شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 10:55 منتشر شده در مورخ: 1399/01/12 شناسه خبر: 1595316
برای اولین بار در کشور صورت می‌گیرد؛

تولید لباس استرلیزه مخصوص کادر درمان کرونا در اراک/ فعالیت روزانه ۲۰ جهادگر برای شکست کرونا

تولید لباس استرلیزه مخصوص کادر درمان کرونا در اراک/ فعالیت روزانه ۲۰ جهادگر برای شکست کرونا
ابراهیمی مسئول کارگاه تولید ماسک و لباس استرلیزه شهید سلیمانی در اراک، گفت: لباس مخصوص کادر درمان کرونا برای اولین بار در کشور توسط جهادگران عرصه سلامت و با پارچه ای مخصوص تولید و در اختیار افراد حاضر در خط مقدم مبارزه با ویروس کرونا قرار می گیرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از دیارآفتاب؛ با ورود ویروس کرونا به کشور، علاوه بر پرستاران و پزشکان، بسیاری از گروه های جهادی و خیریه ها، به صورت خودجوش وارد میدان شده و نسبت به تولید مواد بهداشتی، ماسک، دستکش و ... اقدام می کنند. افراد گمنامی که هیچ توقعی از کسی نداشته و فقط برای رضای خدا کار می کنند.

دیارآفتاب در راستای رسالت خود به سراغ یکی از کارگاه های تولید ماسک شهر اراک رفته تا گوشه ای از کار و فعالیت جهادگران گمنام عرصه سلامت را به تصویر بکشد.

تولید روزانه ۳هزار و ۷۰۰ ماسک بهداشتی

سعید ابراهیمی مسئول کارگاه تولید ماسک و لباس استرلیزه شهید سلیمانی در گفتگو با دیارآفتاب در خصوص فعالیت این گروه جهادی گفت: پس از شیوع ویروس کرونا در کشور و استان مرکزی، در راستای مقابله با این ویروس منحوس و با کمک خیرین و جهادگران، کارگاه تولید ماسک را در کوی رودکی اراک راه اندازی کرده تا بتوانیم قدمی در راه مبارزه با این بیماری همه گیر برداریم.

وی با اشاره به تولید روزانه حدود ۳هزار و ۷۰۰ ماسک بهداشتی، افزود: تولید ماسک در این کارگاه از ۲۴ اسفند ماه آغاز شد. در ابتدا روزانه حدود هفتصد ماسک تولید می شد؛ ولی رفته رفته افراد بیشتری به این مجموعه اضافه شدند تا جایی که در حال حاضر حدود ۲۰ نفر در دو شیفت صبح و عصر در این کارگاه مشغول به فعالیت اند و تولید ماسک به حدود ۳۷۰۰ عدد در روز رسیده است. ذکر این نکته هم لازم است که ماسک های تولید شده در این کارگاه کاملا بهداشتی بوده و با نظارت مستقیم بازرسان بهداشتی همراه است.

ابراهیمی مجموع ماسک های بهداشتی تولید شده در این کارگاه از ابتدای آغاز به کار را بیش از ۲۹هزار عدد ماسک دانست و اضافه کرد: ماسک های تولید شده در این کارگاه با همکاری خیریه های سطح شهر در میان مردم توزیع می شود. به علاوه اینکه این ماسک ها در اختیار بیمارستان های اراک و سایر شهرستان های استان نیز قرار می گیرد.

تولید لباس استرلیزه مخصوص کادر درمان کرونا، برای اولین بار در کشور

وی با اشاره به تولید لباس استرلیزه کادر درمان برای اولین بار در کشور، در این کارگاه، گفت: این لباس به علت پارچه خاص به کار رفته در آن که مخصوص کادر درمان بوده و در جهت جلوگیری از آلودگی ها به کار می رود، برای اولین بار در کشور و در اراک تولید می شود. ۴هزار متر از پارچه این لباس توسط خیری اراکی که در حال حاضر مقیم کانادا است خریداری و ارسال شده و اینجا برش و دوخته می شود و در اختیار افراد حاضر در خط مقدم مبارزه با ویروس کرونا قرار می گیرد.

ابراهیمی افزود: در این کارگاه ظرفیت تولید ۳۰۰ لباس استرلیزه در هفته وجود دارد که علاوه بر بیمارستان های اراک به سایر شهرستان های استان نیز اهدا می شود.

انتهای پیام/

 

https://newsromm.dana.ir/1595316
ارسال نظر
نظرات