شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 10:15 منتشر شده در مورخ: 1399/01/16 شناسه خبر: 1596205
نماینده مردم شازند در مجلس:

توجه به بازار مصرف از مهمترین عوامل تحقق «جهش تولید» است

توجه به بازار مصرف از مهمترین عوامل تحقق «جهش تولید» است
ابراهیمی نماینده مردم شازند در مجلس توجه به بازار مصرف را از مهمترین عوامل تحقق جهش تولید خواند و گفت: برای تحقق شعار سال باید در برنامه ریزی ها توجه به بازار مصرف پر رنگ دیده شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ علی ابراهیمی نماینده مردم شازند در مجلس در گفتگو با دیارآفتاب؛ با اشاره به نامگذاری سال ۹۹ به نام جهش تولید از سوی مقام معظم رهبری، گفت: مهمترین چیزی که در تحق شعار سال باید رقم بخورد همدلی و مشارکت آحاد مردم با مسئولین است که همه باید در این راستا حرکت کنند.

وی توجه به بازار مصرف را از مهمترین عوامل تحقق جهش تولید خواند و افزود: برای تحقق شعار سال اساسی ترین مسئله این است که به بازار مصرف توجه شود و اگر می خواهیم اصل تولید اتفاق بیفتد چه برای سال گذشته که رونق تولید بود و چه برای امسال که جهش تولید است باید توجه به بازار پر رنگ دیده شود.

سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس با تأکید بر اینکه تا زمانی که بازار مصرف مطمئن نباشد عملا تولیدی اتفاق نمی افتد، گفت: چنانچه زیرساخت های تولید فراهم باشد و تسهیلات لازم در اختیار تولیدکنندگان قرار گیرد تولید می تواند به شکل جهشی رشد پیدا کند.

وی با بیان اینکه بازار مصرف اساسی ترین مسئله ای است که می تواند جهش را در تولید رقم بزند، افزود: اگر تولید بازار مصرف نداشته باشد اساسا تولید معنا پیدا نمی کند.

ابراهیمی با اشاره به راهکارهای موجود برای حل مشکل بازار مصرف بیان کرد: لازم است یک کارگروهی متشکل از وزارت خانه های مهم اقتصادی و  خارجه تشکیل شود تا با کمک و همفکری یکدیگر در این راستا برنامه ریزی دقیقی داشته باشند.

وی ادامه داد: این کارگروه برای بازار مصرف داخلی و خارجی باید هدف گذاری کند و به گونه ای هدف گذاری شود که اگر تولیدی زمینه آن است و می خواهد با سرعت و رشد جهش داشته باشد قطعا بازار مصرف آن هم داشته باشیم.

نماینده مردم شازند در مجلس در پایان خاطر نشان کرد: تهیه مواد اولیه مورد نیاز تولید کنندگان، پرداخت تسهیلات مورد نیاز، هماهنگ کردن دستگاه های مرتبط و البته صدور مجوزهای لازم برای صادرکنندگان نیز از فرعیات کار محسوب می شوند که باید به آنها نیز توجه شود.

انتهای پیام/

 

https://newsromm.dana.ir/1596205
ارسال نظر
نظرات