شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قزوین
ساعت: 13:13 منتشر شده در مورخ: 1399/03/06 شناسه خبر: 1612812
عضو هیئت علمی دانشگاه بین‌المللی امام خمینی(ره) قزوین:

نیروی انتظامی قوای مقتدر برای حفظ امنیت داخلی کشور است/ نقش‌آفرینی پلیس در تحقق جامعه سالم

نیروی انتظامی قوای مقتدر برای حفظ امنیت داخلی کشور است/ نقش‌آفرینی پلیس در تحقق جامعه سالم
محمدرضا خانلری گفت: نیروی انتظامی از پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون نقش بسیار مهم و تاثیرگذاری در راستای مقابله با تهدیدها در جامعه ایفا کرده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محمدرضا خانلری در گفت‌وگو با صبح قزوین؛ درباره اهمیت وجود نیروی انتظامی در جمهوری اسلامی، اظهار کرد: در یک مجموعه زندگی اجتماعی، وجود تخلف‌هایی که جنبه فردی داشته باشد اجتناب‌ناپذیر است و به دلیل اینکه هیچ انسانی کامل نیست و ممکن است در دام وسوسه‌های شیطان بیفتد و تخلفی مرتکب شود، وجود نیروی انتظامی در کشور لازم است.

وی افزود: تخلف شامل انواع مختلفی از جمله تجاوز به حقوق دیگران، قاچاق مواد مخدر، درگیری‌های طایفه‌ای و قومی و گاهی هم درگیری‌های سیاسی است، که این موارد از جمله تخلفاتی است که ممکن است در هر جامعه‌ای رخ دهد.

عضو هیئت علمی دانشگاه بین‌المللی امام خمینی(ره) قزوین ابراز کرد: به دلیل رسیدگی به تخلفات، طبیعی است که هر نظامی برای حفظ امنیت داخلی و مقابله با تخلفات در کشور خود، یک نیروی مقتدری به نام نیروی انتظامی داشته باشد.

خانلری بیان کرد: در هر کشوری وجود یک قوایی با توانایی مقابله با تخلفات می‌تواند موجب پیامدهای مثبت در جامعه از جمله امنیت پایدار و اقتصاد صعودی باشد.

وی ادامه داد: استفاده از مواد مخدر آثار زیان بار فردی و اجتماعی فراوانی را به همراه دارد؛ پس باید برای حفظ سلامت جامعه نیروهای که به همین منظور آموزش و پرورش داده می‌شوند با این مشکلات مقابله کنند.

نیروی انتظامی همواره مقتدر در صحنه حاضر است

عضو هیئت علمی دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره) قزوین با اشاره به اینکه نیروی انتظامی وظیفه مقابله با تخلفاتی که آرامش و امنیت جامعه را تهدید می‌کند، دارد، اذعان کرد: جمهوری اسلامی از ابتدا تا کنون دشمنان زیادی داشته که نیروی انتظامی از پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون نقش بسیار مهم و تاثیرگذاری در راستای مقابله با این تهدیدها در جامعه ایفا کرده است.

خانلری گفت: تجمعات بزرگ ملی و مذهبی مانند روز قدس یا 22 بهمن قطعا به کنترل ویژه‌ای نیاز دارد و اگر ما گذشته کشورهای دیگر را مرور کنیم، می‌بینیم که حتی در تجمعاتی با جمعیت کم دچار مشکل شده‌اند؛ اما خوشبختانه جمهوری اسلامی در این زمینه با وجود کنترل‌های نیروی انتظامی تجربه‌های موفقیت آمیز بسیاری را به همراه داشته است.

وی تاکید کرد: اگر در یک نظامی انتخابات سالم را نتوان برگزار و مدیریت کرد اساسا ارکان و مشروعیت یک نظام زیر سوال می‌رود اما با وجود نیروی انتظامی مقتدر در کشور ما، تاکنون تمامی این موارد به خوبی طی و برگزار شده است؛ به طوری که در جریان انتخابات با هیچ مشکل حادی مواجه نشدیم.

عضو هیئت علمی دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره) قزوین افزود: وجود سپاه مقتدر جمهوری اسلامی در بیرون از مرزهای کشور باعث شده که دشمنان نتوانند به امنیت داخلی کشور ما لطمه‌ای بزنند و همچنین نیروی انتظامی هم در همین راستا اجازه خدشه به امنیت پایدار کشور را نداده است.

خانلری گفت: طبیعی است که دشمنان نظام با ابزارهای مختلف به دشمنی اقدام کنند؛ اما باید بدانند که ماهیت جمهوری اسلامی مبارزه با ظلم است و هرگز شکست نخواهد خورد.

وی بیان کرد: وجود دشمنی‌های بسیار و تحریم‌های ظالمانه از سوی دشمن در جمهوری اسلامی این هوشیاری را می‌طلبد که همه مردم به گوش باشند و نیروی انتظامی همواره مقتدر در صحنه حاضر باشد.

انتهای پیام/ 

 

https://newsromm.dana.ir/1612812
ارسال نظر
نظرات