شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: سیاسی
ساعت: 17:56 منتشر شده در مورخ: 1399/01/12 شناسه خبر: 1595473

کپی‌کاری سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا از نماینده اصلاح‌طلب مجلس/ ستاد اجرایی فرمان امام پاسخ کواکبیان و مورگان اورتگاس را داد

کپی‌کاری سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا از نماینده اصلاح‌طلب مجلس/ ستاد اجرایی فرمان امام پاسخ کواکبیان و مورگان اورتگاس را داد
سخنگوی وزارت خارجه آمریکا با استناد و باز نشر توئیت شائبه دار مصطفی کواکبیان، اتهامات جدیدی علیه کشور ایران مطرح کرده است.

به گزارش خبرنگار شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ روز گذشته مصطفی کواکبیان در توییتی سوال برانگیز اعلام کرد در توییتی شائبه دار و مبهم درخواست استفاده از منابع برخی از نهادهای زیر نظر نهاد رهبری برای مقابله با کرونا را مطرح کرد.

ساعاتی بعد از انتشار این توییت، مورگان اورتگاس، سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در توییتی که به زبان فارسی منتشر کرده، اظهارات کواکبیان را بازنشر داده و با نادیده گرفتن نقش تحریم ها از ستاد اجرایی امام(ره) خواسته است تا هزینه های کرونا را تقبل کند و به این بهانه به تخریب این نهاد و نظام جمهوری اسلامی ایران پرداخته است.

این نکته قابل تأمل است که چرا سخنگوی وزارت خارجه آمریکا که سالهاست دشمنی خود را علیه ملت ایران به اثبات رسانده اند با نماینده اصلاح طلب مجلس شورای اسلامی هم نوا شده است. هرچند این اولین بار نیست که اصلاح طلبان خوراک خبری برای رسانه ها و همچنین دشمنان ملت ایران تدارک می بینند.

 

در ادامه این توییت ها ستاد اجرایی فرمان امام به اظهارات مورگان اورتگاس درخصوص توییت وزیرخارجه ایران در اعتراض به تحریم‌های ظالمانه امریکا علیه مردم ایران و تکرار اتهامات و ادعاهای بی‌اساس قبلی مقامات امریکایی پاسخ داد.

حجت‌الله نیکی‌ملکی رئیس مرکز اطلاع‌رسانی ستاد اجرایی فرمان امام در صفحه توییتر خود نوشت:

«به دروغ گفتن، تحریم و غارت اموال مردم ایران خاتمه دهید. صادق باشید و دلیل عصبانیت خود را بگویید، عصبانی هستید چون علیرغم تحریمها نتوانستید مانعی برای تولید، تأمین و تدارک خط تولید ماسک و داروهای مورد نیاز بیماران کرونایی ایرانی توسط ستاد اجرایی فرمان امام شوید. ستاد خادم مردم است"

از روزهای ابتدایی شیوع ویروس کرونا و پس از دستور محمد مخبر رئیس ستاد اجرایی فرمان امام برای بسیج تمام امکانات زیرمجموعه‌های این ستاد به منظور مقابله با کرونا و تأمین نیازهای فوری و حساس مردم، اقدامات وسیع و خدمات گسترده‌ای در حوزه های مختلف در سطح کشور ارایه شد.

تأمین داروهای نایاب و تحریمی بیماران کرونایی و تحویل آن به مراکز درمانی، تأمین و تولید بیش از 25میلیون ماسک 3 لایه و n95 و راه‌اندازی خطوط تولید ماسک بهداشتی در کشور باظرفیت حدودی تولید 3میلیون ماسک بهداشتی در روز از هفته آینده و علیرغم تلاش کشورهای غربی بویژه امریکا برای ممانعت از دستیابی ایران به این دستگاهها و خطوط تولید، تولید کیت ایرانی تشخیص کرونا توسط دانشمندان جوان کشور و تحقیق بر روی ساخت داروهای جدید ضدکرونایی، راه‌اندازی سامانه 4030 باحضور 2200 پزشک و پزشکیار برای پاسخگویی به دغدغه‌های درمانی مردم و ارایه مشاوره‌های پزشکی لازم و کاهش 80درصدی مراجعه مردم به بیمارستانها، ساخت و تولید روزانه 50 دستگاه اکسیژن‌ساز و بای‌پپ موردنیاز ضروری بیماران کرونایی و شکستن انحصار شرکتهای امریکایی دردانش تولید این اقلام، تولید روزانه 400هزار لیتر محلول و ژل ضدعفونی‌کننده، تولیدماهیانه 60هزار لباس ایزوله پزشکان و تحویل تمام این اقلام به وزارت بهداشت، توزیع و اهدای اقلام بهداشتی درمناطق محروم و سیل زده کشور و ضدعفونی کردن معابر عمومی شهرها و روستاها توسط نیروهای جهادی و ... بخشی از خدمات ستاد اجرایی فرمان امام دراین مدت برای مبارزه با ویروس کروناست.

احتمالا اظهارات و هجمه اخیر و غیرمستند برایان هوک نماینده ویژه ایالات متحده در امور ایران و مورگان اورتگاس سخنگوی وزارت خارجه امریکا علیه ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) بی‌ارتباط با حجم دستاورهای کم‌نظیر ستاد و عملکرد جهادی نیروهای متخصص و جوان همکار این مجموعه در دستیابی به دانش تولید اقلام ضروری و داروهای موردنیاز بیماران کرونایی و بی‌نیاز کردن کشور از واردات و درنتیجه بی‌تأثیرشدن تحریمهای ظالمانه و جنایت‌آمیز امریکا علیه ملت ایران نیست.»

https://newsromm.dana.ir/1595473
ارسال نظر
نظرات