شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان ایلام
ساعت: 08:34 منتشر شده در مورخ: 1399/02/29 شناسه خبر: 1610101
گزارش؛

پیشگامی بسیج در عمران و آبادانی مناطق محروم/ احداث پل روستای پاریاب در ملکشاهی

پیشگامی بسیج در عمران و آبادانی مناطق محروم/ احداث پل روستای پاریاب در ملکشاهی
پل بین مزارع روستای پاریاب در شهرستان ملکشاهی توسط بسیج سازندگی احداث و موجب تسهیل در تردد عشایر کوچرو و کشاورزان منطقه گردید.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از ایلام بیدار، قرارگاه محرومیت زدایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در راه رسیدن به اهداف مقدس نظام جمهوری اسلامی و به جهت کسب خیر و برکت، اجرای طرح های محرومیت زدایی ، محروم نوازی ، مردم داری ، مردم یاری و مردم دوستی را دنبال می نماید.

مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) می فرمایند: مسئولیت پذیری سپاه در طرح های سازندگی کشور، نشان دهنده عظمت روح تعهد پذیری، شجاعت وخطر پذیری در میدان های بزرگ تجربه نشده وعزم وهمت انقلاب اسلامی است.

هدف از اجرای پروژه های محرومیت زدایی؛ کمک به کاهش فقر و محرومیت، تحکیم پیوند مردم با نظام مقدس جمهوری اسلامی، اثبات کارآمدی نظام مقدس جمهوری اسلامی، ایجاد بارقه امید و نشاط در مردم، رشد اقتصادی مردم، بهبود وضعیت معیشت مردم، ترمیم خرابی ها و آبادانی مملکت و نمایش شکوه نظام اسلامی، حفظ شور و شعف برای پاسداری از نظام و جلوگیری از کاهش شور و شوق و حل مشکل مردم محروم است.

در مناطق محروم به جهت عمق بخشی داخلی و ایجاد امنیت پایدار با اولویت مناطق مرزی ، صعب العبور، دور افتاده و حساس کشورپروژه های محرومیت زدایی توسط سپاه و بسیج اجرا می گردد.

عرصه های فعالیت محرومیت زدایی در زمینه های عمرانی، فرهنگی، اجتماعی، کشاورزی و... می باشد.

اقدامات محرومیت زدایی سپاه در شهرستان ملکشاهی

اجرای برنامه های سازندگی و محرومیت زدایی یکی از شاخص ترین برنامه های بسیج در شهرستان ملکشاهی است که سپاه ناحیه ملکشاهی با عزم جهادی در این راستا قدم برداشته است.

فعالیت گروههای جهادی بسیج سازندگی یکی از برنامه های راهبردی بسیج در شهرستان ملکشاهی می باشد که تاکنون فعالیت گروههای جهادی توانسته است در راستای خدمات رسانی به مناطق محروم گامهای مهمی بردارد.

ازجمله اقدامات انجام گرفته بسیج در عرصه های محرومیت زدایی، ساخت منازل مسکونی برای نیازمندان در مناطق محروم است که تاکنون  منازل زیادی برای نیازمندان احداث گردیده است.

احداث سرویس بهداشتی برای محرومین از دیگر اقدامات محوری بسیج در شهرستان ملکشاهی است که چندین مورد سرویس بهداشتی و حمام در سالهای گذشته برای محرومین شهرستان ساخته شده است.

از دیگر برنامه های بسیج درشهرستان ملکشاهی، می توان به تهیه جهیزیه برای نوعروسان نیازمند، اعزام تیم های پزشکی به مناطق محروم و ارائه خدمات درمانی رایگان، احداث چندین منبع ذخیره آب ، احداث پروژه راه دسترسی و آبرسانی بین مزارع روستای بوستانه، کمک به مرمت و ساخت مساجد، احداث بند انحرافی ذخیره آب روستای پل شکسته، احداث ایستگاه پمپاژ آب روستای ملک آباد، ایجاد کانال بتونی به طول 100 متر و پل جهت ایستگاه پمپاژ باغات سیرانه و .... اشاره کرد.

یکی دیگر از برنامه های سپاه ناحیه ملکشاهی در راستای محرومیت زدایی، اجرای طرح پایلوت کشاورزی با همکاری جهاد کشاورزی و پایلوت دامداری با همکاری دامپزشکی است که در این راستا گامهای موثری برداشته شده است.

اخیرا نیز پروژه های محرومیت زدایی مهمی چون ساخت مسجد و حسینیه، احداث مخازن ذخیره آب، ساخت مسکن محرومین و... در دستور کار قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه و بسیج شهرستان ملکشاهی قرار گرفته است.

در آینده نزدیک نیز طرح های محرومیت زدایی دیگری در سطح شهرستان توسط قرارگاه محرومیت زدایی سپاه ناحیه ملکشاهی احداث خواهد شد.

 

احداث پل بین مزارع روستای پاریاب با اعتبار 450 میلیون ریال

سرهنگ پاسدار "رسول مرادیانی"، فرمانده سپاه ناحیه ملکشاهی در گفتگو با ایلام بیدار گفت: عملیات اجرایی احداث پل بین مزارع روستای پاریاب از توابع شهرستان ملکشاهی از فروزدین ماه توسط بسیج سازندگی آغاز شد.

وی هدف از اجرای این طرح را تسهیل در تردد عشایران کوچرو و کشاورزان منطقه عنوان کرد.

مرادیانی افزود: جهت اجرای این پروژه، تعمیر و مرمت جاده بین مزارع به طول دو کیلومتر و احداث پل در مسیر تردد عشایر و کشاورزان اجرا گردید.

فرمانده سپاه ناحیه ملکشاهی گفت: جهت اجرای این پروژه اعتباری بالغ بر 450 میلیون تومان هزینه شده است.

وی مساحت زمین های کشاورزی این منطقه را 70 هکتار عنوان کرد که کشاورزان این منطقه از این مسیر تردد می کنند.

مرادیانی در پایان گفت: سپاه ناحیه ملکشاهی تمام توان و تلاش خود جهت اجرای پروژه های محرومیت زدایی، عام المنفعه و عمران و آبادانی منطقه را بکار خواهد گرفت.

 

انتهای پیام/ش

  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
https://newsromm.dana.ir/1610101
ارسال نظر
نظرات