شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان گلستان
ساعت: 16:44 منتشر شده در مورخ: 1399/01/12 شناسه خبر: 1595439
کارشناس سیاسی:

«آری» به جمهوری اسلامی ایران را از هیچ به همه چیز رساند/ مدیریت کرونا ثمره نگاه عقلانی جمهوری اسلامی

«آری» به جمهوری اسلامی ایران را از هیچ به همه چیز رساند/ مدیریت کرونا ثمره نگاه عقلانی جمهوری اسلامی
فتح الله نوری گفت: آری به جمهوری اسلامی ایران را از هیچ به همه چیز رساند و مدیریت علمی، منطقی و بهداشتی امروز ثمره نگاه عقلانی جمهوری اسلامی است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از گلستان ما؛ فتح الله نوری امروز در گفتگو با خبرنگار این پایگاه خبری درباره "12 فروردین، روز جمهوری اسلامی" اظهار کرد: 12 فروردین یکی از یوم الله های بیاد ماندنی د تاریخ ایران است که دارای ریشه های ایجابی و استمراری است.

وی در توضیح ریشه ایجابی جمهوری اسلامی، افزود: در قرن بیستم دنیا به دو بلوک  شرق مارکسیت و غرب لیبرلایسم  با دوجه مشترک حذف دین از سیاست و اجتماع (کومونیست)و فردی بودن (غرب) تقسیم بندی شده بود وهمه انقلابها و کودتاها در این دو خلاصه می شد.

این کارشناس سیاسی تصریح کرد: امام (ره) در چنین دنیای وانفسایی بشریت را  أَنْ تَقُومُوا لِلَّهِ مَثْنَىٰ وَفُرَادَىٰ دعوت کرد لذا مردم به دعوت به خدا و توحید به ندای امام لبیک گفتند و امام توانست در سایه این دعوت مردم را مجتمع کند و یک تفکر حاکیمت نویی در جهان  شکل گرفت و در سایه انقلاب اسلامی، جمهوری اسلامی پدید آمد و قطب جدید و نگاه متفاوتی با اعتقاد به ماورالطبیعه و توحید خداوند تاثیر جهانی اتفاق افتاد و افکار عمومی را به سمت خودش مجذوب کرد.

وی با بیان اینکه حکومت جمهوری اسلامی  را خودِ مردم انتخاب کردند، بیان کرد: نوع شعار ملت ایران و حین پیروزی «استقلال ،آزادی ،جمهوری اسلامی) بود، پس از پیروزی خیلی از احزاب و جریانات و گروه های سیاسی  و صاحبان رسانه دنبال نقش آفرینی خود بودند وهمه چیزی پیشنهاد مانند جمهوری دمکراتیک ، دمکراتیک خلق و اسلامی و ده ها اسم پیشنهاد می شد الی ان شعار محوری اما ملت ایران در روز 12 فروردین 98 به جمهوری اسلامی رای آری داد و انقلاب تثبیت شد و مردم حکومتشان را انتخاب کردند.

همه ساختارهای حکومت با جلب نظر مردم

نوری اذعان کرد: همه ساختارهای حکومت با جلب نظر مردم  اتفاق افتاد قانون اساسی خبرگان و مجلس  و روسای جمهور و شورا و دهها اتفاقاتی که با رای و نظر مردم از 12 فروردین به بعد بر سرنوشت خود حاکم شدند این اتفاق یک اتفاق بینظیر در تاریخ کشور ماست  لذا بعنوان یک یوم الله باید گرامی اشته شود .

عضو جبهه انقلاب اسلامی گلستان به ریشه های استمراری 12 فروردین  اشاره کرد و گفت:  اینکه آرمان های امام راحل چهل سال براین کشور حاکم بوده و مقام معظم رهبری گام دوم انقلاب را براساس همان آرمان ها تشریح می کند گویای این است که جریان ریشه های استمراری 12 فروردین همچنان جاری و ساری است .

آری به جمهوری اسلامی ایران را از هیچ به همه چیز رساند

نوری اضافه کرد: نقشی که انقلاب در داخل و در بهبود زیرساخت های کشو و فضاهای اموزشی، بهداشتی و درمانی ، نظامی و دهها و صدها اتفاق داشت، گویای این است که از هیچ به همه چیز رسیدیم  لذا  اگر درست تحلیل شود و این فضای سنگین رسانه ای که امروز میخواهد جامعه را ناامید و جامعه را نسبت به انقلاب خودش دلسرد کرد کند باید رسانه های دیداری، شنیداری و مجازی به این عرصه وارد شوند و نقش استمرایی 12 فروردین را 58 و توفیقات انقلاب در کشور منطقه و در دنیا  تحلیل و تبیین شود تا این یوم الله همچنان ادامه داشته باشد.

انتخاب مسیر «مقاومت » ایران را به جایگاه نخست جهان رساند

وی به اظهار نظر«فهوی حسین» روزنامه نگار مصری با سابقه طولانی ایران ستیزی اشاره کرد و گفت: او می گوید ما با ایرانی ها بیش از 30 سال در فضای بین المللی در یک سطح بودیم  اما ایران مسیر مقاومت را انتخاب کرد و ما هرسال مزدمان را  از امریکا در قالب 4 میلیارد دلار دریافت می کردیم، ما اکنون در همان سطح ماندیم حتی در تهیه نان مردمان مشکل داریم اما امروز ایران یک قدرت منطقه ای است و حل مشکلات در جهان بدون جلب نظر ایران ممکن نیست ، حتی کاندیدا های امریکا انگار هیچ حریفی غیر از ایران ندارند و نطق های تبلیغاتی انتخاباتی شان را نگاه کنیم پر از اظهار نظر پیرامون ایران است که این اهمیت جایگاه ایران را نشان می دهد.

این کارشناس سیاسی همچنین بیان کرد: ایرانی ها در درتمام علوم  استراتژیک از هسته ای و فضایی و نانو و شبیه سازی و.. جزءاواین هاست ، در عرصه پزشکی جز10 کشور برتر جهان هستند در صنایع موشکی جز چهار کشور دنیا و از نظر دقت و سرعت موشک شاید اولین کشور دنیا باشند، در منطقه جزیره امن و ثبات کشور ماست.

رهبرکشور شیعی ایران باج به زمین و زمان نمی دهد

 وی با بیان اینکه رهبرکشور شیعی ایران باج به زمین و زمان نمی دهد با همه سلیقه ها ، جنگ هشت ساله و چهل سال تحریم ؛ جایی برای نفس کشیدن دشمن ندارد وحتی پهبادهایشان  را در هوا شکار می کنند ، اذعان کرد: این نگاه  روزنامه نگار مصری است که معتقد است ماندگاری انقلاب در مقایسه با کشوری متمدن و کهنی مانند مصر و در دوره چهل ساله، رهبری مقتدر و تغییر مسیر آن  و انتخاب «خط مقاومت» اس  اما مصر با وابستگی به امریکا را دنبال کرد در همان جایگاه ماند.

نوری تاکید کرد: علیرغم اینکه دنیا یک تعریف خاصی برای خاورمیانه و غرب اسیا بعنوان بهترین موقعیت ژئوپولتیک و ژئو اکونومیک دارد و معتقدند هرکس می خواهد در جهان سلطه داشته باشد باید این منطقه را در چنگ داشته باشد و امریکایی ها هم بعد از سپتامبر به عراق و افغانستان حمله کردند  و همچنان چنگ  انداختند ناشی از همین تفکر است اما قدرتی که توانست نقشه های عبری، عربی و امریکایی را  شکست دهد «انقلاب اسلامی» است  و استمرار همان  12 فروردین  و انتخاب جمهوری اسلامی است و اثرات و برکات آن مشاهده می کنیم.

تفکر جمهوری اسلامی در مقابله با کرونا

وی با بیان اینکه امام (ره) فرمود حفظ نظام از اوجب واجبات است و برای حفظ حاکمیت بعضی از احکام را تعدیل کرد، متذکرشد: شاید آن روز خیلی برایمان مفهوم نبو د اما امرز در وسط بلیه جهانی "کرونا" می بینیم که مقام معظم رهبری از نگاه عقلانی حمایت می کند و حرم های امام رضا (ع)، حرم حضرت معصومه(س)، شاهچراغ و .سایر امامزادگان، مساجد و همه برنامه های مذهبی تعدیل می شود که جامعه آسیب کمتری ببیند.

معاون اسبق سیاسی امنیتی استاندار گلستان در خاتمه خاطرنشان کرد: امروز می توان گفت در سایه جمهوری اسلامی  آن چرا که گفته می شود عقل حکم کند شرع حکم می کند و بالعکس  در جامعه پیاده سازی شد. چنین مدیریت علمی، دینی ،اخلاقی، منطقی و اعتقادی  برکشور حاکم است و در سایه ولایت فقیه و ثمره استمراری 12 فروردین این خروجی ها و نتیجه ها است که باید استمرار داشته باشد.

انتهای پیام/

 

https://newsromm.dana.ir/1595439
ارسال نظر
نظرات