شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 15:43 منتشر شده در مورخ: 1399/03/07 شناسه خبر: 1613137
رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی اراک خبر داد:

مسمومیت پنج نفر با الکل در استان مرکزی/ یک نفر نابینا شد

مسمومیت پنج نفر با الکل در استان مرکزی/ یک نفر نابینا شد
جمالیان رییس دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: در روز های اخیر، پنج نفر در استان بر اثر استفاده از الکل مسموم شده اند که متاسفانه یکی از آنان، به دلیل تاخیر در رساندن به بیمارستان، بینایی خود را از دست داده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ سید محمد جمالیان رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی اراک در گفتگو با دیارآفتاب؛ گفت: متاسفانه با شیوع ویروس کرونا و شایعه پراکنی برخی از افراد سودجو، در برخی از استان های کشور شاهد بالا بودن تلفات و مسمومیت با مصرف الکل بوده ایم.

جمالیان اظهار کرد: متاسفانه در چند روز گذشته شاهد مراجعه افرادی به بیمارستان‌های استان هستیم که در اثر مصرف الکل دچار مسمومیت شده‌اند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی اراک تصریح کرد: در روز های اخیر، پنج نفر در استان مسموم شده اند که متاسفانه یکی از آنان، به دلیل تاخیر در رساندن به بیمارستان، بینایی خود را از دست داده است.

وی اضافه کرد: متاسفانه گسترش برخی باورهای غلط از جمله تاثیرات نوشیدن الکل و یا ترکیباتی از آن در پیشگیری و درمان این بیماری این حوادث را به دنبال مصرف الکل ایجاد کرده است.

جمالیان خاطرنشان کرد: مردم نباید در استفاده از هر نوع الکلی برای ضدعفونی کردن زیاده روی کرده و به اصطلاح‌ "دوش الکلی" بگیرند چراکه شستن مداوم و اصولی دست ها و کاهش تماس با دیگران اصلی ترین روش پیشگیری از ابتلا به کرونا است.

انتهای پیام/

https://newsromm.dana.ir/1613137
ارسال نظر
نظرات