شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان شمالی
ساعت: 16:40 منتشر شده در مورخ: 1399/02/16 شناسه خبر: 1606358
شهردار بجنورد:

موافقت وزارت کشور بر اختصاص ۱۰۰ میلیارد تومان اوراق به شهرداری بجنورد

موافقت وزارت کشور بر اختصاص ۱۰۰ میلیارد تومان اوراق به شهرداری بجنورد
هادی زارعی گفت: در تعامل با وزارت کشور، مقرر شد که 100 میلیارد تومان اوراق برای بهبود بخشی وضعیت ناوگان حمل و نقل عمومی و خرید نردبان آتش نشانی به شهرداری بجنورد اختصاص داده شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ هادی زارعی، شهردار بجنورد در گفت و گو با خبرنگار  عصر اترک اظهار کرد: بودجه مصوب شهرداری بجنورد در سال 99 که مبتنی بر نرخ تورم و حقوق کارگری تنظیم شده 310 میلیارد تومان است.

زارعی گفت: از این بودجه مصوب 55 درصد آن برای انجام اقدامات عمرانی و مابقی نیز برای هزینه های جاری این نهاد صرف خواهد شد.

وی همچنین خاطر نشان کرد: البته در تعامل با وزارت کشور، مقرر شد که 100 میلیارد تومان اوراق برای بهبود بخشی وضعیت ناوگان حمل و نقل عمومی و خرید نردبان آتش نشانی به شهرداری بجنورد اختصاص داده شود.

وی درباره اقدامات عمران شهری در بجنورد طی سال جاری عنوان کرد: آسفالت معابر اصلی و لکه گیری معابر فرعی اولویت نخست شهرداری بجنورد در سال جاری است.

زارعی یادآور شد: علاوه بر اینکه بیشترین اعتراض مردم از وضعیت عمرانی شهری در بجنورد در زمینه وضعیت نامناسب آسفالت معابر بوده همچنین 85 درصد از سطح معابر این شهر زیرسازی مناسبی ندارند، در همین راستا، زیرسازی معابر شهر و آسفالت آنها را در دستور کار قرار داده ایم.

وی با بیان اینکه قیر بابت تهیه آسفالت معابر اصلی شهر بجنورد خریداری و کارخانه آسفالت بجنورد نیز اورهال شده، گفت: با این وجود، از فروردین ماه امسال تا به کنون هوای بارنی شهر بجنورد روند انجام آسفالت معابر اصلی در این شهر را کند کرده است.

وی افزود: معابر فرعی شهر بجنورد نیز با بتن ریزی غلطکی لکه گیری خواهند شد.

شهردار بجنورد همچنین تصریح کرد: آسفالت نامناسب سطح شهر بجنورد بسیار است بنابراین، شهرداری بجنورد نمی تواند قول دهد که تمام سطح معابر این شهر در سال جاری زیرسازی، آسفالت و لکه گیری خواهند شد.

وی در ادامه درباره اقدامات شهرداری بجنورد در محلات حاشیه نشین این شهر نیز اظهار کرد: توجه به رفع دغدغه های محلات حاشیه نشین در بجنورد شعار بنده بوده است و به طور کلی نیز معتقد هستم که بهبود وضعیت و توسعه این مناطق از یکجایی باید کلید زده شود.

وی عنوان کرد: در سال گذشته، در گام نخست انجام اقدامات اصلاحی در منطقه ناظرآباد را آغاز و ایجاد پارکی به مساحت دو هکتار در این منطقه را در دستور کار قرار دادم که به زودی به بهره برداری می رسد.

زارعی گفت: در گام دوم ایجاد شبکه سیستم فاضلاب شهری در سطح 13 تا 14 کوچه از منطقه ناظرآباد با همکاری شرکت آب و فاضلاب استان کلید خورد که در این زمینه شهرداری بجنورد دریافت هزینه های حفاری بابت این اقدام برای شرکت آب و فاضلاب استان را صفر کرد همچنین از محل اجرای طرح بازآفرینی شهری در مناطق حاشیه نشین نیز موافقت پرداخت هزینه های آسفالت از منابع اعتبارات ملی برای این منطقه گرفته شد.

وی همچنین افزود: به منظور جلوگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز در این منطقه، مصوب شد که مبالغ صدور پروانه های ساختمانی در این منطقه کاهش داده شود.

اجرای اقدامات عمران شهری در 4 محله حاشیه نشین بجنورد، طی سال جاری

زارعی، شهردار بجنورد همچنین اعلام کرد: در سال 99 اقدامات عمران شهری در چهار منطقه دیگر از محلات حاشیه نشین شهر بجنورد مصوب و در دستور کار قرار گرفته است که به زودی چهار منطقه هدف مشخص خواهند شد.

زارعی افزود: در این مناطق اقداماتی از جمله ایجاد پارک کودکان و فضای روباز ورزشی فنس کشی شده برای نوجوانان انجام خواهد شد.

سرمایه گذار هماگ، بسیاری از مفاد قرارداد پروژه هماگ را تغییر داده است

زارعی، شهردار بجنورد در بخش دیگری از سخن خود درباره چرایی طولانی شدن اجرای پروژه هماگ و سرانجام بهره برداری آن نیز اظهار کرد: سهم شهرداری بجنورد در این پروژه سرمایه گذاری اختصاص زمین و صدور پروانه بوده و عملیات ساخت آن بر عهده سرمایه گذار این پروژه است.

زارعی با بیان اینکه از اجرای عملیات ساخت این پروژه حدود 9 سال می گذرد اما هنوز این پروژه به بهره برداری نرسیده، در ادامه گفت: علت اصلی طولانی شدن اجرای این پروژه را به طور دقیق مطلع نیستم، با این وجود، اطلاع یافتم که بسیاری از مفاد قرارداد این پروژه توسط سرمایه گذار تغییر کرده است.

وی خاطر نشان کرد: در ماه های پایانی سال 98 استاندار خراسان شمالی بر تعیین تکلیف این پروژه تاکید کرد که در همین راستا، 20 ساعت جلسه فشرده برگزار شد.

وی گفت: در این جلسات مصوب شد که برای بهره برداری این پروژه یک تصمیم گیری واحد انجام شود.

شهردار بجنورد افزود: متاسفانه به علت شیوع بیماری کرونا این امر هنوز محقق نشده است.

انتهالی پیام/

https://newsromm.dana.ir/1606358
ارسال نظر
نظرات