شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مازندران
ساعت: 14:25 منتشر شده در مورخ: 1399/01/07 شناسه خبر: 1593949
رئیس سازمان صنعت مازندران عنوان کرد؛

افزایش 30 درصدی قیمت نان از نیمه فروردین در مازندران

افزایش 30 درصدی قیمت نان از نیمه فروردین در مازندران
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران گفت: از 15 فروردین ماه امسال، به‌طور میانگین بین 30 تا 35 درصد افزایش قیمت نان خواهیم داشت.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از بلاغ، حسینقلی قوانلو طی گفت‌وگویی اظهار کرد: از ابتدای سال‌جاری تا پنجم فروردین‌ماه، بیش از 230 واحد صنفی در مازندران پلمب شده است.
وی افزود: در پی بازرسی‌های صورت گرفته از سطح بازار استان توسط بازرسان و ناظران این سازمان و با همکاری دستگاه‌های اجرایی دیگر این واحدهای صنفی تعطیل شده‌اند.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران علت پلمب واحدهای صنفی را عدم رعایت موازین بهداشتی و عدم رعایت مصوبه ستاد پیشگیری و مبارزه با ویروس کرونا استان مبنی بر تعطیلی واحدهای غیر ضرور اعلام و تصریح کرد: بر اساس مصوبه ستاد پیشگیری و مبارزه با ویروس کرونا استان، تمامی واحدهای صنفی سراسر مازندران به جز فروشگاه‌های گوشت قرمز و مرغ، سوپرمارکت‌ها، نانوایی‌ها، میوه فروشی‌ها و فروشگاه‌های بزرگ عرضه کننده اقلام اساسی خانوار تا تاریخ 15 فروردین ماه تعطیل می‌باشد.
قوانلو بیان کرد: بر همین اساس از کلیه متصدیان واحدهای صنفی تقاضا داریم مصوبات و تصمیمات مسئولین استانی جهت جلوگیری از شیوع هر چه بیشتر ویروس کرونا را رعایت کنند که در غیر این‌صورت واحدهای صنفی آن‌ها پلمب خواهد شد.
وی ضمن تقدیر از بازاریان و اصناف مازندران گفت: اصناف ما در برهه‌های مختلف تاریخ انقلاب نشان دادند که همواره همراه و یاور نظام بوده و در این ایام نیز با مساعدت‌های خود جهت مبارزه با شیوع ویروس کرونا بار دیگر پایبندی خود به مردم و نظام را به منصه ظهور رسانده‌اند.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران در پاسخ به سوال خبرنگار ما در خصوص زمان و میزان افزایش قیمت نان در استان خاطرنشان کرد: به‌طور میانگین بین 30 تا 35 درصد افزایش قیمت بسته به نوع نان خواهیم داشت.
قوانلو اضافه کرد: از سال 93 تاکنون، قیمت نان در مازندران افزایشی نداشته است و یک افزایشی طی سال گذشته اعمال شد که آن قدر جزیی بوده که هزینه‌ها را نتوانست پوشش دهد، در نتیجه تمام استان‌ها، افزایش قیمت‌ها را اجرا کردند و استان مازندران جز معدود استان‌هایی بوده که اجرایی نشده و از نیمه فروردین امسال، اعمال خواهد شد.

انتهای پیام/

https://newsromm.dana.ir/1593949
ارسال نظر
نظرات