شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: سیاسی
ساعت: 15:59 منتشر شده در مورخ: 1399/01/12 شناسه خبر: 1595454

درمان اتباع خارجی مبتلا به کرونا رایگان شد

رئیس جمهور با پیشنهاد استاندار سمنان مبنی بر رایگان شدن پروسه درمانی مهاجران و اتباع مبتلا به کرونا که چند روز پیش در جریان نشست استانداران با روحانی مطرح شد، موافقت کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛رئیس جمهور با پیشنهاد استاندار سمنان مبنی بر رایگان شدن پروسه درمانی مهاجران و اتباع مبتلا به کرونا که چند روز پیش در جریان نشست استانداران با روحانی مطرح شد، موافقت کرد.

حسن روحانی رئیس جمهور ایران اسلامی در هفته جاری از طریق ویدئوکنفرانس با استانداران کشور جلسه‌ای را با محوریت کرونا و اقدامات صورت گرفته در سطح کشور برگزار کرد بخشی از این نشست به استماع پیشنهادات و راهکارهای صورت گرفته در سطح کشور اختصاص داشت.

علی‌رضا آشناگر در این نشست ویدئوکنفرانسی پیشنهاد تصویب طرح درمانی برای اتباع خارجی را مطرح کرد و گفت: یکی از مشکلات استان‌های مهاجرپذیر همچون سمنان، عدم مراجعه اتباع و مهاجران مبتلا به کرونا به مراکز درمانی به دلیل اخذ هزینه‌های پزشکی است.

آشناگر در آن نشست تاکید کرد: به دنبال این امر، افزایش شیوع کرونا در میان سایر افراد را شاهد خواهیم بود بنابراین پیشنهاد می‌شود تا پروسه درمانی اتباع و مهاجران در خصوص کرونا رایگان شود.

وی افزود: استان سمنان یکی از بالاترین آمار مهاجران را در سطح کشور به نسبت جمعیت دارد و به واسطه اقلیم جغرافیایی و قرارگیری در میانه راه تهران و مشهد در کنار جمعیت اندک و فرصت شغلی جذابیت خوبی برای مهاجران داشته است اما یکی از مشکلاتی که امروز با آن روبرو هستیم عدم تمایل اتباع به مراجعه درمانی است که این امر سبب می‌شود تا هم خود این افراد دچار مشکل شوند و هم خدایی ناکرده ناقل بیماری باشند لذا این طرح می‌تواند تا حد زیادی نگرانی‌ها در این حوزه را برطرف کند.

استاندار سمنان ضمن تقدیر از پذیرش پیشنهاد وی از سوی رئیس جمهور بیان کرد: امیدواریم با همیت و همراهی که در سمنان وجود دارد به زودی شاهد رقم خوردن اتفاقات و رویدادهای مثبت و خوب در استان باشیم.

آشناگر همچنین خواستار همراهی بیشتر با طرح‌های اجرای شده برای کنترل کرونا مانند فاصله گذاری اجتماعی شد و گفت: مردم نقش بسزایی در کنترل و کاهش بیماری کرونا دارند.

انتهای پیام/

https://newsromm.dana.ir/1595454
ارسال نظر
نظرات