شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 11:42 منتشر شده در مورخ: 1399/01/17 شناسه خبر: 1596566

شیرینی های سنتی استان مرکزی+تصاویر

شیرینی های سنتی استان مرکزی+تصاویر
در کنار تمام غذاهای سنتی و خوشمزه استان مرکزی، شهرهای این استان هر کدام خوراکی هایی خاص دارند که می تواند سوغاتی هایی با طعمی ویژه برای مسافران باشد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از دیارآفتاب؛ در کنار تمام غذاهای سنتی و خوشمزه استان مرکزی، شهرهای این استان هر کدام خوراکی هایی خاص دارند که می تواند سوغاتی هایی با طعمی ویژه برای مسافران باشد.

استان مرکزی در زمینه شیرینی‌های محلی تنوع گسترده‌ای را داراست که در ادامه به معرفی تعدادی از آن ها می‌پردازیم.

نان فتیر، گوش فیل، جوزقند، کشمش، شیره انگور، ترخینه شیره، حلوا ارده محلات و عسل خمین از جمله این سوغاتی هاست.

فطیر:

فطیر(فتیر) معروف‌ترین شیرینی یا شاید بتوان گفت نوعی نان در استان مرکزی است. از گذشته رسم بر این بود که در آستانه‌ی نوروز، زنان یک خانواده دور هم جمع می شدند و در تنور‌های خانه هایشان فتیر را به عنوان شیرینی مخصوص ایام عید می‌پختند. فطیر نوعی نان شیرین، داغ و خوش طعم بوده که از ترکیب شیر، شکر، روغن مایع، آرد گندم، مایه خمیر برای پخت و زرده تخم مرغ، پخته می‌شود. سیاه دانه، کنجد یا خرفه و نیز درصورت تمایل کمی زعفران سابیده و پودر هل و گلاب برای روی نان فطیر استفاده می‌شود. این خوراکی که یک میان وعده خوش طعم و در عین حال مقوی است، از جمله مهمترین سوغات‌های شهر اراک بوده که معمولا چه مردم این شهر و چه مسافران آن را بعنوان سوغات به همراه خود برای دوستان، اقوام و آشنایان، می‌برند.

جوزقند نراق:

جوزقند شیرینی ای است که با هلو درست می شود و مخصوص شهرستان نراق استان مرکزی است. برای تهیه آن نوعی هلوی محلی را پوست کنده و در معرض آفتاب قرار می دهند تا نیمه خشک شود، بعد از چند روز آفتاب خوردن هسته آن را خارج کرده و به جای آن مخلوطی از آرد مغز بادام، گردو، شکر، هل و بعضا آرد نخودچی قرار داده و در آن را می بندند، سپس از چند روز آفتاب خوردن و خشک شدن آن ها را به وسیله سوزن با یک رشته نخ به شکل دانه های تسبیح به هم متصل نموده و آن را در محل خشک و خنک برای مصرف آجیل شب عید و ایام زمستان ذخیره می کنند .

علیرغم اینکه تهیه این نوع شیرینی محلی سخت و نیاز به تلاش فراوانی دارد، ولی بانوان شهر نراق همه ساله «جوزقند» را به عنوان سوغات معروف و مخصوص این شهر تهیه می‌کنند.«جوزقند» به عنوان میراث فرهنگی ناملموس (معنوی) ایران به تائید رسیده است.

گوش فیل

یکی از شیرینی های سنتی شهر اراک است که از خانواده زولبیا بشمار می آید. مواد اصلی این شیرینی زرده تخم مرغ، شیر، پودر بادام سفید، پودر قند و هل ساییده شده است، شکل این شیرینی خوشمزه مانند گوش های فیل پهن است و برای همین این نام را گرفته است.

کف لمه:

یکی از سوغاتی های پر انرژی اراک است، این ماده خوراکی از ترکیب پودر مواد و مغزهای مغذی چون پسته، خلفه، گردو و… تهیه می شود.

رب انار ساوه:

ساوه شهر انارهای مرغوب است بنابراین رب انار آن که از همین محصول تهیه شده است می تواند بعنوان چاشنی خوشمزه برای غذاهایی جون فسنجان، سوغات مسافران باشد.

حلوا ارده محلات:

این سوغات ویژه شهرستان محلات است و کسانی که برای استفاده از باغ های گل و چشمه های آب گرم محلات می روند، می توانند از این سوغات نیز ره توشه بردارند.

حلوا ارده و ارده محصولاتی ست که طی فرایندی شامل آسیاب کنجد و پخت آن بدست می‌آید. تاریخچه حلوا ارده (حلورده) به دوران صفویه برمی گردد. اولین بار شاه عباس از شیخ بهایی خواست تا یک فرمول غذایی بسازد که کم حجم بوده و برای استفاده سربازان مناسب باشد. او نیز غذایی متشکل از کنجد آسیاب شده و شیره کشمش پیشنهاد کرد و این نمونه مقدماتی از حلواارده امروزی بود. وطن اصلی کنجد هندوستان است که از آنجا به نقاط دیگر دنیا راه یافته است.

عسل خمین:

این محصول در شهر خمین به صورت صددرصد طبیعی تهیه می شود و می تواند کام مسافرانی که برای بازدید از بیت امام خمینی(ره) و یا سنگ نگاره ههای تیمره آمده اند را شیرین کند.

باسلوق:

انگور یکی از مهم‌ترین محصولات کشاورزی استان مرکزی است. شیره‌ای که با روش‌های سنتی و منحصر به فرد از انگور به دست می‌آید، ماده‌ی اصلی باسلوق است. شیره انگور را با گردو ترکیب می‌کنند و شیرینی خوشمزه و مقوی ای از آن درست می‌کنند که بسیار پر طرفدار است. هر سال در اواخر تابستان و اوایل پاییز فصل چیدن انگور، تهیه شیره انگور و باسلوق است. پس از جمع آوری انگور آن‌ها را در حوض بلند و عمیقی می‌ریزند که زیر آن مجرایی برای تخلیه آب انگور گذاشته شده. بعد از ریختن نوعی خاک محلی که از کوه‌های اطراف تهیه می‌کنند (برای ته نشین کردن املاح و بالا بردن کیفیت مزه و زلالی شیره) با چکمه‌های مخصوص روی انگور‌ها میروند و آب آن‌ها را از قسمت پایین جمع آوری کرده در تشت‌هایی روی کوره می‌گذارند تا غلیظ شود و در نهایت از شیره به دست آمده برای تهیه شربت و باسلوق نیز استفاده می‌شود.

کشمش، شیره انگور و ترخینه شیره

این محصولات بیشتر در روستای هزاوه اراک تهیه می شوند و  از مشتقات انگور مرغوب هزاوه است.

انتهای پیام/

 

https://newsromm.dana.ir/1596566
ارسال نظر
نظرات