شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان البرز
ساعت: 21:39 منتشر شده در مورخ: 1399/03/01 شناسه خبر: 1611628
در آستانه تعطیلات عید فطر؛

75 تیم گشت پلیس راه در راه های البرز مستقر شد

75 تیم گشت پلیس راه در راه های البرز مستقر شد
تمهیدات ترافیکی و استقرار نیروهای هلال احمر دو اقدامی است که برای تعطیلات پیش رو در استان البرز پیش بینی شده است تا مردم علاوه بر سفری ایمن، با رعایت پروتکل های بهداشتی کرونا از فراغتی که به دست اورده اند بهره کافی را ببرند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از تیتریک، واپسین روزهای پایانی ماه مبارک رمضان است و محورهای مواصلاتی البرز که همواره شاهراه عبوری 14 استان کشور بوده اند، همزمان با عید سعید فطر هم پذیرای مسافران زیادی خواهند شد.

تمهیدات ترافیکی و استقرار نیروهای هلال احمر دو اقدامی است که برای تعطیلات پیش رو در استان البرز پیش بینی شده است تا مردم علاوه بر سفری ایمن، با رعایت پروتکل های بهداشتی کرونا از فراغتی که به دست اورده اند بهره کافی را ببرند.
 
از آنجایی که البرز 18 درصد از بار ترافیکی کشور را به دوش می کشد، 16 پایگاه امداد و نجات در بین شهری و مراکز شعب به صورت شبانه روزی مستقر شده اند و تیم امداد و نجات، کوهستان و سیلاب آمادگی لازم را برای هر گونه حوادث احتمالی یا کمک به آسیب دیدگان دارند.
 
بر اساس اعلام محمد حسین وطنی معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر البرز، لازم است مردم در زمان شیوع کرونا از سفرهای غیر ضروری خودداری کنند، اگر چه هلال احمر البرز برای خدمت رسانی یه مردم در آماده باش کامل است.
 
توصیه وی به رانندگان این است گه قوانین راهنمایی و رانندگی را رعایت کرده و به دور از و هرگونه شتاب زدگی به ویژه در مسیرهای کوهستانی به سفر خود ادامه دهند و در صورت هرگونه نیاز امدادی باسامانه ۱۱۲ هلال احمر تماس بگیرند.
 
و اما سرهنگ رضا گودرزی رئیس پلس راه استان البرز درباره تمهیدات ترافیکی تعطیلات پیش رو می گوید؛ "تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۳ روزهای شنبه و یکشنبه یکم، سوم و چهارم خرداد ماه تا ساعت دو بامداد روز بعد از مرزن آباد به سمت کرج (در محدوده میدان امیرکبیر ممنوع است.
 
همچنین با اعلام ماموران  پلیس راه در محل، تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۶ روزهای مذکور تا عادی شدن وضعیت ترافیک از کرج (میدان امیرکبیر) به سمت مرزن آباد به صورت یکطرفه خواهد بود. البته در صورت وجود ترافیک سنگین در جاده کرج - چالوس در روز جمعه دوم خرداد نیز با حضور ماموران پلیس راه  تصمیم‌گیری و  محدودیت ترافیکی اجرا خواهد شد.
 
تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۳ روزهای دوشنبه، پنجشنبه و جمعه، یعنی پنجم، هشتم و ۹ خرداد الی دو بامداد روز بعد از کرج (میدان امیرکبیر) به سمت مرزن آباد ممنوع بوده و با اعلام ماموران پلیس راه در محل، تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۶ درهمان روزه ها تا عادی شدن وضعیت ترافیک از مرزن آباد به سمت کرج بصورت یک‌طرفه خواهد بود".
 
البته مرکز کنترل ترافیک پلیس راه ناجا با شماره تلفن ۸۸۲۵۵۵۵۵ به صورت شبانه روزی پاسخگوی وضعیت راه های کشور و آماده امدادرسانی به حادثه دیدگان احتمالی است و مردم باید فاصله گذاری اجتماعی را با توجه به وجود کرونا در اولویت سفرهای خود قرار دهند.
 
آنچه رانندگان باید پیش از آغاز سفر به آن توجه کنند ارزیابی شرایط راه های کشور است تا در ترافیک های طولانی مدت نمانند و به واسطه ترافیک محور کرج – چالوس می توانند از مسیرهای جایگزین استفاده کنند زیرا اعمال محدودیت ها و طرح ویژه ترافیکی تا 17 خرداد در البرز ادامه دارد.
 
در این مدت 75 تیم گشت پلیس راه رصد وضعیت ترافیکی راه های البرز را بر عهده دارند، البته به واسطه پیش بینی بارش مردم لازم است از توقف در حاشیه جاده کرج – چالوس به واسطه ریزش سنگ خودداری کنند.
 
بر اساس اعلام آمار پلیس راه کشور، روزانه به طور متوسط بیش از ۲۰۰ هزار وسیله نقلیه در راه های البرز تردد می کنند که بیش از ۲۰ هزار تردد آن در جاده کرج - چالوس و بقیه در آزادراه های این استان خواهد بود.   

 
 
 
 
انتهای پیام/
https://newsromm.dana.ir/1611628
ارسال نظر
نظرات