شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: اجتماعی
ساعت: 15:59 منتشر شده در مورخ: 1399/03/27 شناسه خبر: 1618664
مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو تهران و حومه خبر داد:

تمهیدات مترو پایتخت در صورت وقوع زلزله احتمالی در تهران

تمهیدات مترو پایتخت در صورت وقوع زلزله احتمالی در تهران
مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو تهران و حومه به تشریح آخرین تمهیدات مترو در صورت وقوع زلزله در تهران پرداخت.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛فرنوش نوبخت در گفت‌وگویی به سوالی درباره مقاومت سازه‌های مترو در برابر وقوع زمین لرزه در تهران پاسخ داد و گفت: بر اساس پروتکل‌ها سازه‌های زیرزمینی در برابر زلزله مقاوم هستند.

مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه ادامه داد: در این ایام و پس‌لرزه‌هایی که اخیرا در تهران صورت گرفت در سازه‌های مترو هیچ مشکلی به وجود نیامده است و حتی جداشدن یک سقف کاذب را هم شاهد نبودیم چراکه سازه‌ها و قطارهای مترو مقاوم هستند.


نوبخت خاطرنشان کرد: مردم خاطرجمع باشند که اگر چنین اتفاقی صورت بگیرد، اقدامات لازم در این خصوص و کسب آمادگی‌های لازم انجام شده است و از این باب نگران نباشند.

مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه ادامه داد: زمان وقوع زلزله مشخص نیست و ما در این رابطه از مراکز مختلف اطلاعات گرفتیم و آماده باش هستیم و دستورالعمل‌هایی را در صورت وقوع چنین اتفاقی داریم.

نوبخت خاطرنشان کرد: زلزله از بلایای طبیعی است که جزیی از طبیعیت زندگی است و اگر این اتفاق هم صورت بگیرد ما آمادگی داریم تا مردم را سریعا از مترو تخلیه کنیم.

مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه خاطرنشان کرد: حتی اگر در زمان وقوع زلزله با قطعی برق مواجه شویم، ما تا سه ساعت برق اضطراری داریم و مردم در این خصوص نباید نگرانی به خود راه دهند.

تهران در سال جاری با یک زلزله پنج ریشتری و تعداد متعددی پس لرزه مواجه شده است که این مساله نگرانی‌ها را درباره ضرورت آمادگی در صورت وقوع زمین لرزه بیشتر می‌کند.

منبع: میزان
انتهای پیام/ا

https://newsromm.dana.ir/1618664
ارسال نظر
نظرات