شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان اصفهان
ساعت: 21:36 منتشر شده در مورخ: 1399/04/03 شناسه خبر: 1620610
کارشناس مسائل دینی عنوان کرد؛

زیارت حرم حضرت معصومه (س)؛ راهی که به بهشت ختم می شود

زیارت حرم حضرت معصومه (س)؛ راهی که به بهشت ختم می شود
کارشناس مذهبی از برکات زیارت حرم حضرت معصومه (س) و دلیل ازدواج نکردن ایشان گفت.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از صاحب نیوز؛ شهر مدینه در یکم ذی القعده، روشن و لبریز از عطر شکوفه کرامت و بخشندگی شد. میلاد حضرت معصومه (س) تولد بهار است، تولد معصومیت و زلالی‌ ها، سلام بر تو‌ ای دختر امامت، کسی که ازدواج نکرد. سلام بر تو‌ ای خواهر ولایت خوش آمدی یا معصومه(س)، شفیعه روز جزا.

در سالروز میلاد کریمه اهل بیت(س)هرکس به شکلی عشق و ارادت خود را به ساحت آن حضرت نشان می‌دهد، امروز  تمام شهر شادمان میلاد سراسر نور بانویی از تبار کرامت است، ذاکران اهل بیت عصمت و طهارت (ع) در فضائل آن حضرت مدیحه سرایی می‌کنند.

در این روز پر خیر و برکت  زائران و مجاوران بارگاه حضرت فاطمه معصومه (س) خود را به این مکان نورانی رسانده تا میلاد بانوی کرامت (س) را به ایشان تبریک بگویند.

از یکم ذی القعده سالروز ولادت حضرت معصومه (س) تا یازدهم این ماه شریف سالروز ولادت امام رضا (ع)، به نام دهه کرامت نامگذاری شده است، دهه کرامت دهه پاسداشت فضایل اهل بیت (ع) و دهه عشق بی مانند به خورشید امامت است.

 

حجت الاسلام والمسلمین جابر انصاری پور در گفت و گو با خبرنگار صاحب نیوز با اشاره به تفاوت حرم حضرت معصومه (س) با حرم دیگر ائمه اطهار گفت: در روایات داریم که خداوند در مکه خانه ای دارد؛ حضرت محمد (ص) در مدینه حرمی دارد؛ امیرالمومنین علی (ع) در نجف حرمی دارد و... . ولی حرم همه ی اهل بیت (ع) در محدوده شهر قم است.

وی اظهار کرد: شهر قم شهری است که همه ی اهل بیت عصمت و طهارت در آن جمع هستند و زیارت حرم حضرت معصومه (س) زیارت همه اهل بیت (ع) است.

چرا حضرت معصومه (س) ازدواج نکردند؟

این کارشناس مذهبی تصریح کرد: حضرت معصومه (س) بانوی با عظمت و با موقعیت علمی و معنوی بالایی بودند، در روایات نیز تعبیرات تامل برانگیزی درباره ازدواج آمده است. همان طور که پیامبر اکرم (ص) فرمود: ازدواج سنت من است و هر کس از سنت من روی بگرداند، از من نیست. اما به دلیل اینکه حضرت معصومه (س) از جایگاه علمی و معنوی بالایی برخوردار بود و هم کفوی برای ایشان پیدا نشده بود، ایشان ازدواج نکردند.

حجت الاسلام والمسلمین انصاری پور با اشاره با بالا بردن موقعیت حضرت معصومه (س) توسط پدرشان گفت: در روایات آمده است که روزی عده ای نزد امام کاظم (ع) آمدند و از ایشان سوالی داشند. امام کاظم (ع) به آنها فرمودند: "نزد دخترم حضرت معصومه (س) بروید و سوال خود را از او بپرسید." این عمل امام کاظم (ع) نشان دهنده بالا بودن جایگاه علمی و معنوی حضرت معصومه (س) است.

 

شعبه ای از ولایات ائمه اطهار در ایران

وی ادامه داد: وجود مبارک حضرت معصومه (س) باعث ایجاد پایگاهی از شیعه و شعبه ای از ولایات حضرات معصومین (ع) و ائمه اطهار در ایران و قم است.

انصاری پور خطاب به دختران ایران زمین گفت: من به دختران و بانوان توصیه می کنم که خصوصیات حضرت معصومه (س) را مورد بررسی قرار دهند؛ همه خصلت ها و ویژگی های ایشان قابل الگوبرداری است. دختران و بانوان بزرگوار از حیا و عفت حضرت معصومه (س) بیشترین الگوبرداری را انجام بدهند و آن را سر لوحه زندگی خود قرار دهند. دختران ما آن گوهر زنانه و ارتباط با خداوند متعال را حفظ بکنند، بزرگترین الگو برداری را از حضرت معصومه (س) انجام داده اند.

حضرت معصومه (س)؛ «زینب ثانی»

این کارشناس مذهبی اظهار کرد: حرکت حضرت معصومه (س) به ایران و آمدن سادات به دنبال ایشان را می توان یک حرکت تبلیغی و روشنگرانه ای در دورانی که خلفای ملعون فضا را تیره و تار کرده بودند دانست؛ همانند حضرت زینب (س) که با آن حرکتش در روز عاشورا جایگاه امام حسین (ع) را روشن کردند.

وی افزود: در بین حضرات بانوان ما، حضرت معصومه (س) به معنای واقعی زینبی دیگر هستند؛ ایشان به خوبی صفات حضرت زینب (س) را دارند و به همین خاطر لقب «زینب ثانی» را هم به ایشان داده اند.

 

زیارت حرم حضرت معصومه (س)؛ راهی که به بهشت ختم می شود

حجت الاسلام والمسلمین انصاری پور در ادامه با اشاره به حدیث امام جواد (ع) که هر کس مرقد عمّه ام حضرت معصومه (س) را در قم زیارت کند، بهشت از آن اوست، گفت: توصیه من به مردم عزیز این است که حتما زیارت حرم حضرت معصومه (س) را در برنامه خود قرار دهند و فیض زیارت آن حضرت استفاده کافی را ببرند.

انتهای پیام/

https://newsromm.dana.ir/1620610
ارسال نظر
نظرات