شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان البرز
ساعت: 11:38 منتشر شده در مورخ: 1399/03/08 شناسه خبر: 1613423
رئیس انجمن مسیحیان آشوری البرز؛

مدیون پرسنل نیروی انتظامی برای تامین امنیت ایران هستیم/ سردار سلیمانی مانع قتل عام آشوریان سوریه توسط داعش شد

مدیون پرسنل نیروی انتظامی برای تامین امنیت ایران هستیم/ سردار سلیمانی مانع قتل عام آشوریان سوریه توسط داعش شد
گورگیز اورشان گفت: سردار سلیمانی زمانی که تکفیری های داعش شهرهای آشوری نشین سوریه را محاصره کرده بودند، مانع قتل عام آنها شد و آشوری ها را نجات داد، لذا هر کشوری که پلیس ایران را تحریم کند، تروریست و ظالم است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ رئیس انجمن مسیحیان آشوری استان البرز در واکنش به تحریم نیروی انتظامی توسط آمریکا، در گفتگو با خبرنگار تیتریک، گفت: خاورمیانه که سهل است، در سراسر جهان، آشوری هایی که سالها در ایران زندگی کرده اند به ویژه در 42 سالی که از انقلاب می گذرد، امنیتی مثال زدنی دارند.

گورگیز اورشان افزود: بنده به عنوان یک مسیحی امتیازاتی از نظرآسایش و آرامش دارم که حتی ممکن است شیعیان مسلمان هم نداشته باشند و در ایران با راحتی تمام زندگی می کنیم. آشوری هایی که در عراق زندگی می کنند زندگی خوبی دارند، آشوری های سوریه و لبنان هم به نحو احسن زندگی می کنند و راضی هستند، ما هم در ایران به بهترین شکل ممکن زندگی کرده و از این وضعیت رضایت داریم. 
 
اورشان تصریح کرد: به جرات می توانم بگویم هیچگاه به این خوبی در امنیت و آرامش زندگی نکرده ایم، همسایه های ما همه مسلمان هستند اما به بهترین شکل ممکن با یکدیگر در رفت و آمد هستیم. پرسنل نیروی انتظامی همواره برای تامین امنیت کشور تلاش می کنند و ما مدیون و قدردان آنها هستیم، امنیتی که بنده از آن صحبت می کنم مرهون تلاش های همین نیروها است.
 
وی گفت: سردار سلیمانی، شهید بزرگوار ما خارج از مرزها، از مرزهای ایران محافظت کرد و زمانی که تکفیری های داعش شهرهای آشوری نشین سوریه را محاصره کرده بودند، مانع قتل عام آنها شد و آشوری ها را نجات داد، لذا هر کشوری که پلیس ایران را تحریم کند، تروریست و ظالم است.
 
اورشان با اشاره به اینکه چرا رژیم غاصب صهیونیستی باید به راحتی زندگی کند اما کشوری که از مستضعفین و ملت خود دفاع کند باید تحریم باشد؟، افزود: آمریکا یکی از بزرگترین جنایت کاران جهان است زیرا زمانی که ایران به استقلال رسید به واسطه تبعیت نکردن از آن، تحت فشار قرار گرفت.
 
وی اظهار داشت: کشور ایران مستقل است و از آمریکا یا هر کشور دیگری ترس ندارد، بنده به عنوان یک مسیحی هر زمانی که به نهادهای مختلف استان البرز مراجعه کرده ام به بهترین شکل خدمات دریافت کرده ام و این برای من یک افتخار است.
 
رئیس انجمن مسیحیان آشوری استان البرز در خاتمه خاطر نشان داشت: استان البرز در زمان دفاع مقدس دو اسیر آشوری داشته است که یکی از آنها طی سال های اخیر به شهادت رسیده است و آزاده دیگر جنگ ایران و عراق هم اکنون در فردیس سکونت دارد.
 
 

انتهای پیام/

https://newsromm.dana.ir/1613423
ارسال نظر
نظرات