شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان لرستان
ساعت: 16:53 منتشر شده در مورخ: 1399/01/03 شناسه خبر: 1592839
بخشدار درب گنبد:

ورود به قطب گردشگری معنوی لرستان ممنوع شد

ورود به قطب گردشگری معنوی لرستان ممنوع شد
بهزاد ابراهیمی از ورود مسافرین غیربومی تا اطلاع ثانوی به شهر درب گنبد خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ بهزاد ابراهیمی در گفت‌و‌گو با خبرنگار سفیر‌افلاک، ضمن تبریک فرارسیدن سال نو با اشاره به اقدامات پیشگیرانه در زمینه مقابله با ویروس کرونا، اظهار داشت: جلسات ستاد بحران و کمیته‌های امنیتی درب گنبد در چندین مرحله برگزار و تصمیم بر این شد با توجه به تعطیلات نوروزی به‌منظور پیشگیری از گسترش شیوع این ویروس از ورود خودروهای افراد غیربومی به درب گنبد با نصب داربست از سمت دوراهی جلوگیری می‌شود.

وی افزود: با همکاری شبکه بهداشت، نیروی انتظامی، بسیج، هلال‌احمر و اداره راه یک ایستگاه سنجش در دوراهی درب گنبد به جهت تب سنجی افراد مستقرشده است.

بخشدار درب گنبد با اشاره به اینکه شاهزاده محمد، امامزاده نام‌آشنای غرب کشور به شمار می‌رود، عنوان کرد: این امامزاده سالانه در ایام تعطیلات عید نوروز پذیرای ۵۰۰ الی ۶۰۰ هزار زائر بوده است که امسال به جهت حفظ سلامت مردم، تمهیداتی فراهم شد که محدودیت و ممنوعیت‌هایی برای پذیرش مسافر نوروزی قرار دهیم.

وی تصریح کرد: حرم مطهر، شهر درب گنبد و ۳۴ روستای آن در چندین مرحله به کمک بسیج و همکاری برخی مراکز در چندین نوبت ضدعفونی و گندزدایی‌شده است.

ابراهیمی گفت: امیدواریم مردم عزیز نکات و هشدارهای بهداشتی را جدی گرفته و به‌زودی شاهد از بین رفتن ویروس کرونا باشیم که در فرصتی مناسب میزبانی و مهمان‌نوازی مناسب خود را همچون سال‌های گذشته از مسافران داشته باشیم.

گفتنی است درب گنبد در ۶۷ کیلومتری شمال شهر کوهدشت و در ۵ کیلومتری جاده مواصلاتی کرمانشاه – اهواز (نقطه تلاقی سه استان کرمانشاه، ایلام و لرستان) در جنوب رودخانه سیمره و در دامنه کوه فیروزکوه از رشته‌کوه‌های زاگرس واقع‌شده است.

 امامزاده محمد (ع) که به‌عنوان قطب گردشگری معنوی لرستان شناخته می‌شود در این مکان وجود دارد که تقریباً برای کل غرب کشور آشنا و مردم برای زیارت و سیاحت به‌خصوص در ایام عید نوروز به این مکان مقدس مشرف می‌شوند.

انتهای پیام/

https://newsromm.dana.ir/1592839
ارسال نظر
نظرات