شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: اجتماعی
ساعت: 16:35 منتشر شده در مورخ: 1399/03/06 شناسه خبر: 1612908
رئیس پلیس امنیت عمومی پایتخت:

4هزار جلد کتاب ممنوعه در تهران کشف شد

4هزار جلد کتاب ممنوعه در تهران کشف شد
رئیس پلیس امنیت عمومی پایتخت از اجرای طرح برخورد با عاملان فروش کتب غیرمجاز و ممنوعه در محدوده خیابان انقلاب ، خبر داد و گفت: در این طرح 11 نفر دستگیر و بیش از 4هزار جلد کتاب بدون مجوز انتشار و ممنوعه کشف و ضبط شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛سردار علی ذوالقدر اظهار داشت: صبح روز سوم خرداد ماه،مأموران پایگاه هشتم پلیس امنیت عمومی طرح بازدید و نظارت از واحدهای صنفی کتابفروشی در محدوده میدان و خیابان انقلاب و برخورد با عاملان فروش و انتشار کتاب های غیرمجاز و ممنوعه را اجرا کرده و از 66واحد صنفی کتابفروشی و تعدادی از دستفروشان این صنف سرکشی کردند.

وی افزود: در تحقیقات انجام شده از سوی ماموران پلیس،مشخص شد که برخی از مالکان و فروشندگان کتاب اقدام به نگهداری و خرید و فروش کتب و نوشته‌های غیر‌مجاز، ممنوعه و فاقد مجوز انتشار می کنند.

وی ادامه داد: با هماهنگی از سوی کارشناسان اتحادیه صنفی مذکور و کارشناس فرهنگ و ارشاد اسلامی و با اخذ دستور قضایی تعداد 11 نفر از این افراد شناسایی و دستگیر و برای ادامه تحقیقات به پایگاه هشتم پلیس امنیت عمومی پایتخت انتقال داده شدند.

این مقام ارشد انتظامی، عنوان داشت: در بررسی های انجام شده بیش از 4هزار جلد کتاب و دست نوشته غیرمجاز، ممنوعه و فاقد مجوز انتشار خرید و فروش و عرضه جمع آوری و کشف که با هماهنگی دادسرای فرهنگ و رسانه، دستور پلمپ این واحدهای صنفی صادر شد.

سردار ذوالقدری افزود: تمامی کتب های مکشوفه برای سیر مراحل قانونی به اتحادیه ناشران و کتاب فروشان تهران تحویل و افراد دستگیر شده نیز برای سیر مراحل قانونی به دادسرا عمومی معرفی شدند.

انتهای پیام/ا

https://newsromm.dana.ir/1612908
ارسال نظر
نظرات