شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مازندران
ساعت: 16:40 منتشر شده در مورخ: 1399/03/03 شناسه خبر: 1612222
دبیر ستاد چهلمین سالگرد دفاع مقدس مازندران:

بیانات مقام معظم رهبری در روز قدس پایه‌های رژیم صهیونیسم را سست کرد

بیانات مقام معظم رهبری در روز قدس پایه‌های رژیم صهیونیسم را سست کرد
سردار عبدالله ملکی با گرامیداشت فتح خرمشهر، گفت: بیانات مقام معظم رهبری در روز قدس پایه‌های رژیم صهیونیسم را سست کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از بلاغ، سردار عبدالله ملکی عصر امروز در نشست خبری چهلمین سالگرد دفاع مقدس و سوم خرداد با گرامیداشت فتح خرمشهر، روز قدس را یادگار امام خمینی (ره) برشمرد و اظهار کرد: بیانات مقام معظم رهبری در روز قدس پایه‌های رژیم صهیونیسم را سست کرد.

وی با گرامی‌داشت سی‌وهشتمین سال حماسه فتح خرمشهر افزود: حماسه فتح خرمشهر و آزادسازی دو اصل جدایی‌ناپذیر هستند و باید به این دو موضوع بپردازیم.

ملکی با بیان اینکه خرمشهر به جهت اهمیت استراتژیکی که داشت سه بار در سال‌های 1857 توسط عثمانی‌ها، 1883 و 1320 توسط انگلیسی‌ها به اشغال درآمد، تصریح کرد: خرمشهر برای بار چهارم در سال 1359 به مدت 575 به اشغال رژیم بعثی عراق درآمد.

این مسئول ادامه داد: در حماسه مقاومت، مردم، عشایر عرب، تکاوران ارتش، سپاه، مرزبانی و نیروهای کمیته کوچه به کوچه، خیابان به خیابان و میدان به میدان، جانانه از این شهر دفاع کردند و در حماسه آزادی، خرمشهر ظرف 23 روز از چنگال رژیم بعثی آزاد شد.

ملکی با بیان اینکه عملیات بیت المقدس از تاریخ 10 اردیبهشت 61 آغاز شد و تا روز سوم خرداد این سال ادامه داشت، آزادسازی هویزه و خرمشهر و دور شدن آتش توپخانه از شهرهای اهواز، حمیدیه و سوسنگرد را از اهداف عملیات بیت المقدس برشمرد و با بیان اینکه این عملیات، الی بیت المقدس است 19 هزار اسیر عراقی، 16 هزار زخمی و کشته رژیم بعثی و آزادسازی پنج هزار و 400 کیلومتر مربع از خاک وطن را از دستاوردهای آن اعلام کرد.

این مسئول با بیان اینکه عاشورا اسلام را حفظ کرد و دفاع مقدس انقلاب اسلامی را بیمه کرد، گفت: بزرگترین واکنش دشمن به ایران اسلامی، جنگ تحمیلی بود و

دبیر ستاد چهلمین سالگرد دفاع مقدس مازندران با اشاره به تشکیل این ستاد در استان به ریاست استاندار و دبیری اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس گفت: این ستاد دارای 16 کمیته است و ریاست ستاد شهرستانها نیز به عهده فرماندار و دبیری آن بر عهده فرماندهان سپاه نواحی است.

وی با اشاره به اینکه برنامه‌های ستاد در قالب 42 هفته‌شمار در اختیار کمیته‌ها و ستادهای شهرستانی قرار گرفت، افزود: با توجه به شیوع کرونا برنامه‌ریزی برای پررنگ‌تر کردن فضای مجازی در دستور کار قرار گرفت و در صورت ریشه‌کنی این ویروس منحوس برنامه‌ها روی روال اجرایی برگزار خواهد شد.

این مسئول به نقش مازندرانی‌ها در حماسه فتح خرمشهر پرداخت و گفت: تیپ بیت المقدس، تیپ 37 نور، تیپ 25 کربلا در عملیات بیت المقدس حضور داشتند و حدود 270 شهید نیز تقدیم کردیم.

وی به نقش مردم مازندران در جبهه مقاومت اشاره کرد و با بیان اینکه این استان در این جبهه 42 شهید مدافع حرم تقدیم کرده است، از ساخت فیلم خان‌طومان خبر داد و گفت: این فیلم 80 دقیقه‌ای که به شهدای مازندرانی خان‌طومان می‌پردازد در خراسان شمالی ضبط شده است و در مراحل پایانی تولید قرار دارد.

ملکی با اشاره به اینکه در حوزه نشر کتاب در سال جاری 50 کتاب در دست تدوین و چاپ قرار دارد، یکی از راه‌های انتقال ارزش‌های دفاع مقدس را به نسل جوان و نوجوان انتشار خاطرات، زندگی‌نامه‌ها و وصیت‌نامه‌های شهدا برشمرد.

انتهای پیام/

https://newsromm.dana.ir/1612222
ارسال نظر
نظرات