شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 09:03 منتشر شده در مورخ: 1399/01/17 شناسه خبر: 1596495
اقدامات قرارگاه جهادگران بسیج سازندگی استان مرکزی در مبارزه با کرونا؛

از فعالیت بیش از ۹هزار جهادگر در ضدعفونی معابر تا تولید ۵۰۰هزار ماسک بهداشتی

از فعالیت بیش از ۹هزار جهادگر در ضدعفونی معابر تا تولید ۵۰۰هزار ماسک بهداشتی
در پی شیوع ویروس کرونا در استان مرکزی قرارگاه جهادی بسیج سازندگی استان مرکزی با حضور بیش از ۹ هزار جهادگر در قالب ۲۸۰گروه جهادی اقدامات جهادی خود را برای مبارزه با کرونا آغاز کردند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از دیارآفتاب؛ گروه‌های جهادی در تمامی شرایط سخت و بحرانی همراه همیشگی مردم هستند و در فعالیت‌های عام‌المنفعه و محرومیت‌زدایی به‌ویژه در مناطق محروم و سخت‌گذر استان مرکزی دیده می‌شود.

در پی شیوع ویروس کرونا در استان مرکزی قرارگاه جهادی بسیج سازندگی استان مرکزی برای مبارزه با کرونا آغاز شد تا با ویروس منحوس کرونا مقابله کنند.

با توجه به آغاز فعالیت قرارگاه جهادی مبارزه با کرونا ویروس، گروه‌های جهادی استان با حضور بیش از ۹ هزار جهادگر در قالب ۲۸۰گروه جهادی اقدامات جهادی خود را در تولید ماسک،ضدعفونی و گندزدایی معابر، توزیع بسته های بهداشتی بین مردم و ... انجام داده‌اند.

 تولید ۵۰۰هزار ماسک بهداشتی در قالب ۶۰کارگاه

یکی از اقدامات صورت گرفته توسط جهادگران بسیج سازندگی در استان مرکزی تامین لوازم مورد نیاز برای پیشگیری از شیوع کرونا بوده که در این راستا ۵۰۰ هزار ماسک بهداشتی در قالب ۶۰ کارگاه گروه‌های جهادی استان مرکزی تولید شد.

جهادگران بسیج سازندگی در استان مرکزی با راه اندازی کارگاه تولید ماسک در خط مقدم مبارزه با ویروس کرونا در مقابل افراد فرصت‌طلب و سودجو که با احتکار موجب کمبود و گرانی ماسک و همچنین التهاب جو روانی منفی در جامعه شدند.

ماسک‌ها بعد از تولید توسط مرکز بهداشت استریلیزه شده و سپس توسط پویش مردمی با اولویت بین مردم مناطق محروم، مراکز درمانی و خدماتی توزیع می‌شود.

تولید بیش از ۵ هزار گان و لباس ایزوله و تولید شیلد بیمارستانی و دستکش یکبار مصرف

از دیگر اقدامات گروه‌های جهادی بسیج سازندگی استان می‌توان به تولید بیش از ۵ هزار گان و لباس ایزوله و تولید شیلد بیمارستانی و دستکش یکبار مصرف در استان مرکزی اشاره کرد.

 توزیع بیش از ۱۲۰ هزار لیتر الکل و سایر مواد ضدعفونی کننده

یکی از اقدامات دیگر این جهادگران توزیع محلول‌های ضدعفونی بوده به طوری که بیش از ۱۲۰هزار لیتر الکل و سایر مواد ضدعفونی کننده توسط این جهادگران در استان توزیع شد.

بسته بهداشتی شامل مواد ضدعفونی‌کننده، ماسک و الکل به صورت رایگان توسط جهادگران بسیج سازندگی در استان مرکزی در نقاط محروم استان توزیع شد.

 

به کارگیری بیش از ۲۵۰هزار لیتر ماده ضدعفونی کننده جهت گندزدایی سراسر استان مرکزی

با به کارگیری بیش از ۲۵۰هزار لیتر ماده ضدعفونی کننده جهت گندزدایی ۱۱ هزار نقطه استان مرکزی توسط نیروهای جهادی این استان گندزدایی و ضد عفونی شده است.

 

توزیع بیش از ۳۵۰۰سبد معیشتی کالا بین خانوارهایی که به واسطه کرونا معیشت آنها تحت شعاع قرار گرفته اند، حضور ۲۲گروه جهادی تخصصی پزشکی و پرستاری در کنار جهادگران سلامت،  ارائه خلاقیت ها و ابتکارات گسترده توسط جهادگران بسیجی از دستگاه پلیسه زن ماسک گرفته تا تولید دستگاه یکبار مصرف و تعمیرات لوازم خانگی افراد درگیر با کرونا از دیگر اقدامات جهادگران بسیج سازندگی در استان مرکزی است.

انتهای پیام/

 

https://newsromm.dana.ir/1596495
ارسال نظر
نظرات