شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: اقتصادی
ساعت: 10:55 منتشر شده در مورخ: 1399/03/04 شناسه خبر: 1612366

بهترین تور کویر نوردی یا کویرگردی ایران از نظر مسافران در سال 98

بهترین تور کویر نوردی یا کویرگردی ایران از نظر مسافران در سال 98
کویرگردی یا کویر نوردی در ایران از جایگاه بسیار خوبی برخوردار شده و بسیاری از گردشگران از سرتاسر دنیا نیز به همین منظور به کشورمان سفر کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ ایران یکی از آن کشورهایی است که به دلیل شرایط جغرافیایی به خصوصی که دارد در دل آن می‌توانید کویرهای بسیار زیبایی ببینید. از طرفی وجود بحران‌های اقتصادی و کار و فشار روانی روزمرگی نیز تا حد زیادی بر مردم این کشور وجود دارد. مجموع این موارد باعث می‌شود خیلی‌ها به کویر علاقه پیدا کنند و آن را مکانی برای پناه بردن پیدا کنند. کویر همان جایی است که ایرانی‌ها پناه می‌برند به آن تا برای لحظه‌ای هم که شده آرامش داشته باشند و از مشغله و درگیری‌های زندگی دور شوند. چنین چیزی باعث شده کویرگردی یا کویر نوردی در ایران از جایگاه بسیار خوبی برخوردار شود و بسیاری از گردشگران از سرتاسر دنیا نیز به همین منظور به کشورمان سفر کنند. این درست همان چیزی است که به آن نیاز داریم.

تور کویر مصر

تور کویر مصر همان انتخابی است که خیلی از ایرانی‌ها و خارجی‌ها در سال 98 کردند تا زیبایی طبیعی را ببینند و در آن زیست کنند. چه جایی بهتر از کویر مصر برای آرام شدن و تنفس در هوایی خوشایند؟ شما هم احتمالاً الآن از قرنطینه و وضعیت کرونا خسته شده‌اید. طبیعی است و حق هم دارید اما یادتان نرود بعد از این وضعیت وقت کار کردن نیست. وقت استراحت ذهنی و روانی شما است. شما نیاز دارید روحیه خودتان را پیدا کنید و برای چنین کاری، سفر به کویر می‌تواند تا حد زیادی مؤثر باشد. توصیه می‌کنیم تور کویر مصر را در برنامه‌ریزی‌تان قرار دهید. قطعاً دلتان نمی‌خواهد قدم زدن روی ماسه‌های کویر مصر و همچنین ثبت لحظات خارق‌العاده آن را از دست بدهید. شترسواری و تفریحات کویری که دیگر بماند.

تور کویر کاراکال

تور کویر کاراکال از آن تورهای گردشگری جذابی است که برای تجربه آن باید به یزد سفر کنید. درواقع این کویر زیبا در فاصله 18 کیلومتری از شهر بافق واقع شده. داستان نامی که برای آن انتخاب شده هم جالب است. نامش را از روی حیوانی که در این منطقه زندگی می‌کند و بومی همین جا است برداشته‌اند. شن‌های نرم این منطقه سطح داغی دارند و قدم زدن روی آن بسیار خوشایند است چرا که وقتی پایتان فرو می‌رود، خنکی فوق‌العاده‌ای را حس خواهید کرد که لذت قدم زدن را دو برابر می‌کند. چیزی که درباره تور کویر کاراکال می‌توانیم بگوییم این است که کلمات قادر به توصیف زیبایی آن نیستند. باید خودتان بروید و از نزدیک ببینید. اماکن دیدنی بسیار جذابی در نزدیکی آن قرار دارند که می‌توانید با یک تیر چند نشان بزنید و آن‌ها را هم ببینید. مثلاً دروازه فرافر و قلعه سریزد از جمله دیدنی‌های این منطقه به شمار می‌روند.

تور طبس

تور طبس به لحاظ تاریخی نسبت به تورهایی که بالاتر درباره‌شان گفتیم، تفاوت‌هایی دارد. درواقع اگر عشق تاریخ هستید، در انتخاب تور طبس برای ایام بعد از قرنطینه شک نکنید. این تور یکی از آن تورهای گردشگری پرطرفدار سال 98 به شمار می‌رود. خیلی‌ها به خاطر وجود اماکن تاریخی و قدمت جاذبه‌های آن اقدام به سفر کردند و سفرشان سرتاسر، حیرت‌انگیز شد. طبس منطقه‌ای بیابانی است که در سمت غربی خراسان جنوبی واقع شده و شاید فکر کنید تماماً گرما و خشکی هوا است اما این‌طور نیست. درون طبس باغ سرسبزی وجود دارد که دیدن آن در چنین منطقه‌ای شگفت‌زده‌تان می‌کند. قطعاً همین‌ها را که میگوییم برای اینکه راضی شوید دلتان بخواهد برای یک بار هم که شده به آن سر بزنید، کافی باشد.

کویرگردی کایت

کویرگردی کایت یعنی یک عالمه لذت و تفریح و آرامش. از کیفیت و استانداردهایی که رعایت می‌شود که بگذریم، انتخاب‌هایی که می‌کنند و شرایطی که برایتان فراهم می‌شود، به قدری حیرت‌انگیز است که اگر یک بار کویرگردی کایت را تجربه کنید امکان ندارد دلتان بخواهد شکل دیگری تفریح کنید. به جز فراهم کردن شرایط اسکان برای شما، امکان‌هایی دیگری از جمله تفریحات کویری نیز برایتان ترتیب داده می‌شود که شترسواری از مهم‌ترین آن‌ها است. قطعاً تا حالا شده دلتان بخواهد برای یک بار سوار شتر شوید. با شرکت در تورهای کویرگردی کایت چنین کاری را می‌توانید انجام دهید و خاطره بسیار ماندگاری برای خودتان به ثبت برسانید. پس یک‌لحظه هم درنگ نکنید که دیر است. همین حالا اقدام کنید.

در این مطلب به معرفی بهترین تورهای کویرنوردی یا تورهای کویرگردی در ایران پرداختیم. در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر در مورد تورهای طبیعت گردی و کویر گردی پیشنهاد می‌کنیم تورهای طبیعت گردی کایت را در وبسایت www.kite.ir مشاهده کنید و یا در صورت سوال با شماره 02175097000 تماس حاصل فرمایید.

انتهای پیام/

https://newsromm.dana.ir/1612366
ارسال نظر
نظرات