شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کرمان
ساعت: 14:07 منتشر شده در مورخ: 1399/04/04 شناسه خبر: 1620852
رئیس پارک علم و فناوری استان کرمان تاکید کرد؛

توسعه استان در نگاه حمایتی مسئولان به شرکت های دانش بنیان

توسعه استان در نگاه حمایتی مسئولان به شرکت های دانش بنیان
ترک زاده گفت: نگاه حمایتی مسئولان به شرکت‌های دانش‌بنیان می‌تواند آینده بسیار خوبی برای کشور و استان رقم بزند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از  راه آرمان، مسعود ترک‌زاده رئیس پارک علم و فناوری استان کرمان پیش از ظهر امروز در آیین افتتاحیه مرکز رشد «شهید حاج مهدی زندی» اظهار کرد: حوزه علم و فن آوری مشارکت همه جانبه را می پذیرد و امروز سپاه نیز همت بالایی در حوزه مشارکت گذارده زیرا آنها اهل عمل هستند.

وی گفت : ایران در بین کشورهای اسلامی رتبه اول و در بین کشورهای دنیا رتبه 15 از لحاظ علمی دارد.

رئیس پارک علم و فناوری استان کرمان افزود: در حوزه فناوری وجود برخی چالش ها باعث شده تا دچار مشکلاتی شویم که با ظرفیت بسیج می توانیم از این چالش ها عبور کنیم.

ترک زاده افزود: در سال 1398، 4 هزار و 800 شرکت دانش بنیان داشتیم و ما توانستیم از یک اقتصاد خورد به یک اقتصاد کلان نزدیک شویم.

وی با اشاره به اینکه اقتصاد مقاومتی جزو اقتصادی کردن مردم است و ریشه آن در علم است، ادامه داد: ما باید بتوانیم با حداقل امکانات به جایی برسیم که اکوسیستم را تعریف کنیم .

رئیس پارک علم و فناوری استان کرمان بیان کرد: در گروه های علمی و فناوری مشارکت افراد مهم است زیرا قداست تحقق را افزایش می دهد و هدف همه تعالی کشور است و نباید به مسائل به صورت بخشی نگاه شود زیرا مردم سرخورده می شوند.

ترک زاده عنوان کرد: نگاه حمایتی مسئولان به شرکت‌های دانش‌بنیان می‌تواند آینده بسیار خوبی برای کشور و استان رقم بزند.

وی اذعان کرد: در حوزه عملیاتی مرکز رشدی که مزین به نام شهید شده است باید توسعه فرهنگ و پژوهش، اعتماد به نفس، باور داشتن به اینکه می توانیم و طراحی نقشه راه را  فرهنگ سازی کنیم.

رئیس پارک علم و فناوری استان کرمان، همچنین به شرایط کنونی وجود بیماری کرونا که باعث بحران در کشور شد اشاره کرد و گفت: امروز با توجه به نیاز روز جامعه کلیه ماسک و لباس کادر درمانی در خود کشور تولید می شود.

ترک زاده افزود:در این شرایط ثابت کردیم که وقتی همه بخواهیم و با هم متحد شویم می‌توانیم بهترین تکنولوژی‌ها را تولید کرده و با حداقل امکانات موجود و استفاده از ظرفیت جوانان می‌توان بهترین تولیدات را داشته باشیم.

انتهای پیام/

https://newsromm.dana.ir/1620852
ارسال نظر
نظرات