شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 15:37 منتشر شده در مورخ: 1399/01/12 شناسه خبر: 1595418
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی خبر داد

ابتلای ۱۱۴۳ نفر به کرونا در استان مرکزی/شناسایی ۲۳ مورد کووید۱۹ در ۲۴ ساعت گذشته

ابتلای ۱۱۴۳ نفر به کرونا در استان مرکزی/شناسایی ۲۳ مورد کووید۱۹ در ۲۴ ساعت گذشته
جمالیان رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی گفت: از ظهر دیروز تا امروز و بر اساس نتایج آزمایشگاهی ۲۳ مورد جدید ابتلا به کووید۱۹ در استان شناسایی شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ سید محمد جمالیان رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی در گفتگو با دیارآفتاب؛ گفت: از ظهر دیروز تا امروز و بر اساس نتایج آزمایشگاهی ۲۳ مورد جدید ابتلا به کووید۱۹ در استان شناسایی شده است و به این ترتیب مجموع مبتلایان به این بیماری در استان به ۱۱۴۳  نفر رسیده است.

جمالیان اظهار کرد: از ۲۳ مورد جدید به این ویروس در ۲۴ ساعت گذشته، ۷ مورد اراک، ۷ مورد ساوه و زرندیه، ۳ مورد خمین، ۲مورد فراهان، ۲مورد آشتیان و ۲ مورد هم دلیجان بوده است

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی  افزود: خوشبختانه از ابتدای شیوع بیماری در استان مرکزی ۷۷۴ نفر از بیماران کووید۱۹ در استان بهبود یافته اند.

وی گفت: در حال حاضر در بیمارستان های استان ۱۴۴ بیمار مبتلا به کرونا ویروس بستری هستند که خدمات تخصصی درمانی لازم را دریافت می کنند

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی افزود: در حال حاضر ۱۳۱ نفر از مبتلایان به کروناویروس در منزل بستری و قرنطینه می باشند.

جمالیان در ادامه افزود: در ۲۴ساعت گذشته تعداد ۴ نفر از هم استانی هایمان در اثر ابتلا به کووید۱۹ جان خود را از دست داده اند و بر این اساس تعداد فوتی های این بیماری ۹۴ نفر می باشد

وی بیان کرد: از ابتدای شیوع کرونا ویروس در استان مرکزی جمعا ۱۱۴۳ نفر در استان به این ویروس مبتلا شده‌اند، که از این تعداد بیشترین ابتلا مربوط به ساوه و زرندیه با ۴۰۶ مورد مثبت کووید۱۹ در استان بوده است

جمالیان تصریح کرد: اراک با تعداد ۳۹۱ مورد، دلیجان با ۱۳۰ مورد مثبت ابتلا به کووید۱۹، خمین با ۵۰ مورد، محلات با ۴۸ مورد، فراهان با ۳۱ مورد، آشتیان و تفرش هر یک با ۲۲ مورد، کمیجان با ۱۸ مورد، شازند با ۱۶مورد و خنداب با ۹ مورد به ترتیب در رده های بعدی قرار دارند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی تصریح گفت: افزایش شیوع کووید۱۹ رابطه مستقیم با رفتارهای اجتماعی مردم دارد و هر چه مردم شریف استان مرکزی به توصیه های بهداشتی در راستای کاهش شیوع این بیماری توجه کنند در روزهای آینده با کاهش این بیماری و مهار آن در استان و کشور روبرو خواهیم بود و از مردم عزیز استان درخواست داریم تا در خانه های خود بمانند و از حضور در خیابانها و جاهای پرتردد به شدت دوری نمایند تا حلقه ای از زنجیره انتقال این بیماری نباشند.

وی خاطرنشان کرد: حضور مردم در خیابان ها و توجه نکردن به توصیه‌هایی که در این زمینه شده است صد در صد سبب افزایش بیماری خواهد شد و این افزایش بیماری برابر است با کار بیشتر و فشار کاری چند برابر برای کادر درمانی که بیش از ۴۰ روز در خط مقدم نبرد با این ویروس بدون وقفه درحال تلاش و از خود گذشتگی هستند.

انتهای پیام/

https://newsromm.dana.ir/1595418
ارسال نظر
نظرات