شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: سیاسی
ساعت: 15:19 منتشر شده در مورخ: 1399/03/05 شناسه خبر: 1612574
فولادگر:

رئیس مجلس باید از درون جبهه انقلاب و از رویش‌های جمهوری اسلامی باشد

رئیس مجلس باید از درون جبهه انقلاب و از رویش‌های جمهوری اسلامی باشد
نماینده اصفهان در مجلس دهم گفت: رئیس مجلس یازدهم باید بکوشد جایگاه مجلس را با هم‌افزایی با نمایندگان و سایر قوا ارتقا داده و نباید اینگونه تلقی شود که رئیس مجلس صرفا سخنگو است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حمیدرضا فولادگر نماینده اصفهان در مجلس دهم درباره شاخص‌های رئیس مجلس یازدهم اظهار داشت: رئیس باید از درون جبهه انقلاب بوده و از رویش‌های جمهوری اسلامی باشد. ضمن اینکه اگر او از نسل اول انقلاب نیست لااقل باید از نسل دوم باشد و در حقیقت خود را فرزند انقلاب اسلامی بداند.

وی افزود: نسبت رئیس مجلس باید به انقلاب اسلامی ایران بازگردد و به همین دلیل التزام عملی او به جمهوری اسلامی و ولی فقیه از مهمترین شاخص‌های رئیس مجلس آتی است.

نماینده اصفهان در مجلس دهم گفت: رئیس مجلس آتی علاوه بر انقلابی بودن باید دیدگاه‌ها و ارزش‌های انقلابی را دنبال کند؛ برخی افراد ممکن است سابقه انقلابی چه در دوران پیروزی انقلاب وچه دوران 8 سال دفاع مقدس داشته باشند ولی انقلابی ماندن مدیران و مسئولان هم بسیار مهم است.  ضمن اینکه نیازهای فعلی جمهوری اسلامی را هم باید تمیز دهد. 

فولادگر گفت: نوع مدیریت رئیس مجلس یازدهم باید جهادی بوده و با کار و تلاش و استفاده بیشتر از ظرفیت‌های مجلس مسائل را به پیش ببرد.

وی خاطرنشان کرد: مجلس دارای ظرفیت‌های سخت افزاری و نرم افزاری زیادی است که ظرفیت‌های نرم افزاری آن قانون آئین نامه داخلی مجلس و امکانات و اختیارات داده شده به مجلس است. ضمن اینکه نمایندگان و کمیسیون‌های تخصصی هم ظرفیت‌های بالایی دارند. همچنین مرکز پژوهش‌های مجلس، دیوان محاسبات هم از دیگر ظرفیت‌های نرم افزاری قوه مقننه به حساب می‌آیند.

نماینده اصفهان در مجلس دهم درباره ظرفیت‌های سخت افزاری مجلس هم خاطرنشان کرد: رئیس مجلس باید دارای قدرت تعامل بالایی با نمایندگان باشد. همچنین مدیریت اعمال شده رئیس مجلس آتی همراه با تعامل و همکاری و هم افزایی باشد. 

فولادگر گفت: با آنکه رئیس مجلس به شخصه دارای تحلیل‌های سیاسی و قدرت تحلیل سیاسی است ولی باید دارای سعه صدر بوده و نظرات و دیدگاه‌های افراد و جریانات مختلف سیاسی باشد.

وی خاطرنشان کرد: رئیس مجلس یازدهم رئیس جریان اکثریت مجلس، نمایندگان مستقل و نمایندگان اقلیت محسوب می‌شود لذا باید نظرات و دیدگاه‌های همه آنها را محترم شمرده و با سعه صدر با آنها برخورد کند. رئیس مجلس یازدهم باید پایبندی بسیار جدی به اصول داشته و از طرفی دارای برنامه برای اداره مجلس باشد. رئیس نباید اینگونه فکر کند که وقتی رای خود را گرفت دیگر کاری با نمایندگان نخواهد داشت. 

نماینده اصفهان در مجلس دهم با بیان اینکه رئیس مجلس ممکن است دارای کاریزمای و سوابق خاصی باشد اما باید با نمایندگان مجلس هم تعامل کند. این در حالی است که رئیس مجلس وقتی در جایگاه‌های مختلفی مانند شورای عالی انقلاب فرهنگی، شورای عالی فضای مجازی، شورای عالی امنیت ملی، مجمع تشخیص مصلحت نظام، شورای اقتصادی سران قوا، می‌رود رئیس مجلس است لذا باید بکوشد جایگاه مجلس را ارتقا داده و نباید اینگونه تلقی شود که رئیس مجلس صرفا فقط سخنگو است. هر چند مجالس برخی کشورها اینگونه است اما در قانون اساسی و نظام ولایی ما اینگونه نیست.

فولادگر گفت: با آنکه رئیس مجلس در پارلمان با قانون آئین نامه داخلی و با روحیه مشارکتی و جمعی مجلس را اداره می‌کند اما باید بداند که جایگاه آن رفیع بوده و در سطح سران قواست. لذا فردی که در آن مسند و صندلی یک پارلمان می‌نشیند باید مراقبت‌های بسیار ویژه‌ای از آن جایگاه داشته باشد.

وی خاطرنشان کرد: رئیس مجلس یازدهم باید دارای صفات اخلاقی نیکو بوده و مراقبت‌های لازم در خصوص مسائل اخلاقی و مالی را داشته باشد. 

منبع: فارس

انتهای پیام/

 

https://newsromm.dana.ir/1612574
ارسال نظر
نظرات