شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کردستان
ساعت: 12:27 منتشر شده در مورخ: 1399/04/04 شناسه خبر: 1620782

حمایت از اشتغال پایدار بانه با پرداخت 33 میلیارد ریال تسهیلات

حمایت از اشتغال پایدار بانه با پرداخت 33 میلیارد ریال تسهیلات
سرپرست صندوق کارآفرین بانه ،با اشاره به اینکه تسهیلات این صندوق در مناطق مرزی ۴ درصد می‌باشد گفت :هدف صندوق کارآفرینی این شهرستان، ایجاد اشتغال پایدار در مناطق مرزی و روستایی بوده که تا کنون تسهیلات حمایتی بیشماری به متقاضیان تعلق گرفته شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محمدعلی فاتحی در گفتگو با خبرنگار  کردتودی،با بیان اینکه در سال ۹۸ این صندوق ۳۹ فقره تسهیلات اشتغالزایی در قالب طرح‌های روستایی به مبلغ ۳۳ میلیارد ریال پرداخت نموده است، اظهار کرد: افرادی که در سامانه کارا (وزارت رفاه، کار تعاون اجتماعی) ثبت نام نموده اند یا واجدین شرایط از مزایای این تسهیلات بهره مند شدند.

وی با اشاره به اینکه در سال ۹۹ نیز در سه ماهه اول با توجه به شرایط کرونا در این شهرستان اقداماتی تسهیلی جهت خدمات به مشتریان صورت گرفته است افزود: امهال اقساط  کلیه متقاضیان این صندوق اعم از( تسهیلات ضروری، ازدواج و اشتغال) به مدت سه ماه انجام گرفت.

فاتحی در ادامه اضافه کرد: با مراجعه به روستای "شوی" در بخش مرکزی شهرستان بانه در جهت بهبود وضعیت کسب و کار خانگی و حمایت از طرح های "هرروستا یک محصول" این صندوق به ۳۰ نفر به مبلغ هرنفر ۲۰۰میلیون ریال وبه کسبه وبازاریان آرمرده نیزدر راستای طرحهای شالبافی به هرنفر، مبلغ ۲۰۰میلیون ریال تسهیلات اختصاص داد.

 
وی در راستای کمک به اشتغال افراد تحت پوشش کمیته امداد ،بنیاد شهید ، فنی حرفه‌ای و آموزش و پرورش ،در قالب تفاهم نامه کشوری با ارگان مختلف عنوان کرد: در مجموع ۱۶ فقره تسهیلات به مبلغ ۶۱۸ میلیون تومان اختصاص یافته که برای ۳۱ نفر اشتغال مستمر در این راستا ایجاد شده است.
 
فاتحی خاطرنشان کرد: برای طرح آقای خالق امینی در روستای "ماسیدر" در بخش آرمرده ،جهت احداث کارخانه کنستاتره انگور مبلغ دو میلیارد تومان تسهیلات پرداخت شد، که در سال ۹۸ توسط فرماندار محترم این طرح افتتاح شدو در
 
حال حاضر ۶۰ درصد این کارخانه ازلحاظ ساخت ، پیشرفت فیزکی داشته  که در صورت بهره برداری ،اشتغال برای ۱۵ نفر را ایجاد می کند.
 
سرپرست صندوق کارآفرین در پایان تصریح کرد: صندوق کارآفرینی امید شهرستان بانه آمادگی دارد، تمامی افرادی که مجوز های لازم را برای مشاغل پشتیبان و کارفرمایی همچون صنایع دستی، فرش بافی، خیاطی، پرورش گل و گیاه، پرورش قارچ و دیگر مشاغل را دارند  مورد حمایت قرار داده تا علاوه بر ایجاد اشتغال در سطح شهرستان در راستای تحقق شعار سال، تولید ملی  نیز گام بردارد.
 
انتهای پیام/

 

https://newsromm.dana.ir/1620782
ارسال نظر
نظرات