شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 16:18 منتشر شده در مورخ: 1399/01/18 شناسه خبر: 1597046
مسئول مرکز حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس سپاه روح الله خبر داد؛

برگزاری همایش علمی فرهنگ ایثار، شهادت و حقوق شهروندی در اراک

برگزاری همایش علمی فرهنگ ایثار، شهادت و حقوق شهروندی در اراک
کریمی مسئول مرکز حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس سپاه روح الله استان مرکزی از برگزاری همایش علمی فرهنگ ایثار، شهادت و حقوق شهروندی در اراک خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از دیارآفتاب؛ سرهنگ پاسدار غلامرضا کریمی مسئول مرکز حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس سپاه روح الله امروز در ۲۴ مین نشست گام دوم کنگره ملی نقش امام خمینی(ره) در دفاع مقدس و ۶۲۰۰ شهید استان مرکزی با اشاره به برگزاری همایش حقوق شهروندی در استان مرکزی گفت: یکی از مسائل مهمی که امروز با آن مواجه هستیم مسئله حقوق شهروندی است. موضوع تامین حقوق شهروندی در مسائل اجتماعی هم در اعتقادات و مبانی اسلامی تاکید شده است.

وی افزود: در همین جهت و در ادامه اجلاسیه های کنگره شهدای استان یک همایش ملی و علمی تحت عنوان همایش ملی فرهنگ ایثار و شهادت و حقوق شهروندی در نظرگرفته شده که مسئولیت آن با دانشگاه پیام نور استان است.

مسئول مرکز حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس سپاه روح الله با اشاره به اینکه کمیته های تخصصی همایش تشکیل شده، گفت: از سال گذشته کمیته های تخصصی با حضور اعضای هیئت علمی دانشگاه ها و اعضای ستاد کنگره شهدای استان تشکیل شده و پیش بینی می شود اساتید و دانشجویان از این همایش علمی استقبال خوبی داشته باشند.

وی علمی بودن همایش را از مهمترین حسن های این برنامه خواند و افزود: با توجه به جلسات تخصصی و گسترده که بین کمیته های تخصصی این همایش برگزار شده ۱۱ محور مهم برای همایش در نظر گرفته شد که مقالات بر روی این محورها تهیه می شوند.

کریمی ادامه داد: فرهنگ ایثار و حقوق شهروندی، شهدا مدافعان حقوق شهروندی، دفاع از حق صیانت و کیفیت زندگی، حفاظت از محیط زیست و حقوق شهروندی، تبیین دفاع و تروریسم، حقوق شهروندی از دیدگاه ادیان و مذاهب، حقوق شهروندی و مبارزه با مفاسد اخلاقی، قاچاق و مواد مخدر، دفاع مقدس؛ دفاع از حقوق شهروندی، دفاع از حق صلح،امنیت و اقتدار ملی ،دفاع از حق آزادی و امنیت شهروندی و دفاع در مقابله به جنگ بیولوژیک و حقوق شهروندی از جمله محورهای این همایش است.

وی با اشاره به به اینکه فراخوان ارسال مقالات برای این همایش به زودی ارسال می شود که در نهایت در یک مجموعه کتاب جمع آوری خواهند شد،گفت:همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر علاقمندان می توانند به درگاه اینترنتی conference.pnu.ac.ir  مراجعه کنند.

مسئول مرکز حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس سپاه روح الله  با اشاره به ضرورت برگزاری این همایش بیان کرد: امروز که موضوع حقوق شهروندی به شدت مورد هجمه و حمله دشمنان غربی قرار گرفته و لذا نیاز است که یک کارجهادی در این خصوص برای تبیین این موضوع مهم انجام شود و این همایش می تواند زمینه این کارمهم را فراهم سازد.

وی ادامه داد: دانشگاه ها امروز باید مسئله حقوق شهروندی از دیدگاه اسلام و قرآن را برای نسل جوان به خوبی تبیین کنند چراکه قرآن و دین مبین اسلام کاملترین مرجع برای حقوق شهروندی است.

کریمی در پایان خاطر نشان کرد: این همایش بدین جهت برنامه ریزی شده که نسل جدید امروز بداند اگر دفاع مقدسی شکل گرفت و رزمندگان در آن صحنه حاضر شدند این موضوع دفاع از حقوق شهروندی ملت ایران بوده و امروز جوانان باید از این مسئله به خوبی دفاع کنند.

 

انتهای پیام/

 

https://newsromm.dana.ir/1597046
ارسال نظر
نظرات