شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مازندران
ساعت: 19:06 منتشر شده در مورخ: 1399/01/08 شناسه خبر: 1594328
رئیس اداره امور عشایر مازندران اعلام کرد

احتمال تاخیر در کوچ عشایر به‌علت ویروس کرونا در مازندران

احتمال تاخیر در کوچ عشایر به‌علت ویروس کرونا در مازندران
رئیس اداره امور عشایر مازندران گفت: زمان کوچ عشایر به ییلاق‌های مازندران خردادماه هر سال است که باتوجه به شرایطی که داریم و شیوع ویروس کرونا احتمال دارد کوچ عشایر با تاخیر انجام شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از بلاغ، سیدصمد کاظمی طی گفت و گویی اظهار کرد: درحال حاضر عشایر در مناطق پایین‌دست استان هستند و هنوز به مرتع کوچ نکردند.
 
وی افزود: معمولا زمان کوچ عشایر به ییلاق‌های مازندران خردادماه هر سال است که باتوجه به شرایطی که داریم و شیوع ویروس کرونا احتمال دارد کوچ عشایر با تاخیر انجام شود.
 
رئیس اداره امور عشایر جهاد کشاورزی مازندران اضافه کرد: زمان کوچ فرصتی است که برخی از مراتع که در مناطق سردسیر استان سرسبز شوند.
 
وی یادآور شد: طی این مدت 5 هزار خانوار عشایر مازندران کوچ کرده و جابه‌جا می‌شوند و زمان بازگشت آن از ییلاق‌ها به سمت قشلاق مهر ماه خواهد بود.
 
کاظمی با تاکید بر اینکه توصیه ما به عشایر این است در ارتباط با زمان کوچ با مسؤولان مربوطه هماهنگ باشند و براساس زمان‌بندی تعیین شده کوچ کنند، خاطرنشان کرد: تصمیم بر این است کوچ عشایر ازطریق خودرو باشد و اکیپ بهداشت به‌صورت سیار از عشایر و دام ها مراقب کنند.
 
وی در پایان گفت: تاکنون 5 هزار و ۹۲۰ خانوار عشایر در استان شناسایی شدند که معیشت اصلی عشایر دامداری است.

انتهای پیام/

https://newsromm.dana.ir/1594328
ارسال نظر
نظرات