شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: اجتماعی
ساعت: 10:26 منتشر شده در مورخ: 1399/03/09 شناسه خبر: 1613618

افزایش ۹۰ میلیون متر مکعبی حجم آب دریاچه ارومیه

افزایش ۹۰ میلیون متر مکعبی حجم آب دریاچه ارومیه
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان غربی گفت:اکنون تراز دریاچه ارومیه به یک‌هزار و ۲۷۱ متر و ۹۰ سانتی‌متر رسیده و افزایش تراز این دریاچه همچنان ادامه می‌یابد و به احتمال زیاد تا آغاز فصل گرما به یک‌هزار و ۲۷۲ متر خواهد رسید.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ آیدین رحمانی در گفت‌وگویی با بیان اینکه تراز دریاچه در مقایسه با سال گذشته سه سانتی‌متر افزایش دارد اظهار داشت: با توجه به کاهش بارش در حوضه، این رقم بسیار مناسبی است و  آب دریاچه به بیش از پنج میلیارد و ۲۵۰ میلیون مترمکعب رسیده است.

وی ادامه داد: حجم آب دریاچه ارومیه نسبت به سال گذشته ۹۰ میلیون مترمکعب افزایش دارد و وسعت دریاچه بر اساس آخرین پایش در مقایسه با سال گذشته ۲۳ کیلومترمربع افزایش یافته و به سه هزار و ۲۳۹ کیلومترمربع رسیده است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان غربی تصریح کرد: ۲۷ راهکار و ۱۲ پروژه سخت افزاری در ۷۲ ماهی که احیای دریاچه شکل عملیاتی به خود گرفته موجب شده تا دریاچه به تثبیت برسد.

رحمانی بیان کرد: طرح انتقال زاب، تصفیه خانه تبریز، تصفیه خانه ارومیه، شبکه فرعی آبیاری و زهکشی پایاب سد مهاباد، طرح ۴۰ روستا،چهل اقدام، شبکه فرعی آبیاری و زهکشی زرینه رود، لایروبی رودخانه ها، سر دهانه سازی انهار، مرمت و بازسازی تاسیسات آبی در دست بهره برداری، تکمیل و تجهیز سازه های اندازه گیری، اجرای پروژه های زراعت و باغبانی و طرح های کنترل گرد و غبار را ۱۲ پروژه سخت افزاری برای احیای دریاچه ارومیه است.

وی خاطرنشان کرد: تسریع در روند جابجایی و تعیین وضعیت دو روستای در محدوده سد کانی سیب ضروری است.

انتهای پیام/ا

https://newsromm.dana.ir/1613618
ارسال نظر
نظرات