شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان البرز
ساعت: 14:35 منتشر شده در مورخ: 1399/03/10 شناسه خبر: 1613888

آوار استراتژی ضد تروریسم انگلیس بر سر کودکان مسلمان

آوار استراتژی ضد تروریسم انگلیس بر سر کودکان مسلمان
رئیس بنیاد KidRights هشدار داد: "کودکان و جوانان به عنوان گروهی پر خطر در همه گیری کووید19 به دست فراموشی سپرده شده اند. ما پیش بینی می کنیم که تنزل حقوق کودکان در دراز مدت زیاد خواهد شد."

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از "تیتریک"؛ بر اساس اطلاعات سازمان ملل متحد، یک مطالعه سالانه چگونگی احترام به حقوق کودکان در 182 کشور را سنجیده است.

بر مبنای یک گزارش بین المللی، انگلیس یکی از بدترین کشورهای جهان در احترام گذاشتن به حقوق کودکان است.

"شاخص حقوق کودکان 2020" که طی هفته جاری منتشر شد، رتبه انگلیس را از میان 182 کشور جهان 169 (پس از یمن، عربستان سعودی، سودان و عراق) اعلام کرد.

ایسلند، سوئیس، فنلاند، سوئد و آلمان در رتبه های برتر قرار دارند.

کمترین امتیاز متعلق به جمهوری آفریقای مرکزی، گینه استوایی، سیرالئون، افغانستان و چاد است.

این گزارش توسط بنیاد KidsRights (یک سازمان بین المللی مردم‌نهاد که از رفاه کودکان آسیب پذیر حمایت می کند) با همکاری دانشکده اقتصاد اراسموس (ESE) و مؤسسه بین المللی مطالعات اجتماعی (ISS) در هلند ارائه شد.

این هشتمین نسخه از این شاخص و تنها رتبه جهانی سالانه است که بر چگونگی پایبندی کشورهای جهان به مسائل پیرامون حقوق کودکان تمرکز کرده است.

این گزارش از داده های یونسکو (UNESCO)، برنامه توسعه ملل متحد (UNDP) و کنوانسیون حقوق کودک (CRC) در 5 حوزه؛ زندگی، بهداشت، آموزش، محافظت و فعال کردن محیط حقوق کودکان استفاده می کند.

این شاخص مشتقی از دستورالعمل های CRC است که سوابق عملکرد کشورها در مهمترین جنبه های زندگی کودکان را ترسیم می کند.

در این گزارش به رفتارهای تبعیض آمیز انگلیس با گروه های خاصی از کودکان از جمله؛ کودکان رومانی و کولی، اقلیت های قومی، معلولین، کودکان تحت مراقبت، مهاجرین و پناهجویان اشاره کرد.

 

نتیجه این است که نظرات کودکان انگلیسی در تدوین سیاست هایی که به طور مستقیم بر آنها اثر می گذارد شنیده نمی شود.

در همین راستا، برنامه هایی مانند پیشگیری (استراتژی ضد تروریسم دولت انگلستان) تأثیر بدی بر کودکان مسلمان انگلیس گذاشته و آنها دائما احساس تحت نظر بودن، وارسی شدن و خفقان دارند.

دکتر "روت وارهام" مدیر کمپین های آموزش و پرورش در انگلستان گفت: "واقعا تکان دهنده است که یک کشور ثروتمند و دموکراتیک مانند انگلستان به ویژه هنگامی که نیاز به اصلاحات بسیار آشکار است، حقوق کودکان را به طرز بدی اجرا می کند."

این گزارش هشدار می دهد که تبعیض علیه کودکان با نگرانی های ویژه از مشکلات دختران همچنان یک مشکل جهانی است. در 91 کشور از 182 کشور مورد بررسی، دختران مورد تبعیض قرار گرفته و از حقوق برابر با پسران برخوردار نیستند.

اگرچه یافته های این مطالعه به قبل از همه گیری کووید19 برمی گردد، اما تأثیر این بحران بر کودکان سراسر جهان را در پیشگفتار این گزارش آورده است.

این گزارش اشاره می کند که چگونه اقدامات پیشگیرانه دولتمردان منجر به تعطیلی مدارس در 188 کشور جهان شده، 1.5 میلیارد کودک را تحت تأثیر قرار داده و آنها را به سوی کار و ازدواج زودهنگام سوق می دهد.

سازمان ملل متحد تخمین می زند که 42 تا 66 میلیون کودک دیگر در نتیجه این بحران در فقر شدید قرار خواهند گرفت.

"مارک دولارت" رئیس بنیاد KidRights هشدار داد: "به نظر می رسد که کودکان و جوانان به عنوان گروهی پر خطر در این همه گیری به دست فراموشی سپرده شده اند. ما پیش بینی می کنیم که تنزل حقوق کودکان نه تنها در کوتاه مدت بلکه در دراز مدت زیاد خواهد شد."

وی افزود: "ما از کشورها می خواهیم تا از آینده نسل بعدی محافظت کنند."

 

انتهای پیام/

https://newsromm.dana.ir/1613888
ارسال نظر
نظرات