شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کردستان
ساعت: 12:45 منتشر شده در مورخ: 1399/03/27 شناسه خبر: 1618527
باهدف مقابله با کرونا:

۲۶ میلیارد تومان برای نیازمندان کردستانی هزینه شد

۲۶ میلیارد تومان برای نیازمندان کردستانی هزینه شد
مدیرکل کمیته امداد استان کردستان از هزینه کرد ۲۶ میلیارد تومان برای نیازمندان کردستانی در راستای مقابله با کرونا خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛به نقل از کردتودی،محمد رسول شیخی زاده در گفتگو با خبرنگار کُردتودی، با بیان اینکه با آغاز شیوع ویروس کرونا در اسفندماه این نهاد نسبت به اقدامات ضروری باهدف پیشگیری و حمایت از خانواده‌های نیازمند آسیب‌دیده از کرونا اقدام کرد، عنوان کرد: این کار از طریق توزیع بسته‌های بهداشتی، غذایی، کمک نقدی و رفع نیازهای ضروری مددجویان انجام شد.

وی افزود: باهدف پیشگیری از بیماری کرونا در اسفندماه ۳۵ هزار بسته بهداشتی در بین مددجویان این نهاد توزیع شد.

شیخی زاده گفت: همچنین در قالب سبد کالا ۵۰ هزار بسته با مشارکت اوقاف و امور خیریه، شهرداری، سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی و ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) بین نیازمند توزیع شد.

وی ادامه داد: شناسایی ۷۸۰۰ خانوار آسیب‌دیده از کرونا که تحت حمایت هیچ نهادی نبوده و معرفی آنها به وزارت رفاه برای بهره‌مندی از بسته کمک‌معیشت ۲۰۰ الی ۶۰۰ هزارتومانی دولت از دیگر اقدامات این نهاد بود.

مدیرکل کمیته امداد استان کردستان بابیان اینکه پرداخت کمک بلاعوض به خانواده‌های تحت حمایت که در اثر بیماری کرونا یکی از اعضای خانواده فوت‌شده، از دیگر اقدامات کمیته امداد بوده، گفت: برای فوت سرپرست خانواده ۱۰ میلیون تومان و فوت سایر اعضای خانواده چهار میلیون تومان از محل کمک‌های بنیاد مستضعفان پرداخت شد.

وی افزود: همچنین ۲۹۱ میلیون تومان کمک بلاعوض به نیازمندان مبتلابه بیماری کرونا  پرداخت شد.

شیخی زاده کمک یک میلیارد و ۱۶۰ میلیون تومانی به ۳۵۰۰ نفر از مجریان طرح‌های اشتغال را از دیگر اقدامات حمایتی این نهاد به مددجویان در دوران کرونا نام برد.

وی ادامه داد: از سوی بنیاد مستضعفان ضمن واریز مبلغ ۵۰۰ هزار تومان به‌حساب سه هزار و ۲۳۸ نفر از کودکان یتیم ، مبلغ ۱۰۰ میلیون تومان کمک بلاعوض نیز به ۲۰۰ نفر از مجریان طرح‌های اشتغال آسیب‌دیده از کرونا واریز شد

مدیرکل کمیته امداد استان کردستان طبخ و توزیع ۱۱۳ هزار پرس غذای گرم و همچنین توزیع ۴۲ هزار بسته مواد خوراکی در ماه رمضان را نیز جزو اقدامات کمیته امداد استان کردستان باهدف کمک به خانواده‌های آسیب‌دیده از بیماری کرونا نام برد.

وی در پایان ضمن تقدیر و تشکر از مشارکت و همراهی کلیه خیران، مسئولان، سازمان‌ها و ادارات در برنامه‌های کمک به نیازمندان، جمع این کمک‌ها را ۲۶ میلیارد تومان عنوان کرد.

انتهای پیام/

 

 

https://newsromm.dana.ir/1618527
ارسال نظر
نظرات