شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کردستان
ساعت: 12:42 منتشر شده در مورخ: 1399/02/24 شناسه خبر: 1608998
در مراسم هفتم شهدای رمضان سپاه بیت‌المقدس کردستان عنوان شد؛

تلاش مذبوحانه دشمنان مردم کردستان به جایی نخواهد رسید/ ضد انقلاب قطع به یقین درس های سختی دریافت خواهد کرد

تلاش مذبوحانه دشمنان مردم کردستان به جایی نخواهد رسید/ ضد انقلاب قطع به یقین درس های سختی دریافت خواهد کرد
فرمانده قرارگاه عملیاتی شهید شهرامفر کردستان با بیان اینکه تلاش مذبوحانه دشمنان مردم کردستان راه به جایی نخواهد برد و نمی توانند امنیت و آرامش را از مردم کُرد بگیرند، گفت: قطع به یقین ضد انقلاب بابت حرکت کور خود در منطقه عمومی دیواندره درس های سختی دریافت خواهد کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از  کُردتودی، سه شنبه هفته گذشته سه نفر از نیروهای جان برکف سپاه بیت المقدس استان کردستان در درگیری با گروهک ضدانقلاب در منطقه عمومی دیواندره به درجه رفیع شهادت نائل آمدند.

سردار شکیبا سلیمی، جعفر نظام پور و محمد شکری سه شهیدی بودند که جان خود را فدای امنیت مردم کردستان کردند.

 به همین مناسبت امروز در سنندج مراسم گرامیداشت این سه شهید با حضور همرزمان و خانواده های شهیدان و مسئولان استان کردستان برگزار شد.

سردار سید صادق حسینی در این مراسم با بیان اینکه همرزمان شهیدم که در ماه مبارک رمضان آسمانی شدند، خونشان قدرت و شوکت بیشتری به نظام داد، اظهار داشت: این شهیدان در حال دو جهاد جان را به جان آفرین تقدیم کردند، جهاد اکبر، که به فرموده پیامبر اکرم (ص) جهاد با نفس و روزه داری و دوم اینکه، جهاد با دشمنان اسلام، نظام و انقلاب و مردم غیور کُرد بود.

فرمانده قرارگاه عملیاتی شهید شهرامفر کردستان گفت: شهید سلیمی و یاران با وفایش زمان های زیادی تلاش کردند و کوه ها، دره ها و ارتفاعات خشن منطقه را در نوردیدند و تلاش کردند تا مردم از امنیت پایدار برخوردار باشند.

وی با بیان اینکه شهید سلیمی در لشکر ۲۲، قرارگاه شهرامفر، سپاه سروآباد و سپاه مریوان و در نیروی زمینی برای مردمان کورد نامی آشناست، افزود: راه و رسم شهدا فراموش شدنی نیست و با ریختن هر خون شهیدی، هزاران گل لاله و رزمنده می رویند تا پرچم آنها را برای فتح و پیروزی در دست بگیرند.

تلاش مذبوحانه ضد انقلاب به جایی نخواهد رسید

سردار حسینی با بیان اینکه دشمن ضربه سنگین‌تری از نیروهای جان برکف سپاه استان خواهد خورد، اظهار داشت: تلاش مذبوحانه ضد انقلاب به جایی نخواهد رسید و از عمل خود پشیمان خواهند شد چرا که خون شهیدان هدر نخواهد رفت.

وی ادامه داد: بیش از چهار دهه است که آمریکای جنایتکار و ایادی و مزدورانش، تلاش می کنند که در چرخ این انقلاب که به سرعت در حال حرکت به سمت قلل پیشرفت است مشکل ایجاد کنند، اما هر بار با شکست مواجه می شوند.

هر چیزی ‌کهنه می شود جز خون سرخ شهدا

فرمانده قرارگاه عملیاتی شهید شهرامفر کردستان با بیان اینکه شاخصه ی اصلی شهدا ایثار و از خود گذشتگی بود، گفت: شهدا تاریخ انقلاب و کشور بزرگ ایران و شمع محفل تاریخ بشریت هستند و هر چیزی ‌کهنه می شود جز خون سرخ شهدا.

وی افزود: شهدا هم دشمن‌شناس بودند و هم دشمن‌ستیز و به ما درس دشمن‌شناسی و دشمن‌ستیزی دادند.

سردار حسینی ادامه داد: شهدا الگوی واقعی ایثار و پرچم و عَلَم افتخار این ملت هستند و چراغ روشنی بخش ملل در شب های تاریک بودند و با شهادت خود ما را به صبحگاه طلوع خورشید پیروزی رساندند.

 راه شهدا کور شدنی نیست

سردار حسینی افزود: بر اساس آنچه در روایات آمده است، شهدا، هفت ویژگی اعطایی از جانب خداوند دارند، اوّلین قطره خونش، موجب آمرزش گناهانش می‌شود، سر در دامن حورالعین می‌نهند، به لباس‌های بهشتی آراسته می‌شود، معطّر به خوش‌ بوترین عطرها می‌شود، جایگاه خود را در بهشت مشاهده می‌کند، اجازه سیر و گردش در تمام بهشت به او داده می‌شود و  پرده‌ها کنار رفته و به وجه خدا نظاره می‌کند.

وی با بیان اینکه راه شهدا کور شدنی نیست،گفت: شهدا درخشان ترین ستاره آسمان فرهنگ و ایثار هستند و مشعل پر فروغ شهادت خواهند ماند.

شهدا اجر عظیم در درگاه الهی دارند

در ادامه آیت الله سیدمحمد حسینی شاهرودی نماینده ولی فقیه در کردستان، گفت: محوریت شب قدر حجت خدا است و این شب تا قیامت وجود دارد و هر سال این کتاب آسمانی در آن بر قلب حجت خدا نازل می‌شود.

وی گفت: اینها درس‌هایی است که ما از مکتب شهادت و مکتب امیرالمومنین یاد گرفته‌ایم انسانی که همواره در طول حیات مبارکشان از خداوند طلب شهادت می‌کنند.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان، عنوان کرد: نیروهای سپاه بیت‌المقدس استان در پی دفاع از امنیت کشور با عناصر تروریستی ضد انقلاب، جان خود را تقدیم نظام کردند.

وی با بیان اینکه شهدا در دایره دوستی خداوند هستند، افزود: خداوند اجر عظیمی را برای آنان که با دشمنان خدا می‌جنگند و شهید می‌شوند، در نظر گرفته است.

وی افزود: شهادت شهید سلیمی و یاران وفادارش  برگ زرین دیگری بر رشادت‌ها و فداکاری‌ها سپاه پاسداران در دفاع از حریم ولایت و امنیت در مقابل بدخواهان انقلاب اسلامی به خصوص مردم کردستان است.

وی با اعلام اینکه شهادت در راه خدا بالاترین مقام است، ادامه داد: زمانی که خداوند به کسی شهادت می‌دهد، بالاترین نعمت دنیا را نصیب او کرده است.

نماینده ولی فقیه در کردستان گفت: همیشه در صحنه‌بودن ملت و در رأس آن رهبر معظم انقلاب موجب شده که در هر حادثه‌ای افتخاری بر افتخارات نظام و ملت ایران اضافه شود.

آیت‌الله حسینی‌شاهرودی با طلب علو درجات برای شهدای اخیر کردستان، به خانواده‌های آنان تسلیت گفت و ابراز کرد: خداوند صبر آنان را با اجر بزرگی پاسخگو است و یقین داشته باشند این شهادت‌ها، خونی است که در پای درخت تنومند انقلاب ریخته می‌شود و آن را قدرتمندتر می‌سازد.

در پایان این مراسم از خانواده های شهیدان سردار شکیبا سلیمی، جعفر نظام پور و محمد شکری تجلیل شد.

انتهای پیام/

https://newsromm.dana.ir/1608998
ارسال نظر
نظرات