شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان البرز
ساعت: 15:26 منتشر شده در مورخ: 1399/03/02 شناسه خبر: 1611827
اعلام انزجاری که از قدم به قلم مبدل شد؛

آشوریان، زرتشتیان، اهل سنت و مسیحیانِ البرز از "قدس" می گویند

آشوریان، زرتشتیان، اهل سنت و مسیحیانِ البرز از "قدس" می گویند
امروز دفاع از فلسطین، دفاع از حقیقت است؛ حقیقتی بسیار گسترده‌تر از مسئله‌ی فلسطین. امروز مبارزه‌ی با رژیم صهیونیستی مبارزه با استکبار است، مبارزه با نظام سلطه است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از تیتریک، «در آستانه‌ی روز قدسیم؛ روز قدس بسیار مهم است. صرفاً این نیست که ما از یک ملّت مظلومی که از میهن خود و از خانه‌ِی خود رانده شده داریم دفاع میکنیم؛ ما در واقع داریم با این کارمان با یک نظام سیاسی ظالمانه و استکباری مبارزه میکنیم.

امروز دفاع از فلسطین، دفاع از حقیقت است؛ حقیقتی بسیار گسترده‌تر از مسئله‌ی فلسطین. امروز مبارزه‌ی با رژیم صهیونیستی مبارزه با استکبار است، مبارزه با نظام سلطه است. همچنان‌که می‌بینید شما که علیه رژیم صهیونیستی حرف میزنید، آن مسئول و سیاستمدار آمریکایی، احساس دشمنی و خصومت با شما میکند؛ احساس میکند که به او ضربه زده‌اید؛ واقع قضیّه هم همین است. بنابراین روز قدس را باید بزرگ دانست، راهپیمایی روز قدس هم خیلی مهم است.»
 
آنچه گفته شد بخشی از سخنان رهبر معظم انقلاب در دیدار جمعی با استادان، پژوهشگران و نخبگان در سال 1396 است، بدون شک این روز از جایگاه ویژه ای در جمهوری اسلامی برخوردار است زیرا پیشنهاد نامگذاری آن توسط بزرگمردی داده شد که انقلاب سال 57 را پایه گذاری کرد.
 
در استانه این روز مهم که به واسطه ویروس کرونا نظرخواهی ها و مخالفت با استکبار از قدم به قلم مبدل شده است، دیدگاه برخی از مسئولین و رئیس مذاهب استان البرز را درباره فلسطین که پاره تن اسلام است را با هم مرور می کنیم؛
 
عزیزالله شهبازی استاندار البرز: اینجانب ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات با گوش جان سپردن به فرامین رهبر معظم انقلاب در صف دل های مومن مسلمانان جهان، مشت خشم خود را از عمق جان بر سر صهیونیسم غاصب و ایادی مستکبرش می کوبم و ندا می دهم : الـقـدس ُ لـنـا والحق لنا النصر لنا نحن الغالبون . . .
 
حجت الاسلام و المسلمین علی دشتکی مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان البرز:  در این روزهای کرونایی که مردم درگیر این ویروس منحوس هستند، منحوس تر از ویروس کرونا ویروس صهیونیست و آمریکا است که از هر فرصتی باید استفاده کنیم ریشه های صهیونیست به عنوان یک طرح سیستماتیک مقابله اسلام نه به عنوان یک آیین را بزنیم.
 
سرهنگ احسان علیزاده فرمانده سپاه ناحیه امام رضا (ع) فردیس: دفاع از مردم فلسطین حقیقتی انکار نشدنی است و کشورهای غربی و اروپایی با وجود امپریالیزم رسانه ای استکبار این آتش شعله ور شده را نمی توانند خاموش کنند.
 
گورگیز اورشان رییس انجمن آشوریان البرز: روز قدس روز ملی برای ایرانیان است، باید دراین روز از هر شیوه ای که شده فریادظلم ستیزی را سرداد ، باید از مظلومیت فلسطین دفاع کرد چرا که انجمن آشوریان در فلسطین اشغالی آشوری بسیاری دارد که در آرامش نیستند اما ما درایران اسلامی در آرامش زندگی می کنیم باید فریاد ظلم ستیزی را برای ستمگران داشته باشیم و به خاطر مردم فلسطین روز قدس هرچه بیشتر پاس داشته شود.
 
کشیش آشور تمرس؛ در روز قدس فریاد انزجار از ظلم و ستم  درجهان طنین انداز می شود باید تمام جهانیان در برابر ظلم بیدار شوند، چراکه خدا ظلم را دوست ندارد و همواره انسان ها را سفارش به نیکی دارد بنابراین جواب تمام ظلم ها داده می شود. باید تمام دنیا از هوس های دنیوی به دور شوند و ادیان الهی به عنوان خدا باید همواره هوشیار باشند و در برابر ظلم ایستادگی کنند.
 
مهران زنده نوش رییس انجمن زرتشتیان البرز: در شرایطی که تمام مدعیان دفاع از حقوق بشر، گوش های خود را در برابر فریاد های مظلومانه زنان و کودکان مردم فلسطین گرفته و چشم ها را بسته اند باید هرچه بیشتر این روز را در تاریخ اسلام نگه داشت.

امروز شاهد آن هستیم که مردم در کشورهای مختلف آزادانه زندگی می کنند و به امور مذهبی و اجتماعی می پردازند اما در فلسطین این حق از مردم وحشیانه توسط رژیم غاصب گرفته شده است. روز قدس متعلق به ملت فلسطین نیست متعلق به تمام ملت ها است چراکه همه انسان ها حق دارند در کمال آرامش در کنار یکدیگر زندگی کنند.
 
ادیان الهی در سبقه تاریخی خود دارای مشترکاتی هستند بنابراین باید این مشترکات را به شکل قوی تری بیان ساخت. در روز قدس باید ملت فلسطین که از بارزترین حق خود محروم هستند مورد حمایت قرار گیرند وبا اتحاد درمقابل جنایات اسراییل باید یستاد. امروز دوران بحث و مباحثه است و ادیان اعتراضات خود را به ظلم های رژیم غاصب بارها نشان داده اند و این همبستگی در اعلام انزجار از بدیهی ترین اصول تمدن است .
 
مولوی قارداش پیران رییس انجمن اهل سنت استان البرز: روز قدس توسط امام راحل (ره) بنا نهاده شد و این روز مشت محکمی بر یاوه گویی رژیم غاصب است بنابراین دربین اهل سنت این روز از اهمیت بالایی برخوردار است. بیت المقدس حق واقعی مسلمانان جهان است و امروز باید ادیان الهی برای احقاق حقوق مردم فلسطین به گونه ای متحد باشند که هیچ دشمنی به آنان نفوذ نداشته باشد.
 
انتفاضه فلسطین با سنگ آغاز شد و امروز جهان اسلام همراه با مردم فلسطین به دنبال احقاق حقوق این ملت مظلوم هستند و ادیان الهی با اتحاد هرچه بیشتر حمایت های خود را اعلام می کنند. امام راحل (ره) وعده آزادی قدس را داده اند و به تبعیت ایشان و رهبر معظم انقلاب همراه و همدل در برابر رژیم غاصب درهرشرایطی خواهیم ایستاد.
 
باید امروز درمساله فلسطین به گونه ای عمل کنیم که فردای قیامت دربرابر حق تعالی پاسخگو باشیم و اهل سنت انزجار خود را از رژیم کودک کش فلسطین اعلام کرده و همراه ملت مظلوم فلسطین هستند.

انتهای پیام/
https://newsromm.dana.ir/1611827
ارسال نظر
نظرات