پیشگیری از ابتلا به کرونا توسط گروه سلامت توصه و  پیشنهاد می‌شود.

وی با اشاره به مزیت‌ استفاده از شیلد افزود: فردی که از شیلد استفاده می‌کند دیگر به صورت ناخودآگاه صورت و بینی خود را توسط دست لمس نمی‌کند و به این ترتیب احتمال انتقال بیماری  در او کاهش می‌یابد و بر خلاف ماسک به دفعات مختلف می‌توان از آن  استفاده کرد.

درویشی خاطرنشان کرد: استفاده از شیلد زمانی کارایی دارد که حتما در کنار آن  حتما از ماسک هم استفاده شود، چرا که اطراف شیلد باز بوده و امکان عبور ویروس وجود دارد.

این مسئول بیان کرد: در سایر محیط‌های جامعه  استفاده از شیلد هیچ ضرورتی ندارد و همچنان اولویت و توصیه اول ما استفاده از ماسک است.

وی در ادامه افزود: افرادی که به دلیل ناراحتی تنفسی و تنگی نفس نمی‌توانند ماسک بزنند و همچنین کودکان که روش صحیح استفاده از ماسک را نمی داند لازم است  که در روزهای شیوع کرونا برای تردد در جامعه از شیلد استفاده کنند.

انتهای پیام/

 

https://newsromm.dana.ir/1621057
ارسال نظر
نظرات