شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان البرز
ساعت: 14:07 منتشر شده در مورخ: 1399/03/03 شناسه خبر: 1612035
پژوهشگر برتر سال 96 مطرح کرد؛

پویش حمایت نویسندگان البرز از مشاغل خانگی تشکیل شد

پویش حمایت نویسندگان البرز از مشاغل خانگی تشکیل شد
فردین احمدی گفت: انتشارات حوزه مشق و موسسه کشف استعداد برتر یک پویشی با شعار ”حمایت از مشاغل خانگی و کالای ایرانی” را شروع کرده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از "تیتریکسالهاست کشور ما بخاطر مسائل تحریم و سوء مدیریت و عدم شایسته سالاری، مردم کشور ایران آسیب های جدی بویژه در حوزه مسائل اقتصادی به خود دیده است که همین مشکل باعث کوچک تر شدن سفره های خانواده های ایرانی شده است و از طرفی جمعیت قابل توجهی از نیروی انسانی به دلیل تعطیلی شرکت ها بیکار شده اند از طرف دیگر ما افراد تحصیل کرده و توانمند زیادی داریم که درصد قابل توجهی از آنها بیکار هستند همه اینها در کوتاه و بلند مدت آسیب های اجتماعی زیادی را در پی داشته که همه ما به آن آگاه هستیم.

متاسفانه در این بین چند ماهی است یک مهمان ناخوانده بی رحم نیز نصیب ما گشت که لطمه های زیادی را به خانواده های ایرانی بویژه افراد طبقات پایین اجتماعی فشارهای زیادی به آنها تحمیل کرده است.

اینطور که مشخص است این ویروس کرونا نابود شدنش مشخص نیست و ما ناچاریم با راعایت نکات بهداشتی به زندگی عادی خودمان برگردیم.

فردین احمدی در گفتگو با خبرنگار "تیتریک" گفت: انتشارات حوزه مشق و موسسه کشف استعداد برتر یک پویشی با شعار ”حمایت از مشاغل خانگی و کالای ایرانی” را شروع کرده است.

وی ادامه داد: مجموعه ما یک پایگاه اجتماعی قابل توجه‌ با مخاطبینی بیش از ۲۰۰۰ هنرمند( شامل شاعران، نویسندگان، مترجمان،پژوهشگران و هنرمندان حوزه مشق) که همگی آنها در فضای مجازی از قبیل تلگرام و اینستاگرام صاحب صفحه شخصی هستند که در یک برآورد شاهد یک جمعیت قابل توجه هستیم می باشد.

مسئول برگزاری این پویش افزود:ما با راه اندازی این پویش در تلاش هستیم با تبلیغ کالای ایرانی و مشاغل خانگی رسالت هنری فرهنگی خودمان را در قبال مردم و جامعه خودمان داشته باشیم.

احمدی تاکید کرد: متاسفانه بسیاری از مشاغل خانگی چندماهی است با سرعت بسیار پایین در حال تولید یا زمین گیر شده است که همه این عزیزان از افراد بد سرپرست یا بی سرپرست یا بنگاه های کوچکی هستند که بدون پشتوانه و با اتکا به مهارت و توانمندی خودشان برای خودشان اشتغال زایی کرده بودند که ویروس کرونا متاسفانه بی رحمانه در مقابل این عزیزان ایستاده است.

وی ادامه داد: ما اهالی فرهنگ و هنر در تلاشیم با حمایت از همدیگر این دوران هر چند سخت را پشت سر بگذاریم.

این مسئول افزود: نحوه پیوستن هنرمندان به این پویش به دو صورت انجام می شود.

۱.بصورت پوستر : عکس هنرمند + بطور مثال( من فردین احمدی نویسنده و پژوهشگر به پویش حمایت از مشاغل خانگی پیوستم‌، ما همه باهم در کنار هم با حمایت از هم این دوران را نیز پشت سر خواهیم گذاشت).

۲. بصورت کلیپ هنرمند عزیز به پویش می پیوندد.

احمدی تاکید کرد: سپس هر هنرمند با همکاری مجموعه حوزه مشق به معرفی و تبلیغ مشاغل خانگی و کالای ایرانی با آدرس و مشخصات می پردازد که انشالله نتیجه بخش نیز باشد.

وی گفت: ما با این پویش بیشتر در جهت تبلیغ به کمک مشاغل خانگی می رویم و با این کار سعی می کنیم تا بتوانیم از ظرفیت فضای مجازی برای فروش این تولیدات گام هایی هرچند اندک برداریم.

این مسئول ادامه داد: تاکنون هنرمندان زیادی به پویش ما پیوستند و خوشبختانه نتیجه های خوبی پویش ما داشته است و حتی گاهی دو محصول کوچک خانگی با آشنایی با یکدیگر یک بنگاه کوچک اقتصادی را با تلفیق یکدیگر تشکیل دادند.

پژوهشگر برتر کشوری افزود: هنرمندان بسیاری در کشور کارآفرین هستند و توانستند به واسطه هنر خودشان چندین نفر را به اشتغالزایی برساند ولی متاسفانه دولت حمایتی هرچند محدود از این ها بعمل نیاورده است ، ما حتی هنرمندی داشتیم که با واسطه فروش واردات از طریق فضای مجازی بازار غرب را تحت سلطه خود قرار داده ولی چون با بی مهری در بازار داخلی مواجه شده کالای خود را در بازارهای خارجی عرضه می کند.

احمدی ادامه داد: نامگذاری امسال به نام جهش تولید توسط مقام معظم رهبری بسیار به موقع بود و بازار تولید داخلی کشور نیازمند جهش است تا به پویایی برسد تا این جهش اتفاق نیفتد تولید کننده داخلی قدر نخواهد شد.

وی گفت: هنرمند با هنر خود زنده است و جامعه با هنر به پویایی می رسد در این بین هنرمندان همیشه دغدغه فروش آثارشون را دارند زیرا دغدغه فروش آثار خلاقیت را از ذهن هنرمند می گیرد به نظر من دولت باید ارگانی را برای این مشاغل خودجوش و خانگی ایجاد کند و با شناسایی این هنرمندان و حمایت های اندک این ستاره های درخشان را شناسایی از ظرفیت فضای مجازی و بازارهای داخلی و خارجی بازار فروش این تولیدات را به رونق برساند.

مسئول انتشارات حوزه مشق در خاتمه خاطر نشان کرد: کرونا یکسری پندهایی را به ما یادآور کرد که باید تهیدهای فضای مجازی را به فرصت تبدیل کنیم و از ظرفیت و توان بالقوه زیست مجازی برای رونق و توسعه کشور در زمینه اقتصاد و در همه حوزه ها استفاده کنیم.

انتهای پیام/

https://newsromm.dana.ir/1612035
ارسال نظر
نظرات