شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان اردبیل
ساعت: 14:21 منتشر شده در مورخ: 1399/04/02 شناسه خبر: 1620067
نماینده مردم اردبیل در مجلس یازدهم خبر داد:

اجرای طرح آبیاری نوین در 12 هزار هکتار از اراضی اردبیل

اجرای طرح آبیاری نوین در 12 هزار هکتار از اراضی اردبیل
بدری گفت: وزیر جهاد کشاورزی جهت بازدید از پروژه‌های این وزارتخانه بررسی مسائل و مشکلات کشاورزان استان سه‌شنبه هفته آینده به اردبیل سفر می کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ صدیف بدری در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما، اظهار داشت:  وزیر جهاد کشاورزی به منظور بازدید از پروژه‌های وزارت جهاد کشاورزی و بررسی مسائل و مشکلات کشاورزان استان روز سه‌شنبه  10 تیر 99 به اردبیل سفر خواهد کرد.

وی با اشاره به دیدار اخیر خود با خاوازی ، افزود: طبق هماهنگی های انجام شده، وزیر جهاد کشاورزی جهت حل مشکلات و ارتقا خدمات حوزه کشاورزی استان بصورت میدانی از پروزه های آبی و خاکی بازدید می کند.

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در سال 98 چهار هزار هکتار آبیاری تحت فشار اجرا شده است، گفت: طبق برنامه ریزی و پیگیری های انجام شده ، 12 هزار هکتار نیز در سال 99 اجرایی خواهد شد.

بدری با اشاره به اینکه استان ادبیل در بحث آبیاری تحت فشار در 15 سال گذشته در رتبه 29 کشوری قرار داشت، بیان کرد: به همت نمایندگان مردم و دستگاههای اجرایی استان، اکنون با ارتقا قابل ملاحظه ای بین 10 استان برتر کشور در استفاده از آبیاری مکانیزه قرار داریم.

وی به تشریح مشکلات مطرح شده استان در بخش کشاورزی پرداخت و گفت: کمک به احقاق حقوق پایمال شده مردم استان در واگذاری کشت و صنعت مغان، حمایت از کشت و فروش با قیمت مناسب محصولات کشاورزی، اجرای آبیاری مکانیزه اراضی پایاب سد نئور،  تسریع در اتمام عملیات آبرسانی اراضی پایاب سد خداآفرین از جمله مواردی است در این سفر بررسی خواهد شد.

 

انتهای پیام/آ

 

https://newsromm.dana.ir/1620067
ارسال نظر
نظرات