شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: سیاسی
ساعت: 13:48 منتشر شده در مورخ: 1399/03/11 شناسه خبر: 1614204
قاضی زاده هاشمی عنوان کرد:

پرونده اعتبارنامه های رد شده در مسیر شورای نگهبان

پرونده اعتبارنامه های رد شده در مسیر شورای نگهبان
نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: عد از اینکه نسبت به اعتبارنامه برخی منتخبان اعتراض صورت گرفت، پرونده های اعتراضی به شورای نگهبان ارسال خواهد شد که این روند در حال انجام بوده و پرونده‌ها به شورای نگهبان ارسال می شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ الیاس نادران نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی صبح امروز(یکشنبه) پارلمان در تذکر آیین‌نامه‌ای با استناد به ماده 114 آیین نامه داخل مجلس شورای اسلامی، اظهار داشت: معمولا نمایندگان در خصوص مسائل مختلف کشور اظهارنظرهایی دارند از این رو بیانیه‌ها باید ناظر به کلیت نمایندگان باشد.

وی با اشاره به ماده 195 آیین نامه داخلی مجلس اظهار داشت: طبق این ماده اگر نماینده ای تذکر می دهد، رئیس می تواند آن را وارد بداند یا نداند و نیاز نیست درباره هر تذکر توضیحات ارائه شود.

این نماینده مجلس در پایان با استناد به تبصره یک ماده 28 آیین نامه داخلی مجلس عنوان کرد: بر اساس این ماده، اگر اعتبارنامه برخی منتخبان در مجلس به تصویب نرسد باید اسناد اعتراض آن به شورای نگهبان ارسال شود تا مورد بررسی قرار گیرد.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به تذکر نادران درباره ماده 195 آیین نامه گفت: توضیح جهت اقناع ذهن نماینده تذکر دهنده، ایرادی ندارد و در این ماده ذکر نشده است که رئیس جلسه امکان پاسخگویی و توضیح به نمایندگان را ندارد.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی در ادامه در توضیح تذکر تبصره یک ماده 28 آیین نامه داخلی مجلس نیز تصریح کرد: بعد از اینکه نسبت به اعتبارنامه برخی منتخبان اعتراض صورت گرفت، پرونده های اعتراضی به شورای نگهبان ارسال خواهد شد که این روند در حال انجام بوده و پرونده‌ها به شورای نگهبان ارسال می شود.

انتهای پیام/ک

https://newsromm.dana.ir/1614204
ارسال نظر
نظرات