شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: دین و اندیشه
ساعت: 18:38 منتشر شده در مورخ: 1399/02/18 شناسه خبر: 1607090

تفسیر قرآن رهبر انقلاب/ یاری خداوند و پیروزی قطعی بر دشمنان

تفسیر قرآن رهبر انقلاب/ یاری خداوند و پیروزی قطعی بر دشمنان
رهبر معظم انقلاب در یکی از دیدار‌ها با بیان تفسیر آیات ۴۵ و ۴۶ سوره مبارکه طه فرمودند: در برابر دشمنان ترس و واهمه نداشته باشید زیرا خدا با شما است و یاریتان می‌کند به شرطی که شما هم با خدا باشید.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ رهبر معظم انقلاب در یکی از دیدار‌ها با بیان تفسیر آیات ۴۵ و ۴۶ سوره مبارکه طه فرمودند: در برابر دشمنان ترس و واهمه نداشته باشید زیرا خدا با شما است و یاریتان می‌کند به شرطی که شما هم با خدا باشید.

«قالا رَبَّنا إِنَّنا نَخافُ أَنْ یَفْرُطَ عَلَیْنا أَوْ أَنْ یَطْغی‏(۴۵) قالَ لا تَخافا إِنَّنی‏ مَعَکُما أَسْمَعُ وَ أَری(۴۶)» گفتند: پروردگارا! ما می ترسیم که [پیش از دعوت کردنش به حق] با سخت‌گیری و شکنجه بر [ضد] ما پیشی گیرد یا بر سرکشی خود بیفزاید.(۴۵) خدا فرمود: نترسید که من بی تردید با شما هستم [سخن او و شما را] می‌شنوم و [اعمالتان را] می‌بینم. (۴۶)

خدا به حضرت موسی فرمود: نترسید، واهمه نکنید دچار اشتباه در محاسبه نشوید، خدا با شما است. دو نفر غیر مسلح در برابر نیروی عظیم فرعونی ظاهراً چیزی نیستند اما در باطن همه قدرت برای اینها است، زیرا خداوند به آنها می‌گوید: من با شما هستم.

مسأله ما این است. کسی که باور ندارد به این چهل سال نگاه کند. دشمنان ما که مرکز قدرت مادی بودند با تمام وجود در برابر ما و انقلاب قرار گرفتند و با تمام وجود به ما ضربه زدند و همه تلاششان را به کار گرفتند. بعد از چهل سال آنها ضعیف‌تر از روز اول هستند و ما قوی‌تر از روز اول هستیم. این نشانه این است که «إِنَّنی‏ مَعَکُما» خدای متعال با ما است.

اما یک شرط دارد شما با خدا باشید «إِن تَنصُرُوا اللَّهَ یَنصُرکُم وَیُثَبِّت أَقدامَکُم» این درس را امام بزرگوار به ما داد. ماها آن روز درست عمق مسأله را نمی‌فهمیدیم اما آن بزرگوار خوب فهمیده بود و می‌گفت: با خدا باشید و خودش با خدا بود.

 

انتهای پیام/ط

https://newsromm.dana.ir/1607090
ارسال نظر
نظرات