شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان هرمزگان
ساعت: 14:20 منتشر شده در مورخ: 1399/03/18 شناسه خبر: 1615915
به دنبال وضعیت قرمز کرونایی صورت گرفت؛

محدودیت های تردد و کسب و کار در شهرستان بندرلنگه اعلام شد

محدودیت های تردد و کسب و کار در شهرستان بندرلنگه اعلام شد
فرماندار شهرستان بندرلنگه گفت: موثر ترین راه برای قطع زنجیره شیوع کرونا در شهرستان درخانه ماندن و نداشتن سفرهای درون شهری و برون شهری غیر ضرور است که این امر می تواند کمک بسیاری در کنترل این بیماری خطرناک کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از هرمز  علی نیکویی فرماندار بندرلنگه در گفتگو با خبرنگار هرمز با اشاره به اعمال محدودیت تردد در شهرستان ها و جلوگیری از سفرهای غیرضروری مردم اظهار کرد: بر اساس دستور استاندار محترم از ورود و سفر به روستاها جلوگیری می شود و به جز عوامل واحدهای تولید و طرح های عمرانی که فقط مجازند با رعایت پروتکل ها به فعالیت بپردازند.

فرماندار بندرلنگه با بیان اینکه روند تولید و کارهای عمرانی  در شهرستان نباید ضعیف شود افزود: با رعایت دقیق پروتکل های بهداشتی انجام و نظارت بر واحدهای تولیدی و طرح های عمرانی به شکل جدی صورت گیرد و در مدت یک ماه هیچ گونه مراسم تحت عنوان عروسی، ختم و یا دورهمی خانوادگی نباید صورت بگیردو پارک ها، بوستان ها و مکان های تجمع تعطیل شوند.

نیکویی ادامه داد: موثر ترین راه برای قطع زنجیره شیوع کرونا در شهرستان درخانه ماندن و نداشتن سفرهای درون شهری و برون شهری غیر ضرور است که این امر می تواند کمک بسیاری در کنترل این بیماری خطرناک کند.

وی بابیان اینکه روند افزایش مبتلایان به بیماری کرونا در شهرستان نگران کننده است اضافه کرد:متاسفانه با این همه که در رسانه ملی و فضای مجازی اطلاع رسانی میشود اما هنوز مردم و همشهریان این بیماری را جدی نگرفته اند و ما شاهد تعلل و سهل انگاری مردم در رعایت دستورالعمل های بهداشتی و استفاده از ماسک و دستکش در مراودات اجتماعی هستیم.

رییس ستاد مبارزه با کرونا در شهرستان بندرلنگه با تاکید بر بازرسی های بی وقفه مدیران ادارات مسئول تصریح کرد: تجربه نشان داده که هروقت از ظرفیت بیکران بسیج در حل بحران ها و مشکلات شهرستان استفاده کردیم موفق شدیم و  مسئولین هم باید بصورت بسیجی وار در امر بازرسی ها و سرکشی ها عمل کنند.

نیکویی در خصوص صنوف مشغول به کار در شهرستان گفت: استفاده از ماسک و دستکش چه برای فروشنده و چه برای خریدار الزامی بوده و این ستاد در نظر دارد در بازرسی های آتی این مورد را مد نظر قرار دهد و البته با صنوف متخلف برابر قوانین برخورد قاطع خواهد شد .

فرماندار بندرلنگه با دستور به مدیر شبکه بهداشت شهرستان در خصوص بیماران کرونایی تاکید کرد:بیماران مبتلا به ویروس کوید۱۹ که اکنون در قرنطینه خانگی بسر میبرند درصورت عدم رعایت اصول قرنطینه خانگی وسهل انگاری سریعا به نقاهت گاه بیماران مبتلا به کرونا منتقل شوند .

وی در خصوص ضدعفونی معابر و اماکن عمومی خاطر نشان کرد:بخشداریها ،دهیاریها ،خانه های بهداشت در روستاها ،کمیته های متناظر ستاد مبارزه با کرونا در بخشهاو شهرداری ها بسیج همیشه در صحنه و ستاد اربعین شهرستان و ادارات مسئول نسبت به گندزدایی معابر و اماکن عمومی همچون ابتدای اجرای این طرح بلکه بیش از گذشته اقدام کنند .

انتهای پیام/

https://newsromm.dana.ir/1615915
ارسال نظر
نظرات