شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قزوین
ساعت: 11:58 منتشر شده در مورخ: 1399/03/03 شناسه خبر: 1612064
مدیرکل بهزیستی استان خبرداد

مشارکت ۶۵ میلیارد ریالی خیّران قزوینی در پویش همدلی مومنانه/ ۸۷۸ پایگاه زکات و فطریه را جمع‌آوری می‌کنند

مشارکت ۶۵ میلیارد ریالی خیّران قزوینی در پویش همدلی مومنانه/ ۸۷۸ پایگاه زکات و فطریه را جمع‌آوری می‌کنند
علیرضا وارثی گفت: ۸۷۸ پایگاه و صندوق برای جمع‌آوری زکات و فطریه به صورت مشترک با کمیته امداد امام خمینی(ره ) در سطح استان قزوین پیش‌بینی شده است

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ علیر علیرضا وارثی ضا وارثی در گفت‌وگو با صبح قزوین با اشاره به مشارکت مردم خیّر استان در پویش همدلی مومنانه اظهار کرد: نیکوکاران و خیرین استان از ابتدای ماه رمضان تاکنون در پویش همدلی مومنانه به مبلغ 65 میلیارد ریال مشارکت کردند که این میزان مشارکت خیرین شامل کمک‌های نقدی و غیرنقدی است.

وارثی ادامه داد: در این راستا تاکنون 14 هزار و 763 سبد معیشتی به ارزش ریالی بیش از 62 میلیارد ریال در بین مددجویان تحت پوشش بهزیستی قزوین توزیع شده است.

مدیرکل بهزیستی استان قزوین گفت: از ابتدای ماه رمضان تاکنون حدود 10 هزار پرس غذای گرم در بین خانواده‌های مددجویان بهزیستی توزیع شده است.

وارثی افزود: پیش‌بینی می‌شود تا پایان ماه مبارک رمضان شاهد افزایش مشارکت خیرین و نیک‌اندیشان استان در کمک به مددجویان قزوین باشیم.

وارثی در ادامه گفت: ۸۷۸ پایگاه و صندوق برای جمع‌آوری زکات و فطریه به صورت مشترک با کمیته امداد امام خمینی(ره ) در استان قزوین فراهم شده است که از میان این پایگاه‌ها ۱۵۴ صندوق ثابت، ۱۸ صندوق سیار، ۶۸۳ صندوق در مساجد و ۶۸ صندوق در مراکز نیکوکاری قرار دارند.

وی اضافه کرد: علاوه بر روش‌ حضوری از طریق شماره حساب ۴۱۷۷۰۳۴۵۴۱۹۰۲۷۱۲ و شماره کارت‌ مجازی ۶۳۶۷۹۵۷۰۶۰۸۳۸۰۸۸ نیز امکان پرداخت زکات و فطریه وجود دارد و شهروندان می‌توانند برای رعایت پروتکل‌های بهداشتی کرونا از این طریق اقدام کنند.

وارثی بیان کرد: سال گذشته در استان قزوین بمناسبت ماه مبارک رمضان بیش از 4 میلیارد و 753 میلیون ریال جمع‌آوری شد که از این میان یک میلیارد و 200 میلیون ریال فطریه بود و پیش‌‌بینی شده که این رقم در سال جاری افزایش یابد.

این مقام مسئول با بیان اینکه صندوق‌ها همه به آرم کمیته امداد، بهزیستی و شورای زکات منقوش شده‌اند، اظهار کرد: هیچ موسسه و خیریه‌ای بدون این صندوق‌ها مجوز لازم جهت حق دریافت زکات و فطریه نخواهد داشت که در این رابطه نیروی انتظامی نظارت می‌کند.

انتهای پیام/

https://newsromm.dana.ir/1612064
ارسال نظر
نظرات