شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مازندران
ساعت: 12:05 منتشر شده در مورخ: 1399/03/04 شناسه خبر: 1612389

اقامه نماز عید فطر در شهرهای مازندران+تصاویر

اقامه نماز عید فطر در شهرهای مازندران+تصاویر
نماز عید سعید فطر با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در مصلی ها، مساجد و بقاع متبرکه استان مازندران اقامه شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از بلاغ، روزه داران در این ماه مهمانی خدا باید از دستاورد‌های ماه مبارک رمضان حفظ و حراست کنند و پاداش یک ماه بهار معنویت عید فطر است.

عید فطر، جشن بندگی خداوند است و بازگشت به فطرت انسانی است و این عید، عیدالله است و شکرانه یک ماه بندگی برای خداوند متعال است.مهم‌ترین اثر اجتماعی این نماز، پیوند و همدلی مسلمانان و اجتماع عظیم مردم مومن و روزه دار است که موجب تقویت وحدت و همبستگی در جامعه اسلامی و مسلمانان خواهد شد.

عید سعید فطر بیانگر شادی مومنان از دستاوردها، تغییر و تحول و برگشت معنوی است که در ماه مبارک رمضان با روزه داری، تلاوت قرآن، دعا و کمک به ایتام بدست آمده است.بر اساس اعلام ستاد ملی مقابله با ویروس کرونا، نماز عید سعید فطر با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در مساجد و اماکن مذهبی مازندران برگزار شد.
 
نماز عید فطر در محوطه روباز آستان مقدس امامزادگان و بقاع متبرکه با حفظ فاصله اجتماعی و نکات بهداشتی اقامه شد این در حالی است که پیش از حضور نمازگزاران محوطه آستانه ضدعفونی شد.
 
نمازگزاران برای حفظ سلامتی و جلوگیری از شیوع این بیماری مهر و سجاده شخصی به همراه داشتند.


 
همکاری مردم با خادمین در رعایت نکات بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی در برگزاری مراسم‌های شب قدر در مازندران قابل قدردانی است و این روند مثبت نیز برای اقامه نماز عید فطر ادامه داشت.

عید بندگی نماز عید فطر با توجه به دستورالعمل‌های ستاد ملی مبارزه با کرونا در بسیاری از شهر‌های مازندران برگزار شد.

عید سعید فطر بزرگترین عید امت اسلام و نماد وحدت و انسجام و همدلی مسلمانان است که در این روز به شکرانه یک ماه عبادت و روزه داری، در صف‌های منسجم نماز اقامه می‌دارند.

انتهای پیام/

https://newsromm.dana.ir/1612389
ارسال نظر
نظرات