شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: سیاسی
ساعت: 10:34 منتشر شده در مورخ: 1399/03/07 شناسه خبر: 1613038
نوری در مراسم افتتاحیه مجلس یازدهم:

مجلس ایران جز ۱۰ پارلمان دنیا در بهره گیری از فناوری اطلاعات است

مجلس ایران جز ۱۰ پارلمان دنیا در بهره گیری از فناوری اطلاعات است
معاون اجرایی مجلس در دوره دهم گفت: مجلس ایران اکنون از قوام و ظرفیت بالایی برخوردار بوده و جزء ۱۰ پارلمان اول دنیا در بهره گیری فناوری اطلاعات محسوب می شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ در ادامه جلسه افتتاحیه مجلس یازدهم شورای اسلامی، غلامرضا نوری معاون اجرایی مجلس در دوره دهم برخی امور اداری و اجرایی مجلس را تشریح کرد.

وی گفت:  ابتدا به همه مقامات بلند پایه کشور و منتخبین مردم در مجلس یازدهم خیر مقدم می گویم، ان‌شاءالله برگ زرین دیگری در دفتر زرین این مرز و بوم رقم خواهد خورد. بخش اداری و اجرایی مجلس شورای اسلامی با تجربه ۱۰ دوره خدمت به مجالس گذشته اکنون از قوام و ظرفیت بالایی برخوردار بوده و جزء ۱۰ پارلمان اول دنیا در بهره گیری فناوری اطلاعات است.

معاون اجرایی مجلس دهم اظهار داشت: در زمان شیوع ویروس کرونا جلسات صحن مجلس در قالب ارتباط تصویری نمایندگان از حوزه های انتخابیه برگزار شد که یکی از دستاوردهای بخش اجرایی مجلس محسوب می شود حذف کاغذ از فعالیت های قانون گذاری، نظارتی و اجرایی مجلس و تقویت ارتباط الکترونیکی دفاتر نمایندگان با مجلس و بهره گیری نظرات نخبگان در این حوزه از دیگر دستاوردهای معاونت اجرایی مجلس است.

نوری قزلجه گفت:  توسعه نیروی انسانی، امور خدماتی و پشتیبانی را به نقطه اوج خود رسانده تا وظیفه ذاتی خودش را که پشتیبانی امنای ملت است بدون وقفه انجام داده و زمینه را فراهم کند تا نمایندگان بدون دغدغه و به صورت تمام وقت در خدمت مردم بوده و به رفع مشکلات آنان بپردازند. در حوزه مالی نیز انضباط مالی و صرفه جویی در چند سال اخیر در اولویت قرار گرفته است.

وی ادامه داد: اکنون شاهد افتتاحیه مجلس یازدهم در شرایط شیوع ویروس کرونا هستیم که دو تن از منتخبان ملت خانم فاطمه رهبر منتخب مردم تهران و محمدعلی رمضانی منتخب مردم آستانه اشرفیه نیز بر اثر شیوع این ویروس جان خود را از دست دادند.

معاون اجرایی مجلس دهم تاکید کرد: شرایط حاکم، حضور منتخبین مردم را در دوره های آموزشی، قانون گذاری و نظارتی با سختی روبرو کرد اما حضور فعالانه منتخبین مردم در این همایش ها کار را آسان کرد.در این همایش ۱۷۰ منتخب بدون سابقه نمایندگی و ۱۰۶ منتخب دارای سابقه نمایندگی و در مجموع ۲۳۶ نماینده یعنی حدود ۸۵ درصد از منتخبین حضور یافتند در این مدت نیز سعی بر این بود ارتباط و تعاملات مجلس با منتخبین نیز به صورت غیر حضوری و الکترونیکی برقرار شود.

نوری تاکید کرد: ان‌شاءالله با وضع قوانین سازنده و انجام نظارت های دقیق شاهد برآورد انتظارات مردم در این دوره از مجلس بیش از پیش بوده و سازمان اداری و اجرایی مجلس همانند گذشته در خدمت نمایندگان بوده تا وظیفه ذاتی خود را بدون دغدغه ای انجام دهند.

وی گفت: توفیقات نام برده با همکاری تمام همکاران بنده در مجلس شورای اسلامی به ویژه روسای مجالس ادوار مختلف به ویژه علی لاریجانی به دست آمده که بنده از تمام زحمات او قدردانی می کنم.

انتهای پیام/ک

https://newsromm.dana.ir/1613038
ارسال نظر
نظرات